www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesly Model S a X by měly dostat efektivnější motory

Tesly Model S a X by měly dostat efektivnější motory
, , aktualita
Tesla Model 3 je vybavena modernějšími technologiemi než dražší Modely S a X. Vypadá to však, že i tyto větší verze by měly brzy dostat např. modernější motory, které mají mít o něco vyšší efektivitu.
K oblíbeným
reklama
Ačkoli elektromobily Tesla Model S a Model X jsou v nabídce Tesly těmi dražšími, mají zastaralejší technologie než menší a levnější Model 3, který je na trhu znatelně kratší dobu. To se týká např. akumulátorů, kdy Model 3 používá články 2170, zatímco větší modely se teprve chystají na přechod z článků typu 18650. Další změnou, která by měla nastat v brzké době, je přechod na novou verzi elektromotorů. Větší modely totiž využívají AC motory, zatímco Model 3 a většina konkurence v elektromobilech spoléhá na motory s permanentním magnetem. A právě takové motory by měly Modely S a X v budoucnu dostat.
 
Tesla Model S
 
Výhodou má být vyšší efektivita motorů. Ta je sice u elektromobilů už tak opravdu hodně vysoká, ale dá se ještě zlepšovat. Zatímco spalovací motory v běžných autech dosahují obvykle okolo 30-35 % v případě benzínovývých (maximum je patrně 41 % v případě benzínových motorů s Atkinsovým cyklem u některých japonských hybridů, naftové se pohybují okolo této hranice běžně), i tyto neefektivní elektromotory v Teslách mají 93% účinnost. Pokud bychom si zateoretizovali a předpokládali dosažení 100% účinnosti, u benzínových motorů by to znamenalo snížení spotřeby na třetinu dnešního stavu (např. benzínová Fabie by jezdila za 2 l/100km místo dnešních 6 l/100 km), zatímco elektromotory by už svou spotřebu mohly snížit jen o malé jednotky procent.
 
Nové motory v Model 3 nicméně dosahují až 97% účinnosti, takže až na ně přejde i Model S a X, tak můžeme čekat prodloužení dojezdu o pár jednotek procent (zejména v případě hustého provozu s častým zastavováním a rozjížděním, kde mají mít nové motory největší výhodu) a hovoří se také o zvýšení výkonu. V neposlední řadě se hovoří i o podpoře rychlejšího nabíjení. I to má dnes Model 3 lepší než jeho větší bratříčkové. Tesla také plánuje vylepšení interiéru v druhé polovině letošního roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář