www.svetmobilne.cz
>
>

VW znovu spouští 350kW nabíječky, kabely jsou v pořádku

VW znovu spouští 350kW nabíječky, kabely jsou v pořádku
, , aktualita
Volkswagen a jeho společnost Electrify America stejně jako nizozemská firma Fastned před pár dny vypnuly všechny své 150kW, 175kW a 350kW nabíječky kvůli riziku zkratu, který se vyskytl na jednom z kabelů. Nyní už zase fungují.
reklama
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují speciální kabely. Nic není stoprocentní a při 150kW nabíjení nebo i výkonnějším už vzniká tolik odpadního tepla, že se kabely musí chladit kapalinou. Společnost Electrify America, kterou založil Volkswagen, a nizozemská firma Fastned u svých nabíječek používaly kabely společnosti Huber+Suhner, jenže před pár dny jeden z nich v Německu zkratoval. I když šlo o testovací prototyp starší generace, výrobce vydal varování a další společnosti je přestaly používat. To je však už minulostí, kabely se vrátily do provozu a s nimi i rychlonabíječky.
 
Rychlonabíječka Electrify America
 
Společnost přes víkend a pondělí provedla rozsáhlé testování a kabely splnily všechny stanovené standardy. Podle všeho tak šlo o ojedinělý případ u kabelu první generace, který se však nepoužívá v komerčním nasazení. Společnost Huber+Suhner nicméně neprozradila, kde přesně byl problém u zkratovaného kabelu. Tak doufejme, že budou opravdu bezpečné a žádný další incident se už nepřihodí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik