Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Takhle vypadají Galaxy S9 a S9+. V čem se budou obě varianty lišit?

28.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Do představení nových vlajkových lodí od Samsungu zbývá méně než měsíc. Nejnovější uniklý obrázek od @Evleaks nám ukazuje přední stranu Galaxy S9 a Galaxy S9+. Shrnuli jsme pro vás, v čem by se měly oba modely odlišovat.
Samsung před časem potvrdil, že k představení Galaxy S9 dojde na veletrhu MWC 2018 v Barceloně. A nedávno přidal také konkrétní datum – 25. únor. Pakliže už se nemůžete dočkat, přidal další informace o připravovaných smartphonech novinář Evan Blass, na Twitteru vystupující jako @Evleaks. Tento týden zveřejnil rendery, které ukazují přední stranu Galaxy S9 a Galaxy S9+. Oba připravované modely si tak můžeme porovnat. Na první pohled by se mohlo zdát, že se od sebe „es devítky“ liší pouze velikostí, což byl případ i loňské dvojice Galaxy S8 a S8+. Jak si však ukážeme níže, rozdíly se tentokrát dotknou také výbavy.
 
 
Krátce se zastavíme u designu nových vlajkových lodí. Můžeme si všimnout, že smartphony nemají tak tenké rámečky, jak jsme očekávali, ve srovnání s mnohou konkurencí však má jihokorejský výrobce stále náskok. Zadní strany přístrojů nám sice tyto obrázky neukazují, ale mohli jsme si je prohlédnout už dříve jako součást jiných uniklých informací. Nové vlajkové lodě budou téměř jistě vybaveny procesorem Exynos 9810, na čínský a americký trh se nejspíš dostane varianta se Snapdragonem 845.
 
 
Menší model by měl využívat 5,8” a větší z nich 6,2” displej, v obou případech přitom údajně půjde o zahnutý Super AMOLED panel s rozlišením Quad HD+ a poměrem stran 18,5:9. Telefony by také měly využívat nový obrazový senzor, který zvládne nahrávat super slow-motion videa se 480 fps. Dalším lákadlem v této oblasti by měla být variabilní clona, která umožní přepínat mezi f/1.5 a f/2.4. Pouze Galaxy S9+ se nejspíš pochlubí duálním zadním fotoaparátem. Kromě toho je očekáván 8MPx přední snímač nebo stereo reproduktory. Oba modely se nejspíš budou odlišovat také velikostmi pamětí. Všechny známé rozdíly uvádíme v tabulce níže.
 
 

Předpokládané rozdíly mezi Galaxy S9 a Galaxy S9+

 

Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9+
Úhlopříčka displeje 5,8" 6,2"
RAM 4 GB 6 GB
Vnitřní úložiště 64 GB 128 GB
Zadní fotoaparát 12 MPx 12 + 12 MPx (duální)
Baterie 3 000 mAh 3 500 mAh
Rozměry (orientační) 147,6 x 68,7 x 8,4 mm 157,7 x 73,8 x 8,5 mm
 


reklama