www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"

Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
, , aktualita
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
reklama
Výroba Tesly Model 3 se po počátečních nesnázích konečně pořádně rozbíhá a začíná to vypadat, že tentokrát už to Muskovi vyjde a opravdu dosáhne na vytoužených 5000 vyrobených kusů týdně. K tomu ale potřeboval místo, kde by takové množství vozů mohl vyrábět. Nynější továrna se ukázala být nedostatečně velká, další továrna by se stavěla příliš dlouho, a tak přišel s překvapivým řešením. Nechal postavit novou "budovu", která vypadá spíše jako velký "stan". Pochopitelně nejde o žádný jednoduchý velký plátěný stan, ale o krytou hliníkovou konstrukci. Samotná firma Sprung, která díly pro budovu vyrobila, ji popisuje jako "patentovanou membránovou strukturu".
 
 
Každý díl je vysoký 16 metrů a dlouhý přes 45 metrů, tyto díly jsou pak pospojovány. Nová linka byla postavena za pouhé dva týdny. Oproti klasické továrně, která by stála stovky milionů dolarů, tak byla nová linka postavena znatelně rychleji a výrazně nižší byly i náklady. Továrna Factory 2.0 je však i tak plánována na sever od té nynější, bude mít více pater a plochu 500 tisíc čtverečních stop (necelých 50 tisíc čtverečních metrů).
 
Na Twitteru se Elon Musk tradičně rozpovídal a řekl, že si nyní vlastně ani není jistý, zda potřebuje nějakou továrnu a že jeho "stany" jsou vlastně docela fajn. Třeba i proto, že je z nich pěkný výhled na okolní hory. Z nové linky už vyjíždí i Modely 3, kdy ten první byl novou variantou s pohonem všech čtyř kol.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Helio P90 rozšiřuje AI ve střední třídě MediaTek Helio P90 rozšiřuje AI ve střední třídě
MediaTek chce se svým novým procesorem Helio P70 rozšířit prémiové funkce založené na umělé inteligenci do telefonů (vyšší) střední třídy. Podporuje také Google Lens, ARCore nebo až 48MPx fotoaparáty.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
V12 Astonu Martin Valkyrie bude točit 11 100 ot/min V12 Astonu Martin Valkyrie bude točit 11 100 ot/min
Nový hypersport Aston Martin Valkyrie bude mít na dnešní dobu naprosto nevídaný motor. Půjde o atmosférický dvanáctiválec, který bude točit přes 11 tisíc otáček za minutu. A bude překvapivě lehký.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pininfarina Battista dostane 1900 elektrických koní Pininfarina Battista dostane 1900 elektrických koní
Pininfarina už není jen karosářem, bude i výrobcem automobilů. Už brzy by z jeho bran mělo vyjet elektrické hypersportovní auto Battista, jehož maximální výkon by měl dosahovat neuvěřitelných 1900 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák
Připravovaná vlajková loď Honor View 20 by měla následovat nový trend bezrámečkových telefonů. A dosáhne toho otvorem pro čelní kamerku. Na zadní straně překvapivě nalezneme pouze jeden fotoaparát, ale s extrémně vysokým rozlišením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“ iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“
Testem fotoaparátu DxOMark nedávno prošel iPhone XR a odnesl si odtamtud výborné hodnocení. Dokonce nejlepší mezi smartphony s jedním zadním fotoaparátem. Přemožitelem by se ovšem mohl stát Pixel 3 XL, jehož výsledek dosud nebyl zveřejněn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik