www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla: nejhodnotnější americká automobilka všech dob

Tesla: nejhodnotnější americká automobilka všech dob
, , aktualita
Automobilce Tesla mnozí předpovídají brzký krach, který ale ne a ne přijít. Shorteři, odvěcí nepřátelé úspěchu Tesly, tak nyní asi hodně pláčou. Automobilce se totiž podařilo překonat všechny historické rekordy mezi americkými výrobci aut.
K oblíbeným
reklama
Tesla je mnohými nenáviděna, ale i milována. Ti první mají nyní ještě více důvodů ke smutku. Akcionáři, kteří si vsadili na pokles akcií, přicházejí o své jmění, a ti, kteří předpovídali automobilce brzký krach, se ho stále nemohou dočkat. Tesla totiž začíná plnit své sliby ve splňování termínů, trhá prodejní rekordy a hodnota akcií stoupá tam, kde by to jen málokdo předpokládal. Hodnota akcií je nyní $487 (byla až $498), což je částka, která je více než 2,5krát vyšší proti velkému květnovému propadu. Hodnota společnosti tak vzrostla na zhruba 85 mld. USD, čímž stále relativně malá Tesla stala nejhodnotnější americkou automobilkou. Ne jen dnes, ale v celé historii automobilismu.
 
Tesla logo
 
Překonala tak i historický rekord Fordu, který činil 80,8 mld. USD z roku 1999. Poznamenejme, že hodnota Fordu je nyní 37,7 mld. USD, General Motors je na 52,1 mld. USD. Tesla totiž rozjela výrobu Modelu 3 v Číně v termínu a už i dodala první vozy, také splnila plán na rok 2019, kdy chtěla dodat alespoň 360 tisíc vozů. Není divu, že akcionáři začínají mít v automobilku mnohem větší důvěru než v minulosti, kdy byla Tesla nejvíce shortovanou akcií na trhu (sázka na pokles).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji
Některé státy umožňují řidičům si zvolit pro svého plechového miláčka registrační značky na přání. V americkém Vermontu míří ke schválení návrh zákona, který má dovolit dokonce i nejrůznější smajlíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE
Produkty Apple jsou známy dlouhodobou podporou a vypadá to, že v případě iPhonů 6S a SE na tom budou telefony opravdu hodně dobře. I ty by totiž měly dostat připravovaný operační systém iOS 14, tedy už šestou verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m. Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6 Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6
Společnost Qualcomm rozšířila nabídku mobilních procesorů o nové modely Snapdragon 720G, 662 a 460. Všechny podporují Wi-Fi 6 i indický polohový systém NavIC. Nezájem ale panuje v oblasti 5G.
23.1.2020, aktualita, Milan Šurkala