www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla odsunula představení svého elektrického tahače

Tesla odsunula představení svého elektrického tahače
, , aktualita
Budoucnost silniční nákladní dopravy přijde o pár týdnů později. Elon Musk prohlásil, že se odkládá představení plně elektrického tahače Tesla a rovnou oznámil nové datum. Důvody jsou hned dva, ale souvisejí s jinými produkty a činnostmi společnosti.reklama
Pokud máte v kalendáři zakroužkované datum 26. října 2017, kdy měl být představen první elektrický tahač od Tesly, je na čase jej přeškrtnou a označit si místo toho termín 16. listopadu. Elon Musk na svém Twitteru oznámil, že představení několik měsíců očekávaného vozidla bylo o několik týdnů odsunuto. Důvodem však nejsou potíže při vývoji nového elektrického trucku, jak by asi každého hned napadlo. Tesla musela premiéru přesunout ze dvou jiných důvodů, které se přímo netýkají elektrického tahače.
 
 
Původní teaser, který lákal ještě na datum 26. října, nám částečně odhaluje také podobu nového nákladního elektromobilu

Prvním důvodem je nutnost odstranění několika problémů u nadcházejícího elektromobilu Tesla Model 3. K odsunutí elektrického tahače však přispěl také hurikán Maria, Tesla se totiž stala jednou ze společností, která pomáhá poškozeným obyvatelům. Do Portorika a dalších zasažených oblastí odesílá domácí baterie Powerwall, které jsou určeny k uchovávání energie ze solárních panelů. Spolu se stovkami baterií míří do regionu také technici, kteří zajišťují odbornou instalaci produktů.
 
Připomeňme, že plně elektrický tahač od Tesly byl poprvé oznámen letos na jaře. Mnoho detailů o této novince prozatím nemáme, ale očekává se, že truck bude určen spíše pro použití na kratší vzdálenosti a nabídne opravdu velkou baterii s nejrychlejším dostupným nabíjením. Chybět by neměl ani určitý stupeň autonomního řízení, který by mohl být v budoucnu upgradován na plně autonomní. Pravděpodobnou podobu nového elektrického tahače si můžeme prohlédnout na špionážní fotografii, která byla zveřejněna tento týden na diskuzním fóru Reddit (a následně byla zase odstraněna).
 
Dalším plánovaným krokem Tesly v oblasti nákladní dopravy je plně elektrický pick-up, který by měl být představen za dva roky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy
WhatsApp vydal na vybraných trzích svou novou aplikaci zaměřenou na menší firmy a podnikatele, kteří jejím prostřednictvím mohou snáze komunikovat se svými zákazníky. V čem se WhatsApp Business liší?
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí? MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik