www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla jedná s Německem a Nizozemím o nové Gigafactory

Tesla jedná s Německem a Nizozemím o nové Gigafactory
, , aktualita
O evropské Gigafactory společnosti Tesla se mluví už hodně dlouho, ale zatím stále ani nevíme, kde bude stát. Podle posledních jednání by mohla být pravděpodobně postavena v Německu nebo Nizozemí.
reklama
Společnost Tesla zatím vyrábí svá auta v Kalifornii (evropské modely jsou pak dokončovány v Tilburgu v Holandsku), již brzy se ale budou vyrábět na více světadílech. Dohoda s Čínou už byla uzavřena a nová továrna bude operovat v blízkosti Šanghaje, kde by měla vyrábět 500 tisíc vozů ročně. Ve hře je ale také evropská Gigafactory. O té se mluví už hodně dlouho, Musk ji poprvé nastínil už v roce 2016 a loni už chtěl mít dohodnuto, kde bude stát. Jak je ale zvykem, termín nestihl. Prvně se mluvilo o umístění blízko francouzských a německých hranic (ta je stále ve hře), někteří lidé spekulovali dokonce i o České republice díky zásobám lithia. Podle posledních zpráv se ale jedná s Německem a Holandskem.
 
Tesla Gigafactory
 
Jednání jsou ale zatím v raném stadiu, takže k finálním dohodám je opravdu ještě hodně daleko. Holandsko je už dnes sídlem evropského zastoupení společnosti a výrobce zde dokončuje auta pro evropský trh, nicméně podle všeho je pravděpodobnější, že evropská Gigafactory bude stát v Německu a ostatně Němci se mají údajně dost snažit, aby získali Teslu na svou stranu. Navíc, i sám Musk na Twitteru zmínil, že Německo je zatím vyhrávající volba.
 
Připomeňme také, že už i v Německu má Tesla své pobočky, má zde v Prümu centrum Tesla Grohmann Automation se zhruba 1000 zaměstnanci, které vyrábí zařízení (roboty) pro továrny Tesly. Navíc je to nedaleko od jedné z uvažovaných poloh německé Gigafactory.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vyrobila už 100 tisíc kusů Modelu 3 Tesla vyrobila už 100 tisíc kusů Modelu 3
Tesla Model 3 je jedním z nejúspěšnějších vozů na americkém trhu, ve třídě elektromobilů drtivě vede. Automobilka sice stále zdaleka nepokryla všechny objednávky na vůz, nicméně slaví alespoň milník 100 tisíc vyrobených vozů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Garmin Instinct: chytré hodinky do náročných podmínek Garmin Instinct: chytré hodinky do náročných podmínek
Garmin rozšířil svou nabídku chytrých sportovních hodinek o novou řadu Instinct, která je zaměřena primárně na vysokou odolnost a nabízí měření pohybových aktivit i navigaci v terénu. Cena je přitom příznivější než u modelů Fenix.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Honor 8X a Honor Band 4: ceny i dostupnost na českém trhu Honor 8X a Honor Band 4: ceny i dostupnost na českém trhu
Honor 8X si odbyl svou evropskou premiéru tento týden na Pražském hradě, kde jsme se dozvěděli také českou cenu tohoto velkého smartphonu. Na tuzemský trh míří také chytrý náramek Honor Band 4.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik