www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen

Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
, , aktualita
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
K oblíbeným
reklama
Jsou to jen dva týdny, co automobilka Tesla překonala všechny historické rekordy a stala se nejhodnotnější americkou automobilkou všech dob. S akciemi za necelých $500 a částkou 85 mld. USD překonala historický rekord Fordu ve výši 80,8 mld. USD. Jenže zde se ani náhodou nezastavila. Cena letí stále nahoru a nyní je už na hodnotě $572. Tržní hodnota společnosti tak překonala bájnou hranici 100 mld. USD (teď je 103,1 md. USD) a znamená to i pokoření takového obra, jakým je Volkswagen. Jeho hodnota je nyní 89,2 mld. USD.
 
Tesla logo
 
Tesla se tak stává druhou nejhodnotnější automobilkou na světě. První místo si stále s velkým náskokem v podobě 234,8 mld. USD drží Toyota. Zájem investorů s největší pravděpodobností zvýšilo to, že Elonu Muskovi se opravdu daří plnit mnohé sliby z poslední doby a byl schopen dodat více než 360 tisíc vozů, což mu nikdo nevěřil. Také velmi rychlé postavení čínské Gigafactory a s tím i velké vyhlídky na výrazný vzestup na čínském trhu vlívá optimismus do žil.
 
Zdroj: bbc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19 Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19
Koronavirus COVID-19 ovlivňuje i samotný průmysl, odkládají se veletrhy, uvádění nových produktů a klesají i příjmy. Právě před tím varuje své investory společnost Apple a je jen otázkou, nakolik se odsune uvedení nových iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala
Negativní publicita občas přinutí společnosti změnit názor a to se stalo i v případě Tesly. Ta majiteli ojetého vozu Model S 75D odstranila autopilota, za kterého údajně nezaplatil. Teď mu ho vrací zpět.
17.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut

Tesla bude mít opět co vysvětlovat. Někteří majitelé totiž zjistili velmi nepříjemnou skutečnost. Poté, co si koupili ojetou Teslu od původního majitele, který si připlatil za autopilota, jim automobilka tuto funkci vypnula a nutí je k opětovné koupi. 

9.2.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80 MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80
Společnost MediaTek představila nové mobilní procesory pro telefony střední třídy. Jde o modely Helio G70 a G80, které se liší svými takty CPU i GPU. I tak by měly dostačovat na slušné mobilní hraní.
6.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Brexit může vrátit do hry dražší roaming Brexit může vrátit do hry dražší roaming
Odchod Velké Británie z EU může mít další nepříjemný dopad pro cestování a pobyt v této zemi. Hrozí totiž, že bude zrušena dohoda o roamingu, která zajišťovala absenci zvýšených roamingových poplatků. V Británii tak možná budeme volat dráž než teď.
4.2.2020, aktualita, Milan Šurkala