www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla: nejhodnotnější americká automobilka všech dob

Tesla: nejhodnotnější americká automobilka všech dob
, , aktualita
Automobilce Tesla mnozí předpovídají brzký krach, který ale ne a ne přijít. Shorteři, odvěcí nepřátelé úspěchu Tesly, tak nyní asi hodně pláčou. Automobilce se totiž podařilo překonat všechny historické rekordy mezi americkými výrobci aut.
K oblíbeným
reklama
Tesla je mnohými nenáviděna, ale i milována. Ti první mají nyní ještě více důvodů ke smutku. Akcionáři, kteří si vsadili na pokles akcií, přicházejí o své jmění, a ti, kteří předpovídali automobilce brzký krach, se ho stále nemohou dočkat. Tesla totiž začíná plnit své sliby ve splňování termínů, trhá prodejní rekordy a hodnota akcií stoupá tam, kde by to jen málokdo předpokládal. Hodnota akcií je nyní $487 (byla až $498), což je částka, která je více než 2,5krát vyšší proti velkému květnovému propadu. Hodnota společnosti tak vzrostla na zhruba 85 mld. USD, čímž stále relativně malá Tesla stala nejhodnotnější americkou automobilkou. Ne jen dnes, ale v celé historii automobilismu.
 
Tesla logo
 
Překonala tak i historický rekord Fordu, který činil 80,8 mld. USD z roku 1999. Poznamenejme, že hodnota Fordu je nyní 37,7 mld. USD, General Motors je na 52,1 mld. USD. Tesla totiž rozjela výrobu Modelu 3 v Číně v termínu a už i dodala první vozy, také splnila plán na rok 2019, kdy chtěla dodat alespoň 360 tisíc vozů. Není divu, že akcionáři začínají mít v automobilku mnohem větší důvěru než v minulosti, kdy byla Tesla nejvíce shortovanou akcií na trhu (sázka na pokles).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala