www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla uvádí Superchargery v3 s výkonem 250 kW

Tesla uvádí Superchargery v3 s výkonem 250 kW
, , aktualita
Síť rychlonabíječek Supercharger se začíná rozrůstat o nové modely v3, jejichž nabíjecí výkon vzrostl na 250 kW. Díky tomu bude nabíjení elektromobilů Model 3 o dost rychlejší než dosud. Nejrychlejší ale nebude.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla přichází s novou generací rychlonabíječek Supercharger v3. Ta přinese nabíjecí výkon až 250 kW, nicméně ten budou moci využívat jen majitelé Modelu 3 a prozatím jde o jedinou nabíječku v Bay Area pro účastníky Early Access Programu. Modely 3 mají totiž jiný typ akumulátorů než Modely S a X, které jsou omezeny maximálně na 120kW nabíjení. Výhodou nových Superchargerů je také fakt, že 250 kW je k dispozici pro všechny vozy připojené k jednomu stojanu a nedochází k “dělení” se o stojan jako u Superchargeru v2, kde druhý připojený vůz značně zpomalení nabíjení.
 
Tesla Supercharger
 
Tesla tak tvrdí, že nová generace nabije dostatek energie na ujetí 75 mil (cca 120 km) za pouhých 5 minut. Typický čas strávený na nabíječce tak dle Tesly klesne na 15 minut. Změn je ale více. Už brzy by se díky over-the-air updatu měla objevit funkce On-Route Battery Warmup. Ta před příjezdem na Supercharger upraví teplotu akumulátoru tak, aby byla ideální, čímž lze zkrátit dobu nabíjení až o 25 %. Zároveň Tesla zvýší maximální výkon nabíjení u stávajících Superchargerů v2. Ty jsou konstruovány na 150 kW, ale dosud byly uměle omezeny na 120 kW. Nově budou podporovat až 145 kW.
 
Tesla Supercharger v Číně
 
Tesla se dále chlubí tím, že Superchargery pokrývají 99 % populace v USA a v Evropě chce společnost dosáhnout téhož do konce letošního roku. V Číně už údajně pokrývá 90 %. Připomeňme však, že ani nová generace Superchargerů v3 nebude nejrychlejší. Electrify America už v USA spouští 350kW nabíječky a pár se jich objevilo také i v Evropě, a to dokonce se 450kW výkonem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala