www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla jedná s Německem a Nizozemím o nové Gigafactory

Tesla jedná s Německem a Nizozemím o nové Gigafactory
, , aktualita
O evropské Gigafactory společnosti Tesla se mluví už hodně dlouho, ale zatím stále ani nevíme, kde bude stát. Podle posledních jednání by mohla být pravděpodobně postavena v Německu nebo Nizozemí.
reklama
Společnost Tesla zatím vyrábí svá auta v Kalifornii (evropské modely jsou pak dokončovány v Tilburgu v Holandsku), již brzy se ale budou vyrábět na více světadílech. Dohoda s Čínou už byla uzavřena a nová továrna bude operovat v blízkosti Šanghaje, kde by měla vyrábět 500 tisíc vozů ročně. Ve hře je ale také evropská Gigafactory. O té se mluví už hodně dlouho, Musk ji poprvé nastínil už v roce 2016 a loni už chtěl mít dohodnuto, kde bude stát. Jak je ale zvykem, termín nestihl. Prvně se mluvilo o umístění blízko francouzských a německých hranic (ta je stále ve hře), někteří lidé spekulovali dokonce i o České republice díky zásobám lithia. Podle posledních zpráv se ale jedná s Německem a Holandskem.
 
Tesla Gigafactory
 
Jednání jsou ale zatím v raném stadiu, takže k finálním dohodám je opravdu ještě hodně daleko. Holandsko je už dnes sídlem evropského zastoupení společnosti a výrobce zde dokončuje auta pro evropský trh, nicméně podle všeho je pravděpodobnější, že evropská Gigafactory bude stát v Německu a ostatně Němci se mají údajně dost snažit, aby získali Teslu na svou stranu. Navíc, i sám Musk na Twitteru zmínil, že Německo je zatím vyhrávající volba.
 
Připomeňme také, že už i v Německu má Tesla své pobočky, má zde v Prümu centrum Tesla Grohmann Automation se zhruba 1000 zaměstnanci, které vyrábí zařízení (roboty) pro továrny Tesly. Navíc je to nedaleko od jedné z uvažovaných poloh německé Gigafactory.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen
I smartphone za pár korun může vypadat k světu. Dokazuje to i nový Huawei Y6 Pro 2019, který se zatím prodává na jediném trhu, ale to se snad brzy změní. Vzhledem k nízké ceně je ovšem nutné čekat kompromisy ve výbavě.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik