www.svetmobilne.cz
>
>

VW znovu spouští 350kW nabíječky, kabely jsou v pořádku

VW znovu spouští 350kW nabíječky, kabely jsou v pořádku
, , aktualita
Volkswagen a jeho společnost Electrify America stejně jako nizozemská firma Fastned před pár dny vypnuly všechny své 150kW, 175kW a 350kW nabíječky kvůli riziku zkratu, který se vyskytl na jednom z kabelů. Nyní už zase fungují.
K oblíbeným
reklama
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují speciální kabely. Nic není stoprocentní a při 150kW nabíjení nebo i výkonnějším už vzniká tolik odpadního tepla, že se kabely musí chladit kapalinou. Společnost Electrify America, kterou založil Volkswagen, a nizozemská firma Fastned u svých nabíječek používaly kabely společnosti Huber+Suhner, jenže před pár dny jeden z nich v Německu zkratoval. I když šlo o testovací prototyp starší generace, výrobce vydal varování a další společnosti je přestaly používat. To je však už minulostí, kabely se vrátily do provozu a s nimi i rychlonabíječky.
 
Rychlonabíječka Electrify America
 
Společnost přes víkend a pondělí provedla rozsáhlé testování a kabely splnily všechny stanovené standardy. Podle všeho tak šlo o ojedinělý případ u kabelu první generace, který se však nepoužívá v komerčním nasazení. Společnost Huber+Suhner nicméně neprozradila, kde přesně byl problém u zkratovaného kabelu. Tak doufejme, že budou opravdu bezpečné a žádný další incident se už nepřihodí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei Kirin 990 má podporovat 4K 60p videa Huawei Kirin 990 má podporovat 4K 60p videa
Procesory Huawei/HiSilicon Kirin mají obvykle dostatek výkonu, nicméně jim dosud chyběla podpora 4K videa při 60 snímcích za sekundu. To by se mělo změnit s příchodem nového mobilního procesoru Kirinu 990.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů
Na jaře představila automobilka Mercedes-Benz koncept elektrického MPV s názvem EQV. Nyní se dostává do výroby. Elektrický van údajně ujede přes 400 km na jedno nabití a bude možná snem řidičů shuttle busů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP Pavilion Gaming 15 Laptop dostává AMD Ryzen HP Pavilion Gaming 15 Laptop dostává AMD Ryzen
Dalším novým herním hardwarem společnosti HP, který byl v těchto dnech představen, je herní notebook Pavilion Gaming 15 Laptop. Ten nyní může využívat mobilních procesorů AMD Ryzen a grafických čipů Nvidie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE
Máme tu další startup, který si usmyslel, že vymyslí šílený elektrický supersport. V Kalifornii se tak zrodil elektromobil Drako GTE. Jde o čtyřmístný sedan s výkonem zhruba 1200 koní a točivým momentem jak u lokomotivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář