www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla uvádí Superchargery v3 s výkonem 250 kW

Tesla uvádí Superchargery v3 s výkonem 250 kW
, , aktualita
Síť rychlonabíječek Supercharger se začíná rozrůstat o nové modely v3, jejichž nabíjecí výkon vzrostl na 250 kW. Díky tomu bude nabíjení elektromobilů Model 3 o dost rychlejší než dosud. Nejrychlejší ale nebude.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla přichází s novou generací rychlonabíječek Supercharger v3. Ta přinese nabíjecí výkon až 250 kW, nicméně ten budou moci využívat jen majitelé Modelu 3 a prozatím jde o jedinou nabíječku v Bay Area pro účastníky Early Access Programu. Modely 3 mají totiž jiný typ akumulátorů než Modely S a X, které jsou omezeny maximálně na 120kW nabíjení. Výhodou nových Superchargerů je také fakt, že 250 kW je k dispozici pro všechny vozy připojené k jednomu stojanu a nedochází k “dělení” se o stojan jako u Superchargeru v2, kde druhý připojený vůz značně zpomalení nabíjení.
 
Tesla Supercharger
 
Tesla tak tvrdí, že nová generace nabije dostatek energie na ujetí 75 mil (cca 120 km) za pouhých 5 minut. Typický čas strávený na nabíječce tak dle Tesly klesne na 15 minut. Změn je ale více. Už brzy by se díky over-the-air updatu měla objevit funkce On-Route Battery Warmup. Ta před příjezdem na Supercharger upraví teplotu akumulátoru tak, aby byla ideální, čímž lze zkrátit dobu nabíjení až o 25 %. Zároveň Tesla zvýší maximální výkon nabíjení u stávajících Superchargerů v2. Ty jsou konstruovány na 150 kW, ale dosud byly uměle omezeny na 120 kW. Nově budou podporovat až 145 kW.
 
Tesla Supercharger v Číně
 
Tesla se dále chlubí tím, že Superchargery pokrývají 99 % populace v USA a v Evropě chce společnost dosáhnout téhož do konce letošního roku. V Číně už údajně pokrývá 90 %. Připomeňme však, že ani nová generace Superchargerů v3 nebude nejrychlejší. Electrify America už v USA spouští 350kW nabíječky a pár se jich objevilo také i v Evropě, a to dokonce se 450kW výkonem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda představila elektrické Citigo iV Škoda představila elektrické Citigo iV
V nabídce mladoboleslavské automobilky Škoda se objevuje první elektromobil v podobě malého městského Citiga iV. Novinka nabídne vyšší výkon než benzínové verze a dojezd na jedno nabití dosahuje přes 250 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple MacBook Pro dostává 8jádro a lepší klávesnici Apple MacBook Pro dostává 8jádro a lepší klávesnici
Apple uvedl aktualizované notebooky MacBook Pro pro rok 2019. Asi nejdůležitější změnou nebude zavedení 8jádrových procesorů, které významně navyšují výkon, ale především to, že se Apple opět pokusil vylepšit klávesnici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI
Automobilka Škoda začíná pracovat na elektrifikaci svého portfoila a jedním z prvních počinů je nový plug-in hybrid Superb iV. Novinka má umět jezdit i v čistě elektrickém režimu a ujet vzdálenost až 55 kilometrů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země
Smartphony Sony to mají dnes hodně nahnuté. Divize je hodně ztrátová, prodeje padají neustále níž a Sony se tak rozhodlo, že se bude soustředit už jen na čtyři světové oblasti. Evropa je stále mezi nimi.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu
Závody o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring pokračují a dosavadní titul musí Honda chtě nechtě předat Renaultu. Jeho nový Mégane RS Trophy-R totiž japonský hot hatch překonal o téměř 4 sekundy.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala