Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla uvádí Superchargery v3 s výkonem 250 kW

7.3.2019, Milan Šurkala, aktualita
Síť rychlonabíječek Supercharger se začíná rozrůstat o nové modely v3, jejichž nabíjecí výkon vzrostl na 250 kW. Díky tomu bude nabíjení elektromobilů Model 3 o dost rychlejší než dosud. Nejrychlejší ale nebude.
Automobilka Tesla přichází s novou generací rychlonabíječek Supercharger v3. Ta přinese nabíjecí výkon až 250 kW, nicméně ten budou moci využívat jen majitelé Modelu 3 a prozatím jde o jedinou nabíječku v Bay Area pro účastníky Early Access Programu. Modely 3 mají totiž jiný typ akumulátorů než Modely S a X, které jsou omezeny maximálně na 120kW nabíjení. Výhodou nových Superchargerů je také fakt, že 250 kW je k dispozici pro všechny vozy připojené k jednomu stojanu a nedochází k “dělení” se o stojan jako u Superchargeru v2, kde druhý připojený vůz značně zpomalení nabíjení.
 
Tesla Supercharger
 
Tesla tak tvrdí, že nová generace nabije dostatek energie na ujetí 75 mil (cca 120 km) za pouhých 5 minut. Typický čas strávený na nabíječce tak dle Tesly klesne na 15 minut. Změn je ale více. Už brzy by se díky over-the-air updatu měla objevit funkce On-Route Battery Warmup. Ta před příjezdem na Supercharger upraví teplotu akumulátoru tak, aby byla ideální, čímž lze zkrátit dobu nabíjení až o 25 %. Zároveň Tesla zvýší maximální výkon nabíjení u stávajících Superchargerů v2. Ty jsou konstruovány na 150 kW, ale dosud byly uměle omezeny na 120 kW. Nově budou podporovat až 145 kW.
 
Tesla Supercharger v Číně
 
Tesla se dále chlubí tím, že Superchargery pokrývají 99 % populace v USA a v Evropě chce společnost dosáhnout téhož do konce letošního roku. V Číně už údajně pokrývá 90 %. Připomeňme však, že ani nová generace Superchargerů v3 nebude nejrychlejší. Electrify America už v USA spouští 350kW nabíječky a pár se jich objevilo také i v Evropě, a to dokonce se 450kW výkonem.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama