www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla jedná s Německem a Nizozemím o nové Gigafactory

Tesla jedná s Německem a Nizozemím o nové Gigafactory
, , aktualita
O evropské Gigafactory společnosti Tesla se mluví už hodně dlouho, ale zatím stále ani nevíme, kde bude stát. Podle posledních jednání by mohla být pravděpodobně postavena v Německu nebo Nizozemí.
reklama
Společnost Tesla zatím vyrábí svá auta v Kalifornii (evropské modely jsou pak dokončovány v Tilburgu v Holandsku), již brzy se ale budou vyrábět na více světadílech. Dohoda s Čínou už byla uzavřena a nová továrna bude operovat v blízkosti Šanghaje, kde by měla vyrábět 500 tisíc vozů ročně. Ve hře je ale také evropská Gigafactory. O té se mluví už hodně dlouho, Musk ji poprvé nastínil už v roce 2016 a loni už chtěl mít dohodnuto, kde bude stát. Jak je ale zvykem, termín nestihl. Prvně se mluvilo o umístění blízko francouzských a německých hranic (ta je stále ve hře), někteří lidé spekulovali dokonce i o České republice díky zásobám lithia. Podle posledních zpráv se ale jedná s Německem a Holandskem.
 
Tesla Gigafactory
 
Jednání jsou ale zatím v raném stadiu, takže k finálním dohodám je opravdu ještě hodně daleko. Holandsko je už dnes sídlem evropského zastoupení společnosti a výrobce zde dokončuje auta pro evropský trh, nicméně podle všeho je pravděpodobnější, že evropská Gigafactory bude stát v Německu a ostatně Němci se mají údajně dost snažit, aby získali Teslu na svou stranu. Navíc, i sám Musk na Twitteru zmínil, že Německo je zatím vyhrávající volba.
 
Připomeňme také, že už i v Německu má Tesla své pobočky, má zde v Prümu centrum Tesla Grohmann Automation se zhruba 1000 zaměstnanci, které vyrábí zařízení (roboty) pro továrny Tesly. Navíc je to nedaleko od jedné z uvažovaných poloh německé Gigafactory.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák
Připravovaná vlajková loď Honor View 20 by měla následovat nový trend bezrámečkových telefonů. A dosáhne toho otvorem pro čelní kamerku. Na zadní straně překvapivě nalezneme pouze jeden fotoaparát, ale s extrémně vysokým rozlišením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“ iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“
Testem fotoaparátu DxOMark nedávno prošel iPhone XR a odnesl si odtamtud výborné hodnocení. Dokonce nejlepší mezi smartphony s jedním zadním fotoaparátem. Přemožitelem by se ovšem mohl stát Pixel 3 XL, jehož výsledek dosud nebyl zveřejněn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid
LG oznámilo nové přírůstky do své rodiny tenkých a lehkých notebooků Gram. Nabídku doplní sedmnáctipalcová varianta i model s konstrukcí 2 v 1. Novinky se ukážou na veletrhu CES, ale představeny byly už nyní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi
Britský výrobce sportovních vozů Lotus se rovněž připravuje na elektrickou éru, která se nezadržitelně blíží. V jeho podání to bude hypersportovní automobil, jehož výkon má dosahovat minimálně 1000 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení
OnePlus spojilo síly s automobilovou značkou McLaren a výsledkem je speciální edice vlajkové lodi 6T. Změny ovšem nejsou pouze designové, telefon také dostal do vínku 10GB RAM a superrychlé nabíjení baterie.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik