Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"

19.6.2018, Milan Šurkala, aktualita
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
Výroba Tesly Model 3 se po počátečních nesnázích konečně pořádně rozbíhá a začíná to vypadat, že tentokrát už to Muskovi vyjde a opravdu dosáhne na vytoužených 5000 vyrobených kusů týdně. K tomu ale potřeboval místo, kde by takové množství vozů mohl vyrábět. Nynější továrna se ukázala být nedostatečně velká, další továrna by se stavěla příliš dlouho, a tak přišel s překvapivým řešením. Nechal postavit novou "budovu", která vypadá spíše jako velký "stan". Pochopitelně nejde o žádný jednoduchý velký plátěný stan, ale o krytou hliníkovou konstrukci. Samotná firma Sprung, která díly pro budovu vyrobila, ji popisuje jako "patentovanou membránovou strukturu".
 
 
Každý díl je vysoký 16 metrů a dlouhý přes 45 metrů, tyto díly jsou pak pospojovány. Nová linka byla postavena za pouhé dva týdny. Oproti klasické továrně, která by stála stovky milionů dolarů, tak byla nová linka postavena znatelně rychleji a výrazně nižší byly i náklady. Továrna Factory 2.0 je však i tak plánována na sever od té nynější, bude mít více pater a plochu 500 tisíc čtverečních stop (necelých 50 tisíc čtverečních metrů).
 
Na Twitteru se Elon Musk tradičně rozpovídal a řekl, že si nyní vlastně ani není jistý, zda potřebuje nějakou továrnu a že jeho "stany" jsou vlastně docela fajn. Třeba i proto, že je z nich pěkný výhled na okolní hory. Z nové linky už vyjíždí i Modely 3, kdy ten první byl novou variantou s pohonem všech čtyř kol.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama