Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla si prohlíží pozemky pro Gigafactory v Německu

26.8.2019, Milan Šurkala, aktualita
Už dlouho se ví, že automobilka Tesla hledá místo pro svou evropskou Gigafactory. Vypadá to, že nakonec bude přeci jen v Německu, protože se už byla podívat i na pozemky, které by připadaly v úvahu.
Tesla hodlá postavit další Gigafactory, a to v Evropě. To se ví už dlouho. Zatímco ta šanghajská by už koncem roku měla chrlit první vozy, přičemž její výstavba začala jen před pár měsíci, místo pro evropskou továrnu se ještě pořád hledá. Už loni se hovořilo o tom, že by továrna mohla stát někde blízko hranic Německa s Holandskem. S Českou republikou se očividně nepočítá, i když tu v minulosti byly zvěsti, že by se tak mohlo stát díky našim velkým zásobám lithia. Naproti tomu v Německu se opravdu začíná něco dít. Německý ministr hospodářství Bernd Althusmann totiž minulý týden řekl, že se Tesla dívá po pozemcích v Dolním Sasku.
 
Tesla logo
 
Zároveň se objevily informace, že se už zástupci Tesly byli podívat na pozemky i v Severním Porýní-Vestfálsku. To sousedí s Belgií a NIzozemím, což odpovídá i loňským zvěstem, že by nová továrna mohla stát na hranicích se státy Beneluxu. S Nizozemím sousedí i Dolní Sasko. Elon Musk nicméně v diskuzích připustil i hranici Německa a Francie, která by dle něj dávala smysl. Každopádně to vypadá, že Německo je téměř jistá volba.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama