www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"

Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
, , aktualita
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
K oblíbeným
reklama
Výroba Tesly Model 3 se po počátečních nesnázích konečně pořádně rozbíhá a začíná to vypadat, že tentokrát už to Muskovi vyjde a opravdu dosáhne na vytoužených 5000 vyrobených kusů týdně. K tomu ale potřeboval místo, kde by takové množství vozů mohl vyrábět. Nynější továrna se ukázala být nedostatečně velká, další továrna by se stavěla příliš dlouho, a tak přišel s překvapivým řešením. Nechal postavit novou "budovu", která vypadá spíše jako velký "stan". Pochopitelně nejde o žádný jednoduchý velký plátěný stan, ale o krytou hliníkovou konstrukci. Samotná firma Sprung, která díly pro budovu vyrobila, ji popisuje jako "patentovanou membránovou strukturu".
 
 
Každý díl je vysoký 16 metrů a dlouhý přes 45 metrů, tyto díly jsou pak pospojovány. Nová linka byla postavena za pouhé dva týdny. Oproti klasické továrně, která by stála stovky milionů dolarů, tak byla nová linka postavena znatelně rychleji a výrazně nižší byly i náklady. Továrna Factory 2.0 je však i tak plánována na sever od té nynější, bude mít více pater a plochu 500 tisíc čtverečních stop (necelých 50 tisíc čtverečních metrů).
 
Na Twitteru se Elon Musk tradičně rozpovídal a řekl, že si nyní vlastně ani není jistý, zda potřebuje nějakou továrnu a že jeho "stany" jsou vlastně docela fajn. Třeba i proto, že je z nich pěkný výhled na okolní hory. Z nové linky už vyjíždí i Modely 3, kdy ten první byl novou variantou s pohonem všech čtyř kol.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
20.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala