www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla si prohlíží pozemky pro Gigafactory v Německu

Tesla si prohlíží pozemky pro Gigafactory v Německu
, , aktualita
Už dlouho se ví, že automobilka Tesla hledá místo pro svou evropskou Gigafactory. Vypadá to, že nakonec bude přeci jen v Německu, protože se už byla podívat i na pozemky, které by připadaly v úvahu.
K oblíbeným
reklama
Tesla hodlá postavit další Gigafactory, a to v Evropě. To se ví už dlouho. Zatímco ta šanghajská by už koncem roku měla chrlit první vozy, přičemž její výstavba začala jen před pár měsíci, místo pro evropskou továrnu se ještě pořád hledá. Už loni se hovořilo o tom, že by továrna mohla stát někde blízko hranic Německa s Holandskem. S Českou republikou se očividně nepočítá, i když tu v minulosti byly zvěsti, že by se tak mohlo stát díky našim velkým zásobám lithia. Naproti tomu v Německu se opravdu začíná něco dít. Německý ministr hospodářství Bernd Althusmann totiž minulý týden řekl, že se Tesla dívá po pozemcích v Dolním Sasku.
 
Tesla logo
 
Zároveň se objevily informace, že se už zástupci Tesly byli podívat na pozemky i v Severním Porýní-Vestfálsku. To sousedí s Belgií a NIzozemím, což odpovídá i loňským zvěstem, že by nová továrna mohla stát na hranicích se státy Beneluxu. S Nizozemím sousedí i Dolní Sasko. Elon Musk nicméně v diskuzích připustil i hranici Německa a Francie, která by dle něj dávala smysl. Každopádně to vypadá, že Německo je téměř jistá volba.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala