www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla odsunula představení svého elektrického tahače

Tesla odsunula představení svého elektrického tahače
, , aktualita
Budoucnost silniční nákladní dopravy přijde o pár týdnů později. Elon Musk prohlásil, že se odkládá představení plně elektrického tahače Tesla a rovnou oznámil nové datum. Důvody jsou hned dva, ale souvisejí s jinými produkty a činnostmi společnosti.
reklama
Pokud máte v kalendáři zakroužkované datum 26. října 2017, kdy měl být představen první elektrický tahač od Tesly, je na čase jej přeškrtnou a označit si místo toho termín 16. listopadu. Elon Musk na svém Twitteru oznámil, že představení několik měsíců očekávaného vozidla bylo o několik týdnů odsunuto. Důvodem však nejsou potíže při vývoji nového elektrického trucku, jak by asi každého hned napadlo. Tesla musela premiéru přesunout ze dvou jiných důvodů, které se přímo netýkají elektrického tahače.
 
 
Původní teaser, který lákal ještě na datum 26. října, nám částečně odhaluje také podobu nového nákladního elektromobilu

Prvním důvodem je nutnost odstranění několika problémů u nadcházejícího elektromobilu Tesla Model 3. K odsunutí elektrického tahače však přispěl také hurikán Maria, Tesla se totiž stala jednou ze společností, která pomáhá poškozeným obyvatelům. Do Portorika a dalších zasažených oblastí odesílá domácí baterie Powerwall, které jsou určeny k uchovávání energie ze solárních panelů. Spolu se stovkami baterií míří do regionu také technici, kteří zajišťují odbornou instalaci produktů.
 
Připomeňme, že plně elektrický tahač od Tesly byl poprvé oznámen letos na jaře. Mnoho detailů o této novince prozatím nemáme, ale očekává se, že truck bude určen spíše pro použití na kratší vzdálenosti a nabídne opravdu velkou baterii s nejrychlejším dostupným nabíjením. Chybět by neměl ani určitý stupeň autonomního řízení, který by mohl být v budoucnu upgradován na plně autonomní. Pravděpodobnou podobu nového elektrického tahače si můžeme prohlédnout na špionážní fotografii, která byla zveřejněna tento týden na diskuzním fóru Reddit (a následně byla zase odstraněna).
 
Dalším plánovaným krokem Tesly v oblasti nákladní dopravy je plně elektrický pick-up, který by měl být představen za dva roky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První detaily o Galaxy Note 9 a Galaxy S10 jsou tady První detaily o Galaxy Note 9 a Galaxy S10 jsou tady
Samsung nespí a v současné době pilně pracuje na dalším špičkovém modelu Galaxy Note 9, který by měl přijít se znatelně větší baterií. A začíná se mluvit také o Galaxy S10, ačkoliv do jeho představení zbývá skoro rok.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
ZTE přijde o plnohodnotný Android, Huawei chystá odchod z USA ZTE přijde o plnohodnotný Android, Huawei chystá odchod z USA
Problémy čínských výrobců pokračují. ZTE, které nemůže používat americké komponenty ani software, nejspíš přijde o Android se službami Googlu. Po řadě problémů se chce z amerického trhu nejspíš stáhnout Huawei.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Instagram je zpět pro Windows 10 Mobile Instagram je zpět pro Windows 10 Mobile
Nejnovější verze aplikace Instagram není dostupná pro telefony s Windows, funguje už jen na počítačích. Uživatelé této služby a systému se tedy musejí spolehnout na stránky Instagramu v internetovém prohlížeči. Doplněno o návrat mobilní aplikace.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Apple zažaloval servis kvůli neoriginálním dílům pro iPhony, ale narazil Apple zažaloval servis kvůli neoriginálním dílům pro iPhony, ale narazil
Applu se příliš nelíbí, že existují servisy, které opravují iPhony s využitím neoriginálních dílů. Na jednu menší norskou společnost si Apple posvítil podrobněji a dokonce ji zažaloval, ale ani armáda pěti právníků nepomohla k vítězství u soudu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi přinese ještě levnější mobil s duálním foťákem Xiaomi přinese ještě levnější mobil s duálním foťákem
Xiaomi Redmi S2 má být chystaný model s ještě atraktivnějším poměrem cena/výbava než řada Redmi 5. K dispozici by měl mít displej 18:9, duální fotoaparát a nejnovější Android. Objevilo se také datum představení Xiaomi Mi 6X.
17.4.2018, aktualita, Jáchym Šlik