Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla odsunula představení svého elektrického tahače

7.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Budoucnost silniční nákladní dopravy přijde o pár týdnů později. Elon Musk prohlásil, že se odkládá představení plně elektrického tahače Tesla a rovnou oznámil nové datum. Důvody jsou hned dva, ale souvisejí s jinými produkty a činnostmi společnosti.
Pokud máte v kalendáři zakroužkované datum 26. října 2017, kdy měl být představen první elektrický tahač od Tesly, je na čase jej přeškrtnou a označit si místo toho termín 16. listopadu. Elon Musk na svém Twitteru oznámil, že představení několik měsíců očekávaného vozidla bylo o několik týdnů odsunuto. Důvodem však nejsou potíže při vývoji nového elektrického trucku, jak by asi každého hned napadlo. Tesla musela premiéru přesunout ze dvou jiných důvodů, které se přímo netýkají elektrického tahače.
 
 
Původní teaser, který lákal ještě na datum 26. října, nám částečně odhaluje také podobu nového nákladního elektromobilu

Prvním důvodem je nutnost odstranění několika problémů u nadcházejícího elektromobilu Tesla Model 3. K odsunutí elektrického tahače však přispěl také hurikán Maria, Tesla se totiž stala jednou ze společností, která pomáhá poškozeným obyvatelům. Do Portorika a dalších zasažených oblastí odesílá domácí baterie Powerwall, které jsou určeny k uchovávání energie ze solárních panelů. Spolu se stovkami baterií míří do regionu také technici, kteří zajišťují odbornou instalaci produktů.
 
Připomeňme, že plně elektrický tahač od Tesly byl poprvé oznámen letos na jaře. Mnoho detailů o této novince prozatím nemáme, ale očekává se, že truck bude určen spíše pro použití na kratší vzdálenosti a nabídne opravdu velkou baterii s nejrychlejším dostupným nabíjením. Chybět by neměl ani určitý stupeň autonomního řízení, který by mohl být v budoucnu upgradován na plně autonomní. Pravděpodobnou podobu nového elektrického tahače si můžeme prohlédnout na špionážní fotografii, která byla zveřejněna tento týden na diskuzním fóru Reddit (a následně byla zase odstraněna).
 
Dalším plánovaným krokem Tesly v oblasti nákladní dopravy je plně elektrický pick-up, který by měl být představen za dva roky.
 


reklama