www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla odsunula představení svého elektrického tahače

Tesla odsunula představení svého elektrického tahače
, , aktualita
Budoucnost silniční nákladní dopravy přijde o pár týdnů později. Elon Musk prohlásil, že se odkládá představení plně elektrického tahače Tesla a rovnou oznámil nové datum. Důvody jsou hned dva, ale souvisejí s jinými produkty a činnostmi společnosti.reklama
Pokud máte v kalendáři zakroužkované datum 26. října 2017, kdy měl být představen první elektrický tahač od Tesly, je na čase jej přeškrtnou a označit si místo toho termín 16. listopadu. Elon Musk na svém Twitteru oznámil, že představení několik měsíců očekávaného vozidla bylo o několik týdnů odsunuto. Důvodem však nejsou potíže při vývoji nového elektrického trucku, jak by asi každého hned napadlo. Tesla musela premiéru přesunout ze dvou jiných důvodů, které se přímo netýkají elektrického tahače.
 
 
Původní teaser, který lákal ještě na datum 26. října, nám částečně odhaluje také podobu nového nákladního elektromobilu

Prvním důvodem je nutnost odstranění několika problémů u nadcházejícího elektromobilu Tesla Model 3. K odsunutí elektrického tahače však přispěl také hurikán Maria, Tesla se totiž stala jednou ze společností, která pomáhá poškozeným obyvatelům. Do Portorika a dalších zasažených oblastí odesílá domácí baterie Powerwall, které jsou určeny k uchovávání energie ze solárních panelů. Spolu se stovkami baterií míří do regionu také technici, kteří zajišťují odbornou instalaci produktů.
 
Připomeňme, že plně elektrický tahač od Tesly byl poprvé oznámen letos na jaře. Mnoho detailů o této novince prozatím nemáme, ale očekává se, že truck bude určen spíše pro použití na kratší vzdálenosti a nabídne opravdu velkou baterii s nejrychlejším dostupným nabíjením. Chybět by neměl ani určitý stupeň autonomního řízení, který by mohl být v budoucnu upgradován na plně autonomní. Pravděpodobnou podobu nového elektrického tahače si můžeme prohlédnout na špionážní fotografii, která byla zveřejněna tento týden na diskuzním fóru Reddit (a následně byla zase odstraněna).
 
Dalším plánovaným krokem Tesly v oblasti nákladní dopravy je plně elektrický pick-up, který by měl být představen za dva roky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skládacího smartphone od Huawei? Už existuje funkční prototyp Skládacího smartphone od Huawei? Už existuje funkční prototyp
Huawei je dalším výrobcem, který chce v blízké budoucnosti přinést na trh skládací smartphone. Šéf společnosti Richard Yu dokonce potvrdil, že takové zařízení už existuje, ale před uvedením na trh potřebuje vylepšit.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nejekologičtější telefony dělá Apple, čínští výrobci propadli Nejekologičtější telefony dělá Apple, čínští výrobci propadli
Nejšetrnější k životnímu prostředí jsou při výrobě spotřební elektroniky společnosti Fairphone a Apple, naopak příliš dobře nedopadl Google, Samsung ani Huawei. Vůbec nejhorší známku potom získalo několik čínských výrobců včetně Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67 HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67
HTC letos příliš mnoho nových modelů nepředstavilo, ale vše se bude společnost snažit dohnat koncem roku. Jednou z z očekávaných novinek je HTC U11 Plus, o kterém toho víme už dost a znovu se objevují také spekulace o HTC U11 Life.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG postaví ve Vratislavi největší evropskou továrnu na baterie pro elektromobily LG postaví ve Vratislavi největší evropskou továrnu na baterie pro elektromobily
Jen pár desítek kilometrů od českých hranic vyroste v příštím největší továrna na lithium-iontové články v Evropě. Postará se o ni divize LG Chem a vyrobené baterie zamíří do elektromobilů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000 Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000
Mnoho společností má své bug bounty programy, kdy hackeři, kteří naleznou závažnou bezpečnostní chybu v jejich produktech, dostanou peněžitou odměnu. Google Play nyní spouští pro vybrané aplikace program, kdy můžete dostat až $1000.
Včera, aktualita, Milan Šurkala