www.svetmobilne.cz
>
>

VW znovu spouští 350kW nabíječky, kabely jsou v pořádku

VW znovu spouští 350kW nabíječky, kabely jsou v pořádku
, , aktualita
Volkswagen a jeho společnost Electrify America stejně jako nizozemská firma Fastned před pár dny vypnuly všechny své 150kW, 175kW a 350kW nabíječky kvůli riziku zkratu, který se vyskytl na jednom z kabelů. Nyní už zase fungují.
K oblíbeným
reklama
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují speciální kabely. Nic není stoprocentní a při 150kW nabíjení nebo i výkonnějším už vzniká tolik odpadního tepla, že se kabely musí chladit kapalinou. Společnost Electrify America, kterou založil Volkswagen, a nizozemská firma Fastned u svých nabíječek používaly kabely společnosti Huber+Suhner, jenže před pár dny jeden z nich v Německu zkratoval. I když šlo o testovací prototyp starší generace, výrobce vydal varování a další společnosti je přestaly používat. To je však už minulostí, kabely se vrátily do provozu a s nimi i rychlonabíječky.
 
Rychlonabíječka Electrify America
 
Společnost přes víkend a pondělí provedla rozsáhlé testování a kabely splnily všechny stanovené standardy. Podle všeho tak šlo o ojedinělý případ u kabelu první generace, který se však nepoužívá v komerčním nasazení. Společnost Huber+Suhner nicméně neprozradila, kde přesně byl problém u zkratovaného kabelu. Tak doufejme, že budou opravdu bezpečné a žádný další incident se už nepřihodí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik