www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla si prohlíží pozemky pro Gigafactory v Německu

Tesla si prohlíží pozemky pro Gigafactory v Německu
, , aktualita
Už dlouho se ví, že automobilka Tesla hledá místo pro svou evropskou Gigafactory. Vypadá to, že nakonec bude přeci jen v Německu, protože se už byla podívat i na pozemky, které by připadaly v úvahu.
K oblíbeným
reklama
Tesla hodlá postavit další Gigafactory, a to v Evropě. To se ví už dlouho. Zatímco ta šanghajská by už koncem roku měla chrlit první vozy, přičemž její výstavba začala jen před pár měsíci, místo pro evropskou továrnu se ještě pořád hledá. Už loni se hovořilo o tom, že by továrna mohla stát někde blízko hranic Německa s Holandskem. S Českou republikou se očividně nepočítá, i když tu v minulosti byly zvěsti, že by se tak mohlo stát díky našim velkým zásobám lithia. Naproti tomu v Německu se opravdu začíná něco dít. Německý ministr hospodářství Bernd Althusmann totiž minulý týden řekl, že se Tesla dívá po pozemcích v Dolním Sasku.
 
Tesla logo
 
Zároveň se objevily informace, že se už zástupci Tesly byli podívat na pozemky i v Severním Porýní-Vestfálsku. To sousedí s Belgií a NIzozemím, což odpovídá i loňským zvěstem, že by nová továrna mohla stát na hranicích se státy Beneluxu. S Nizozemím sousedí i Dolní Sasko. Elon Musk nicméně v diskuzích připustil i hranici Německa a Francie, která by dle něj dávala smysl. Každopádně to vypadá, že Německo je téměř jistá volba.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rekordní Tesla se "pokazila", na Nürburgring musela odtahovka Rekordní Tesla se "pokazila", na Nürburgring musela odtahovka
Tesla se snaží vyvíjet novou sportovní verzi Modelu S s režimem Plaid na Severní smyčce Nürburgring, kde měla drtivě překonat časy konkurenčního Porsche Taycan. Jenže ne vše jde podle plánu, pro jeden z vozů si přijel odtah.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu
Huawei představil nové výkonné smartphony Mate 30 a Mate 30 Pro. Nově tu najdeme i 5G verzi, naopak tu kvůli Trumpově administrativě a banům ze strany USA nenajdeme žádné aplikace od Googlu.
20.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima
Telefony jsme už odemykali otisky prstů nebo tvářemi, tentokrát to chtějí vědci z University at Buffalo provádět pomocí speciálních sluchátek a uší. Biometrickým znakem tu totiž bude tvar ušního kanálku.
20.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund
Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.
18.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář