Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vodíková Toyota Mirai chystá hezčí 2. generaci

11.10.2019, Milan Šurkala, aktualita
Vodíkový sedan Toyota Mirai dostane brzy druhou generaci. Toyota totiž ukázala koncept nové varianty, která má už velmi blízko k produkčnímu vozu. Ten už bude 5místný, má mít i delší dojezd a především o něco hezčí design.
Toyota je automobilkou, která se nebojí dát svým vozům šokující design, ten je ale mnohdy přijímán většinou lidí negativně. Poslední Prius je mnohými považován za extrémně ošklivé auto a podobně je na tom i vodíkový Mirai. A právě vodíkový model si chystá novou generaci. Nová Toyota Mirai se zatím představila ve formě konceptu, který bychom asi neoznačili za zrovna krásné auto, ale vypadá o něco stravitelněji (i když příď je stále dost zvláštní).
 
Toyota Mirai
 
Jde o dost velké auto, na délku má 4975 mm, je 1885 mm široké a 1470 mm vysoké, přičemž má dlouhé rozvor 2920 mm. Nová generace má poháněna zadní kola, je postavena na nové platformě TNGA a obouvá pneumatiky s 20palcovými disky. Navíc není 4místná, ale už 5místná, což je umožněno změnou uspořádání vodíkového pohonu.
 
Toyota Mirai
 
Ten byl výrazně inovován, poskytuje vyšší výkon a zvětšila se rovněž vodíková nádrž, takže se prodloužil dojezd vozu o 30 % na jedno natankování. Ten byl u předchozí verze 312 mil (502 km), takže nyní by se měl pohybovat okolo 650 km. Vevnitř je velký 12,3" centrální displej. Otázkou je, jak se vlastně bude nová generace prodávat (starší generace byla k dispozici jako pronájem).
 
Toyota Mirai
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama