www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"

Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
, , aktualita
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
reklama
Výroba Tesly Model 3 se po počátečních nesnázích konečně pořádně rozbíhá a začíná to vypadat, že tentokrát už to Muskovi vyjde a opravdu dosáhne na vytoužených 5000 vyrobených kusů týdně. K tomu ale potřeboval místo, kde by takové množství vozů mohl vyrábět. Nynější továrna se ukázala být nedostatečně velká, další továrna by se stavěla příliš dlouho, a tak přišel s překvapivým řešením. Nechal postavit novou "budovu", která vypadá spíše jako velký "stan". Pochopitelně nejde o žádný jednoduchý velký plátěný stan, ale o krytou hliníkovou konstrukci. Samotná firma Sprung, která díly pro budovu vyrobila, ji popisuje jako "patentovanou membránovou strukturu".
 
 
Každý díl je vysoký 16 metrů a dlouhý přes 45 metrů, tyto díly jsou pak pospojovány. Nová linka byla postavena za pouhé dva týdny. Oproti klasické továrně, která by stála stovky milionů dolarů, tak byla nová linka postavena znatelně rychleji a výrazně nižší byly i náklady. Továrna Factory 2.0 je však i tak plánována na sever od té nynější, bude mít více pater a plochu 500 tisíc čtverečních stop (necelých 50 tisíc čtverečních metrů).
 
Na Twitteru se Elon Musk tradičně rozpovídal a řekl, že si nyní vlastně ani není jistý, zda potřebuje nějakou továrnu a že jeho "stany" jsou vlastně docela fajn. Třeba i proto, že je z nich pěkný výhled na okolní hory. Z nové linky už vyjíždí i Modely 3, kdy ten první byl novou variantou s pohonem všech čtyř kol.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Kia e-Niro poskytne až 615km dojezd ve městě Kia e-Niro poskytne až 615km dojezd ve městě
Automobilka KIA připravila nový elektrický crossover e-Niro. Ten se bude vyrábět se dvěma různými velikostmi akumulátoru, které budou mít i jiný maximální výkon motoru. Lepší verze by měla ve městě ujet až 615 kilometrů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung potvrdil Galaxy J4+ a J6+ na českém trhu. Jaké budou ceny? Samsung potvrdil Galaxy J4+ a J6+ na českém trhu. Jaké budou ceny?
Minulý týden představená dvojice smartphonů Galaxy J4+ a Galaxy J6+ se dostane ještě tento měsíc na český trh. Telefony nabídnou pohledný design a povedený displej za rozumnou cenu, k dispozici bude i slušný výběr barevných verzí.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Honor posiluje, ale od Huawei se neoddělí Honor posiluje, ale od Huawei se neoddělí
Honor roste a dokonce se chce dostat mezi největší výrobce smartphonů světa. Není divu, že se objevily spekulace, podle kterých by se z Honoru měla stát samostatná společnost. Jakékoliv dělení ovšem odmítl jeho šéf.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
VW uvádí elektrododávky ABT e-Transporter a e-Caddy VW uvádí elektrododávky ABT e-Transporter a e-Caddy
Automobilka Volkswagen se připravuje na elektrickou budoucnost také dvojicí nových elektrických dodávek ABT e-Transporter a ABT e-Caddy. Aby toho nebylo málo, uvádí také elektrickou doručovací tříkolku Cargo e-Bike.
Včera, aktualita, Milan Šurkala