Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Elektrický tahač od Tesly se možná objevil na první špionážní fotce

3.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Není ničím novým, že Tesla plánuje svůj první elektrický tahač, který by měl být představen už tento měsíc. Jeho údajnou podobu však možná známe o něco dříve díky fotografii, kterou pořídil jeden z uživatelů Redditu.
Letos na jaře Elon Musk oznámil, že se můžeme těšit na plně elektrický tahač od Tesly. To je skoro to jediné, co o tomto vozidle víme, zbytek jsou jen různé dohady. Moudřejší však budeme 26. října, kdy je připraveno oficiální představení nového tahače. Samozřejmě, že ještě bude nějaký čas trvat, než se tento automobil dostane na trh, ale minimálně se dozvíme některé technické podrobnosti a budeme si moci prohlédnout design. Podobu tahače nám dosud poodhaloval jen teaser, kterým Tesla láká na už zmiňované představení svého tahače. Na diskuzním fóru Reddit se ovšem objevila špionážní fotografie, která údajně ukazuje podobu elektrického tahače od Tesly.
 
 
Zvětšený výřez ze špionážní fotografie
 
Pravost samozřejmě nemůžeme s jistotou potvrdit, podivné jsou navíc okolnosti zveřejnění tohoto obrázku na Redditu. Uživatel totiž nedlouho poté smazal nejen daný příspěvek, ale dokonce celý svůj profil na tomto webu. Naštěstí si jiní uživatelé Redditu stihli fotografii stáhnout do svého počítače a ta tedy nyní koluje po internetu. Smazaný příspěvěk obsahoval také komentář uživatele, že snímek byl pořízen jeho přítelem, který se měl nacházet na neupřesněném místě v Kalifornii, kde Tesla testuje své vozy. Špionážní fotografie ostatně nejsou v automobilovém průmyslu ničím výjimečným, neboť výrobci se bez testování v běžném provozu neobejdou.
 
 
Oficiální teaser lákající na 26. říjen, kdy bude představen truck od Tesly
 
Na fotografii nelze vidět žádné logo automobilky, ale vzhledem k designu, který odpovídá siluetě na oficiálním teaseru, můžeme předpokládat, že se opravdu jedná o tahač od Tesly. Pokud tedy budeme věřit, že se nejedná o práci v grafickém programu jako Photoshop, bude mít vozidlo velmi futuristický design, který patrně podřízen aerodynamice. Pozornost upoutají také velká okna v kabině řidiče, nebo zajímavě řešené přední světlomety. Mnoho diskuzí se vedlo například nad tím, jak to bude s dojezdem plně elektrického tahače. Můžeme proto předpokládat, že vozidlo bude určeno pro provoz na kratší vzdálenosti, přesto by mělo mít obrovskou baterii s podporou velmi rychlého nabíjení. Očekávána je také možnost alespoň částečně autonomního řízení, která však v budoucnu snad bude upgradována na plně autonomní.
 


reklama