Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

SUV prostě válí: Rolls-Royce nestíhá vyrábět Cullinan

, , aktualita
SUV prostě válí: Rolls-Royce nestíhá vyrábět Cullinan
Ať si říká kdo chce co chce, SUV jsou prostě oblíbená. A vidíme to i u takových značek, jako jsou Porsche nebo Rolls-Royce. Jeho Cullinan je tak oblíbený, že ho nestíhá vyrábět a bude muset rozšiřovat výrobu.
SUV prostě válí: Rolls-Royce nestíhá vyrábět Cullinan
Mnohým lidem není móda SUV zrovna po chuti, faktem nicméně je, že jsou mezi zákazníky extrémně oblíbené a nejednu značku zachránila, nebo jí alespoň výrazně pomohla. Své by o tom mohlo mluvit Porsche, které by patrně jen se sportovními automobily rozhodně nemělo takovou pozici jako dnes, Cayenne (a dnes už i Macan) celou automobilku výrazně táhne nahoru. SUV představily i další luxusní automobilky, máme zde např. Jaguar I-PACE, který je rovnou ještě ke všemu elektrický, nebo Bentley Bentayga, Maserati Levante a Lamborghini Urus. S vozem SUV přišel i Rolls-Royce a ačkoli mnozí v něm neviděli smysl, Cullinan je pro značku obrovským úspěchem.
 
Rolls-Royce Cullinan
 
Sice hodně dlouho trvalo, než se finální verze vozu uvedla na trh, nicméně už nyní je jasné, že se nasbíralo tolik zákazníků, že Rolls-Royce bude muset nabírat nové zaměstnance. Hovoří se o tom, že by se počet měl navýšit z 1800 na 2000 zaměstnanců. A spolu s tím vyplynulo na povrch také několik zajímavých faktů. Polovina zákazníků, kteří si objednali nový Cullinan, předtím nikdy žádný Rolls-Royce neměli, navíc ke značce přitahuje výrazně větší množství žen, a aby toho nebylo málo, také klientela je o něco mladší. Rok 2018 byl pro automobilku Rolls-Royce rekordní, nicméně se předpokládá, že díky Cullinanu bude rok 2019 ještě lepší. Každopádně se to nesmí přehnat, aby si tato auta zachovala svou exkluzivitu.
 


reklama