www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla odsunula představení svého elektrického tahače

Tesla odsunula představení svého elektrického tahače
, , aktualita
Budoucnost silniční nákladní dopravy přijde o pár týdnů později. Elon Musk prohlásil, že se odkládá představení plně elektrického tahače Tesla a rovnou oznámil nové datum. Důvody jsou hned dva, ale souvisejí s jinými produkty a činnostmi společnosti.
reklama
Pokud máte v kalendáři zakroužkované datum 26. října 2017, kdy měl být představen první elektrický tahač od Tesly, je na čase jej přeškrtnou a označit si místo toho termín 16. listopadu. Elon Musk na svém Twitteru oznámil, že představení několik měsíců očekávaného vozidla bylo o několik týdnů odsunuto. Důvodem však nejsou potíže při vývoji nového elektrického trucku, jak by asi každého hned napadlo. Tesla musela premiéru přesunout ze dvou jiných důvodů, které se přímo netýkají elektrického tahače.
 
 
Původní teaser, který lákal ještě na datum 26. října, nám částečně odhaluje také podobu nového nákladního elektromobilu

Prvním důvodem je nutnost odstranění několika problémů u nadcházejícího elektromobilu Tesla Model 3. K odsunutí elektrického tahače však přispěl také hurikán Maria, Tesla se totiž stala jednou ze společností, která pomáhá poškozeným obyvatelům. Do Portorika a dalších zasažených oblastí odesílá domácí baterie Powerwall, které jsou určeny k uchovávání energie ze solárních panelů. Spolu se stovkami baterií míří do regionu také technici, kteří zajišťují odbornou instalaci produktů.
 
Připomeňme, že plně elektrický tahač od Tesly byl poprvé oznámen letos na jaře. Mnoho detailů o této novince prozatím nemáme, ale očekává se, že truck bude určen spíše pro použití na kratší vzdálenosti a nabídne opravdu velkou baterii s nejrychlejším dostupným nabíjením. Chybět by neměl ani určitý stupeň autonomního řízení, který by mohl být v budoucnu upgradován na plně autonomní. Pravděpodobnou podobu nového elektrického tahače si můžeme prohlédnout na špionážní fotografii, která byla zveřejněna tento týden na diskuzním fóru Reddit (a následně byla zase odstraněna).
 
Dalším plánovaným krokem Tesly v oblasti nákladní dopravy je plně elektrický pick-up, který by měl být představen za dva roky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem
Alcatel následuje trendy. Tento týden uvedl svůj první smartphone s výřezem displeje, který kombinuje s nízkou cenou. Pro její dosažení se ovšem muselo v lecčems šetřit, přesto se papírově jedná o slušný telefon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite
Xiaomi příští týden představí nový produkt pro globální trhy a nejspíš půjde o telefon Mi A2 s čistým Androidem. Po jeho boku by mohla být představena ještě jedna novinka v podobě Mi A2 Lite.
16.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Volvo M, nová platforma pro car-sharing Volvo M, nová platforma pro car-sharing
Automobilka Volvo rozšiřuje portfolio svých služeb a nechce svá auta jen prodávat, ale i nabídnout majitelům možnost svá auta sdílet s ostatními. Proto spouští novou platformu Volvo M pro stále populárnější car-sharing. 
5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon? Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon?
Zajímá vás, zda se právě váš smartphone či tablet může těšit na nový Android 8.0 Oreo? Podívejte se do našeho obsáhlého a pravidelně doplňovaného seznamu modelů, který jsme pro vás připravili. Naposledy doplněno 30. 6. 2018.
30.6.2018, článek, Jáchym Šlik7 komentářů
Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru
Elektromobily nemají rády přílišnou zimu, ale ani přílišné vedro. Mercedes-Benz tak chystané elektrické SUV EQC v rámci testů prohnal nejen třeskutými mrazy, ale a nyní i 50stupňovými vedry ve Španělsku.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář