www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elektrický tahač od Tesly se možná objevil na první špionážní fotce

Elektrický tahač od Tesly se možná objevil na první špionážní fotce
, , aktualita
Není ničím novým, že Tesla plánuje svůj první elektrický tahač, který by měl být představen už tento měsíc. Jeho údajnou podobu však možná známe o něco dříve díky fotografii, kterou pořídil jeden z uživatelů Redditu.
reklama
Letos na jaře Elon Musk oznámil, že se můžeme těšit na plně elektrický tahač od Tesly. To je skoro to jediné, co o tomto vozidle víme, zbytek jsou jen různé dohady. Moudřejší však budeme 26. října, kdy je připraveno oficiální představení nového tahače. Samozřejmě, že ještě bude nějaký čas trvat, než se tento automobil dostane na trh, ale minimálně se dozvíme některé technické podrobnosti a budeme si moci prohlédnout design. Podobu tahače nám dosud poodhaloval jen teaser, kterým Tesla láká na už zmiňované představení svého tahače. Na diskuzním fóru Reddit se ovšem objevila špionážní fotografie, která údajně ukazuje podobu elektrického tahače od Tesly.
 
 
Zvětšený výřez ze špionážní fotografie
 
Pravost samozřejmě nemůžeme s jistotou potvrdit, podivné jsou navíc okolnosti zveřejnění tohoto obrázku na Redditu. Uživatel totiž nedlouho poté smazal nejen daný příspěvek, ale dokonce celý svůj profil na tomto webu. Naštěstí si jiní uživatelé Redditu stihli fotografii stáhnout do svého počítače a ta tedy nyní koluje po internetu. Smazaný příspěvěk obsahoval také komentář uživatele, že snímek byl pořízen jeho přítelem, který se měl nacházet na neupřesněném místě v Kalifornii, kde Tesla testuje své vozy. Špionážní fotografie ostatně nejsou v automobilovém průmyslu ničím výjimečným, neboť výrobci se bez testování v běžném provozu neobejdou.
 
 
Oficiální teaser lákající na 26. říjen, kdy bude představen truck od Tesly
 
Na fotografii nelze vidět žádné logo automobilky, ale vzhledem k designu, který odpovídá siluetě na oficiálním teaseru, můžeme předpokládat, že se opravdu jedná o tahač od Tesly. Pokud tedy budeme věřit, že se nejedná o práci v grafickém programu jako Photoshop, bude mít vozidlo velmi futuristický design, který patrně podřízen aerodynamice. Pozornost upoutají také velká okna v kabině řidiče, nebo zajímavě řešené přední světlomety. Mnoho diskuzí se vedlo například nad tím, jak to bude s dojezdem plně elektrického tahače. Můžeme proto předpokládat, že vozidlo bude určeno pro provoz na kratší vzdálenosti, přesto by mělo mít obrovskou baterii s podporou velmi rychlého nabíjení. Očekávána je také možnost alespoň částečně autonomního řízení, která však v budoucnu snad bude upgradována na plně autonomní.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První detaily o Galaxy Note 9 a Galaxy S10 jsou tady První detaily o Galaxy Note 9 a Galaxy S10 jsou tady
Samsung nespí a v současné době pilně pracuje na dalším špičkovém modelu Galaxy Note 9, který by měl přijít se znatelně větší baterií. A začíná se mluvit také o Galaxy S10, ačkoliv do jeho představení zbývá skoro rok.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
ZTE přijde o plnohodnotný Android, Huawei chystá odchod z USA ZTE přijde o plnohodnotný Android, Huawei chystá odchod z USA
Problémy čínských výrobců pokračují. ZTE, které nemůže používat americké komponenty ani software, nejspíš přijde o Android se službami Googlu. Po řadě problémů se chce z amerického trhu nejspíš stáhnout Huawei.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Instagram je zpět pro Windows 10 Mobile Instagram je zpět pro Windows 10 Mobile
Nejnovější verze aplikace Instagram není dostupná pro telefony s Windows, funguje už jen na počítačích. Uživatelé této služby a systému se tedy musejí spolehnout na stránky Instagramu v internetovém prohlížeči. Doplněno o návrat mobilní aplikace.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Apple zažaloval servis kvůli neoriginálním dílům pro iPhony, ale narazil Apple zažaloval servis kvůli neoriginálním dílům pro iPhony, ale narazil
Applu se příliš nelíbí, že existují servisy, které opravují iPhony s využitím neoriginálních dílů. Na jednu menší norskou společnost si Apple posvítil podrobněji a dokonce ji zažaloval, ale ani armáda pěti právníků nepomohla k vítězství u soudu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi přinese ještě levnější mobil s duálním foťákem Xiaomi přinese ještě levnější mobil s duálním foťákem
Xiaomi Redmi S2 má být chystaný model s ještě atraktivnějším poměrem cena/výbava než řada Redmi 5. K dispozici by měl mít displej 18:9, duální fotoaparát a nejnovější Android. Objevilo se také datum představení Xiaomi Mi 6X.
17.4.2018, aktualita, Jáchym Šlik