www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla jedná s Německem a Nizozemím o nové Gigafactory

Tesla jedná s Německem a Nizozemím o nové Gigafactory
, , aktualita
O evropské Gigafactory společnosti Tesla se mluví už hodně dlouho, ale zatím stále ani nevíme, kde bude stát. Podle posledních jednání by mohla být pravděpodobně postavena v Německu nebo Nizozemí.
reklama
Společnost Tesla zatím vyrábí svá auta v Kalifornii (evropské modely jsou pak dokončovány v Tilburgu v Holandsku), již brzy se ale budou vyrábět na více světadílech. Dohoda s Čínou už byla uzavřena a nová továrna bude operovat v blízkosti Šanghaje, kde by měla vyrábět 500 tisíc vozů ročně. Ve hře je ale také evropská Gigafactory. O té se mluví už hodně dlouho, Musk ji poprvé nastínil už v roce 2016 a loni už chtěl mít dohodnuto, kde bude stát. Jak je ale zvykem, termín nestihl. Prvně se mluvilo o umístění blízko francouzských a německých hranic (ta je stále ve hře), někteří lidé spekulovali dokonce i o České republice díky zásobám lithia. Podle posledních zpráv se ale jedná s Německem a Holandskem.
 
Tesla Gigafactory
 
Jednání jsou ale zatím v raném stadiu, takže k finálním dohodám je opravdu ještě hodně daleko. Holandsko je už dnes sídlem evropského zastoupení společnosti a výrobce zde dokončuje auta pro evropský trh, nicméně podle všeho je pravděpodobnější, že evropská Gigafactory bude stát v Německu a ostatně Němci se mají údajně dost snažit, aby získali Teslu na svou stranu. Navíc, i sám Musk na Twitteru zmínil, že Německo je zatím vyhrávající volba.
 
Připomeňme také, že už i v Německu má Tesla své pobočky, má zde v Prümu centrum Tesla Grohmann Automation se zhruba 1000 zaměstnanci, které vyrábí zařízení (roboty) pro továrny Tesly. Navíc je to nedaleko od jedné z uvažovaných poloh německé Gigafactory.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování
I když vypnete ukládání historie navštívených míst, Google vaši polohu stále sleduje. Zjistilo se totiž, že spousta dalších aplikací s těmito údaji dále pracuje. Nejde však o nějaký prohřešek, problém je jen v tom, že musíte zakázat více služeb.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 9 Lite zlevnil pod hranici 5 000 Kč Honor 9 Lite zlevnil pod hranici 5 000 Kč
Oblíbený smartphone střední třídy Honor 9 Lite dočasně zlevnil o tisícikorunu. Pokud jste si na tento model dělali zálusk, můžete jej do konce srpna pořídit za 4 990 Kč. A za tuto cenu nabídne docela dost muziky.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
YouTube doporučuje nejlepší smartphony ke sledování videí YouTube doporučuje nejlepší smartphony ke sledování videí
V rámci nového programu YouTube Signature Devices jsou certifikovány smartphony, které Google doporučuje pro sledování videí. V současná době obsahuje bezmála 20 modelů, ale jakýkoliv iPhone byste hledali marně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi Mi Pad 4 Plus: v čem je lepší než Mi Pad 4? Xiaomi Mi Pad 4 Plus: v čem je lepší než Mi Pad 4?
Xiaomi představilo větší variantu svého tabletu Mi Pad 4, která zvětšila úhlopříčku displeje z osmi na deset palců. Baterie modelu Mi Pad 4 Plus nabízí velkorysou kapacitu i na poměry velkých tabletů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik