www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla prý s Toyotou vyvine levné elektrické SUV a uvolní Superchargery

Tesla prý s Toyotou vyvine levné elektrické SUV a uvolní Superchargery
, , aktualita
Poslední dny Internetem kolují zprávy, že automobilky Tesla a Toyota chystají obnovit spolupráci a vyvinout nový elektromobil. Mělo by jít o elektrické SUV, které má bodovat zejména nízkou cenou na poměry EV.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Tesla a Toyota mají pár společných rysů. Zatímco Toyota patří k největším výrobcům aut a hybridů na světě, Tesla dosahuje něčeho podobného v elektromobilech. Obě automobilky také stály za velkým rozšířením alternativních pohonů. V případě Toyoty to byly hybridy, které představila na sklonku milénia ve stejné době jako Honda a nyní tvoří významnou část produkce automobilky. Na rozdíl od Hondy byla ale Toyota mnohem úspěšnější. Tesla zase podobně přišla na trh s elektromobily. Nebyla sice zdaleka první, neboť první EV jsou století starou záležitostí, ale byla automobilkou, která z nich udělala masovější záležitost, podobně jako se to Toyotě povedlo s hybridy. Obě firmy navíc v minulosti spolupracovaly a elektrické Toyoty RAV4 EV před necelými deseti lety využívaly techniku Tesly. Nyní to vypadá, že se spolupráce obnoví.
 
Tesla Model Y
 
Zákulisní informace totiž hovoří o tom, že obě automobilky jednají o spolupráci a výsledkem by mohlo být malé elektrické SUV za nízkou cenu. Mohlo by jít o vůz, který Elon Musk nastínil na Battery Day, které by mělo stát 25 tisíc USD. To je na elektrické auto dost atraktivní cena. Nižší cena by měla být dosažena využitím platformy od Toyoty, naopak Toyota by mohla využívat elektrické know-how Tesly. Zatímco v hybridech byla Toyota velmi dlouho ve vedení, nyní ji na paty šlape mnoho konkurenčních značek, které vyvíjí hybridy také, a v oblasti elektromobilů pak Toyota dost zaspala. Firma dosud věřila spíše vodíku (Toyota Mirai), nicméně i tento pohon má také své problémy a firmy se od něj spíše odvrací, než že by s ním začínaly.
 
Toyota RAV4 EV
 
Sám Elon Musk se už před necelým rokem nechal slyšet, že Tesla nemá problém s prodejem akumulátorů a elektrického pohonu jiným automobilkám nebo licencováním softwaru (s autonomním řízením Toyota také příliš daleko nedošla, využívá např. technologie firmy Aurora). Otázkou ale je, zda to případně bude Tesla kapacitně stíhat, když dostatečně nestíhá ani výrobu vlastních vozů. Další zajímavou zprávou je to, že Elon Musk nevylučuje otevření Superchargerů pro elektromobily jiných značek, což by firmě mohlo přinést další příliv financí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G
MediaTek uvádí další 6nm mobilní procesor. Jde o 8jádrový model Dimensity 900 5G, který přináší vyšší efektivitu i možnost využívat agregace dvou 5G sítí. Podporovány mají být displeje s obnovovací frekvencí až 120 Hz.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář