www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elektrický tahač od Tesly se možná objevil na první špionážní fotce

Elektrický tahač od Tesly se možná objevil na první špionážní fotce
, , aktualita
Není ničím novým, že Tesla plánuje svůj první elektrický tahač, který by měl být představen už tento měsíc. Jeho údajnou podobu však možná známe o něco dříve díky fotografii, kterou pořídil jeden z uživatelů Redditu.reklama
Letos na jaře Elon Musk oznámil, že se můžeme těšit na plně elektrický tahač od Tesly. To je skoro to jediné, co o tomto vozidle víme, zbytek jsou jen různé dohady. Moudřejší však budeme 26. října, kdy je připraveno oficiální představení nového tahače. Samozřejmě, že ještě bude nějaký čas trvat, než se tento automobil dostane na trh, ale minimálně se dozvíme některé technické podrobnosti a budeme si moci prohlédnout design. Podobu tahače nám dosud poodhaloval jen teaser, kterým Tesla láká na už zmiňované představení svého tahače. Na diskuzním fóru Reddit se ovšem objevila špionážní fotografie, která údajně ukazuje podobu elektrického tahače od Tesly.
 
 
Zvětšený výřez ze špionážní fotografie
 
Pravost samozřejmě nemůžeme s jistotou potvrdit, podivné jsou navíc okolnosti zveřejnění tohoto obrázku na Redditu. Uživatel totiž nedlouho poté smazal nejen daný příspěvek, ale dokonce celý svůj profil na tomto webu. Naštěstí si jiní uživatelé Redditu stihli fotografii stáhnout do svého počítače a ta tedy nyní koluje po internetu. Smazaný příspěvěk obsahoval také komentář uživatele, že snímek byl pořízen jeho přítelem, který se měl nacházet na neupřesněném místě v Kalifornii, kde Tesla testuje své vozy. Špionážní fotografie ostatně nejsou v automobilovém průmyslu ničím výjimečným, neboť výrobci se bez testování v běžném provozu neobejdou.
 
 
Oficiální teaser lákající na 26. říjen, kdy bude představen truck od Tesly
 
Na fotografii nelze vidět žádné logo automobilky, ale vzhledem k designu, který odpovídá siluetě na oficiálním teaseru, můžeme předpokládat, že se opravdu jedná o tahač od Tesly. Pokud tedy budeme věřit, že se nejedná o práci v grafickém programu jako Photoshop, bude mít vozidlo velmi futuristický design, který patrně podřízen aerodynamice. Pozornost upoutají také velká okna v kabině řidiče, nebo zajímavě řešené přední světlomety. Mnoho diskuzí se vedlo například nad tím, jak to bude s dojezdem plně elektrického tahače. Můžeme proto předpokládat, že vozidlo bude určeno pro provoz na kratší vzdálenosti, přesto by mělo mít obrovskou baterii s podporou velmi rychlého nabíjení. Očekávána je také možnost alespoň částečně autonomního řízení, která však v budoucnu snad bude upgradována na plně autonomní.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skládacího smartphone od Huawei? Už existuje funkční prototyp Skládacího smartphone od Huawei? Už existuje funkční prototyp
Huawei je dalším výrobcem, který chce v blízké budoucnosti přinést na trh skládací smartphone. Šéf společnosti Richard Yu dokonce potvrdil, že takové zařízení už existuje, ale před uvedením na trh potřebuje vylepšit.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nejekologičtější telefony dělá Apple, čínští výrobci propadli Nejekologičtější telefony dělá Apple, čínští výrobci propadli
Nejšetrnější k životnímu prostředí jsou při výrobě spotřební elektroniky společnosti Fairphone a Apple, naopak příliš dobře nedopadl Google, Samsung ani Huawei. Vůbec nejhorší známku potom získalo několik čínských výrobců včetně Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67 HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67
HTC letos příliš mnoho nových modelů nepředstavilo, ale vše se bude společnost snažit dohnat koncem roku. Jednou z z očekávaných novinek je HTC U11 Plus, o kterém toho víme už dost a znovu se objevují také spekulace o HTC U11 Life.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG postaví ve Vratislavi největší evropskou továrnu na baterie pro elektromobily LG postaví ve Vratislavi největší evropskou továrnu na baterie pro elektromobily
Jen pár desítek kilometrů od českých hranic vyroste v příštím největší továrna na lithium-iontové články v Evropě. Postará se o ni divize LG Chem a vyrobené baterie zamíří do elektromobilů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000 Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000
Mnoho společností má své bug bounty programy, kdy hackeři, kteří naleznou závažnou bezpečnostní chybu v jejich produktech, dostanou peněžitou odměnu. Google Play nyní spouští pro vybrané aplikace program, kdy můžete dostat až $1000.
Včera, aktualita, Milan Šurkala