www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen

Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
, , aktualita
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
K oblíbeným
reklama
Jsou to jen dva týdny, co automobilka Tesla překonala všechny historické rekordy a stala se nejhodnotnější americkou automobilkou všech dob. S akciemi za necelých $500 a částkou 85 mld. USD překonala historický rekord Fordu ve výši 80,8 mld. USD. Jenže zde se ani náhodou nezastavila. Cena letí stále nahoru a nyní je už na hodnotě $572. Tržní hodnota společnosti tak překonala bájnou hranici 100 mld. USD (teď je 103,1 md. USD) a znamená to i pokoření takového obra, jakým je Volkswagen. Jeho hodnota je nyní 89,2 mld. USD.
 
Tesla logo
 
Tesla se tak stává druhou nejhodnotnější automobilkou na světě. První místo si stále s velkým náskokem v podobě 234,8 mld. USD drží Toyota. Zájem investorů s největší pravděpodobností zvýšilo to, že Elonu Muskovi se opravdu daří plnit mnohé sliby z poslední doby a byl schopen dodat více než 360 tisíc vozů, což mu nikdo nevěřil. Také velmi rychlé postavení čínské Gigafactory a s tím i velké vyhlídky na výrazný vzestup na čínském trhu vlívá optimismus do žil.
 
Zdroj: bbc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala