www.svetmobilne.cz
>
>

Jaguar uvedl elektrické SUV I-PACE s 90kWh baterií

Jaguar uvedl elektrické SUV I-PACE s 90kWh baterií
, , aktualita
Automobilka Jaguar vchází do světa elektromobilů novým SUV s názvem I-PACE. Novinka je rozhodně velmi ambiciózní a přináší jak vysoký výkon 400 koní, tak i nadprůměrně velkou 90kWh baterii s téměř 500km dojezdem.
reklama
Další automobilkou, která se chce prosadit v elektromobilitě, je Jaguar. Zkouší to novým SUV elektromobilem I-PACE, který rozhodně nebude jen nesmělým pokusem, ale jde naopak o útok více než smělý. Jaguar se rozhodl vytvořit dobře použitelný elektromobil s nadprůměrným dojezdem podobně, jak to dělá např. Tesla. Najdete zde tedy 90kWh baterii, která je ve světě elektromobilů rozhodně jedním z největších čísel. I díky tomu automobilka slibuje 480km dojezd podle nové normy WLTP.
 
Jaguar I-PACE
 
Při 100kW rychlonabíjení Jaguar slibuje dobití 80 % kapacity během 40 minut, resp. za 15 minut můžete počítat s nabitím dojezdu na dalších 100 kilometrů. Pokud použijete standardní 7kW pomalé nabíjení, pak budete nabíjet baterii celou noc. Baterie je uložena mezi nápravami a výrobci se podařilo dosáhnout rozložení hmotnosti 50:50.
 
Jaguar I-PACE zadní pohled
 
Pozadu nezůstává ani samotná pohonná soustava skládající se ze dvou elektromotorů o souhrnném výkonu až 400 koní (294 kW) a maximálním točivém momentu 696 Nm. Každý z motorů se stará o jednu nápravu, jde tedy logicky o SUV s pohonem všech čtyř kol. Zrychlení z 0 na 100 km/h má zabrat jen 4,8 sekundy. V konstrukci se použil hliník, odpružení může být za příplatek vzduchové.
 
Jaguar I-PACE interiér
 
Zajímavý je i design automobilu. Přestože jde o SUV, koeficient aerodynamického odporu dosahuje hodnoty pouhých 0,29 Cd. Velká přední maska se může zavírat v případě, že není třeba chlazení a naopak otevřít v případě jeho nutnosti. Výhodou interiéru je absence středového tunelu, místo toho je zde 10,5litrový úložný prostor. Zavazadlový prostor pak má nadprůměrných 656 litrů, takže jde i o dost praktický vůz. Po sklopení zadních sedadel můžete počítat dokonce s 1453 litry. V přední části vozu je ještě dalších 27 litrů.
 
Jaguar I-PACE interiér vzadu
 
Jaguar I-PACE přináší infotainment systém Touch Pro Duo s využitím dotykové obrazovky. Smart Settings je pak názvem "umělé inteligence", která se učí řidičovy preference, podle nichž pak upravuje chování auta. Systém je také kompatibilní s Amazon Alexa, takže s pomocí aplikace Jaguar InControl Remote se dá hlasově auta doptat na to, zda je zamčeno, jak moc je nabito a podobně. Jaguar bude také nabízet automatické over-the-air aktualizace.
 
Jaguar I-PACE ovládání smartphonem
 
Ve výbavě budou 18" (výbava S) nebo dokonce 20" litá kola (SE, HSE), každá z výbav bude mít i jinou technologii LED předních světel. Lišit se budou také v nastavitelnosti sedadel, a to v 8, 10 nebo dokonce 18 směrech. Nebude chybět ani navigační systém nebo bezdrátové sítě 4G s Wi-Fi.
 
Jaguar I-PACE v jízdě
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008 Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008
Peugeot to už v minulosti zkoušel s naftovými hybridy, ty se ale moc neujaly. Tentokrát to zkouší znovu a vypadá to, že i lépe. Peugeot 508 a 3008 dostanou benzinové hybridy s velkým akumulátorem, v druhém případě dokonce i s pohonem všech 4 kol.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor
Automobilka Mercedes-Benz dodá do Brazílie celkem 18 nákladních vozů Axor, které zde pomohou sbírat a odvážet cukrovou třtinu. Aby to měli řidiči jednodušší, vozy se po poli dokáží pohybovat autonomně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí
Za částku odpovídající 350 dolarům můžete mít už velmi solidně vybavený smartphone. A nebo jednoduchý mobil Punkt, který má malý černobílý displej a umí skoro jen volat a posílat SMS. V čem je tedy zvláštní?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala