www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"

Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
, , aktualita
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
reklama
Výroba Tesly Model 3 se po počátečních nesnázích konečně pořádně rozbíhá a začíná to vypadat, že tentokrát už to Muskovi vyjde a opravdu dosáhne na vytoužených 5000 vyrobených kusů týdně. K tomu ale potřeboval místo, kde by takové množství vozů mohl vyrábět. Nynější továrna se ukázala být nedostatečně velká, další továrna by se stavěla příliš dlouho, a tak přišel s překvapivým řešením. Nechal postavit novou "budovu", která vypadá spíše jako velký "stan". Pochopitelně nejde o žádný jednoduchý velký plátěný stan, ale o krytou hliníkovou konstrukci. Samotná firma Sprung, která díly pro budovu vyrobila, ji popisuje jako "patentovanou membránovou strukturu".
 
 
Každý díl je vysoký 16 metrů a dlouhý přes 45 metrů, tyto díly jsou pak pospojovány. Nová linka byla postavena za pouhé dva týdny. Oproti klasické továrně, která by stála stovky milionů dolarů, tak byla nová linka postavena znatelně rychleji a výrazně nižší byly i náklady. Továrna Factory 2.0 je však i tak plánována na sever od té nynější, bude mít více pater a plochu 500 tisíc čtverečních stop (necelých 50 tisíc čtverečních metrů).
 
Na Twitteru se Elon Musk tradičně rozpovídal a řekl, že si nyní vlastně ani není jistý, zda potřebuje nějakou továrnu a že jeho "stany" jsou vlastně docela fajn. Třeba i proto, že je z nich pěkný výhled na okolní hory. Z nové linky už vyjíždí i Modely 3, kdy ten první byl novou variantou s pohonem všech čtyř kol.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda
Pokud máte rádi Jamese Bonda a také stavebnice, má pro vás Lego další zajímavou "hračku". Jde o stavebnici legendárního Astonu Martin DB5, který má i funkční prvky jako otáčecí značku nebo kulomety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem
Alcatel následuje trendy. Tento týden uvedl svůj první smartphone s výřezem displeje, který kombinuje s nízkou cenou. Pro její dosažení se ovšem muselo v lecčems šetřit, přesto se papírově jedná o slušný telefon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite
Xiaomi příští týden představí nový produkt pro globální trhy a nejspíš půjde o telefon Mi A2 s čistým Androidem. Po jeho boku by mohla být představena ještě jedna novinka v podobě Mi A2 Lite.
16.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Volvo M, nová platforma pro car-sharing Volvo M, nová platforma pro car-sharing
Automobilka Volvo rozšiřuje portfolio svých služeb a nechce svá auta jen prodávat, ale i nabídnout majitelům možnost svá auta sdílet s ostatními. Proto spouští novou platformu Volvo M pro stále populárnější car-sharing. 
5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon? Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon?
Zajímá vás, zda se právě váš smartphone či tablet může těšit na nový Android 8.0 Oreo? Podívejte se do našeho obsáhlého a pravidelně doplňovaného seznamu modelů, který jsme pro vás připravili. Naposledy doplněno 30. 6. 2018.
30.6.2018, článek, Jáchym Šlik7 komentářů