www.svetmobilne.cz
>
>

Jaguar uvedl elektrické SUV I-PACE s 90kWh baterií

Jaguar uvedl elektrické SUV I-PACE s 90kWh baterií
, , aktualita
Automobilka Jaguar vchází do světa elektromobilů novým SUV s názvem I-PACE. Novinka je rozhodně velmi ambiciózní a přináší jak vysoký výkon 400 koní, tak i nadprůměrně velkou 90kWh baterii s téměř 500km dojezdem.
reklama
Další automobilkou, která se chce prosadit v elektromobilitě, je Jaguar. Zkouší to novým SUV elektromobilem I-PACE, který rozhodně nebude jen nesmělým pokusem, ale jde naopak o útok více než smělý. Jaguar se rozhodl vytvořit dobře použitelný elektromobil s nadprůměrným dojezdem podobně, jak to dělá např. Tesla. Najdete zde tedy 90kWh baterii, která je ve světě elektromobilů rozhodně jedním z největších čísel. I díky tomu automobilka slibuje 480km dojezd podle nové normy WLTP.
 
Jaguar I-PACE
 
Při 100kW rychlonabíjení Jaguar slibuje dobití 80 % kapacity během 40 minut, resp. za 15 minut můžete počítat s nabitím dojezdu na dalších 100 kilometrů. Pokud použijete standardní 7kW pomalé nabíjení, pak budete nabíjet baterii celou noc. Baterie je uložena mezi nápravami a výrobci se podařilo dosáhnout rozložení hmotnosti 50:50.
 
Jaguar I-PACE zadní pohled
 
Pozadu nezůstává ani samotná pohonná soustava skládající se ze dvou elektromotorů o souhrnném výkonu až 400 koní (294 kW) a maximálním točivém momentu 696 Nm. Každý z motorů se stará o jednu nápravu, jde tedy logicky o SUV s pohonem všech čtyř kol. Zrychlení z 0 na 100 km/h má zabrat jen 4,8 sekundy. V konstrukci se použil hliník, odpružení může být za příplatek vzduchové.
 
Jaguar I-PACE interiér
 
Zajímavý je i design automobilu. Přestože jde o SUV, koeficient aerodynamického odporu dosahuje hodnoty pouhých 0,29 Cd. Velká přední maska se může zavírat v případě, že není třeba chlazení a naopak otevřít v případě jeho nutnosti. Výhodou interiéru je absence středového tunelu, místo toho je zde 10,5litrový úložný prostor. Zavazadlový prostor pak má nadprůměrných 656 litrů, takže jde i o dost praktický vůz. Po sklopení zadních sedadel můžete počítat dokonce s 1453 litry. V přední části vozu je ještě dalších 27 litrů.
 
Jaguar I-PACE interiér vzadu
 
Jaguar I-PACE přináší infotainment systém Touch Pro Duo s využitím dotykové obrazovky. Smart Settings je pak názvem "umělé inteligence", která se učí řidičovy preference, podle nichž pak upravuje chování auta. Systém je také kompatibilní s Amazon Alexa, takže s pomocí aplikace Jaguar InControl Remote se dá hlasově auta doptat na to, zda je zamčeno, jak moc je nabito a podobně. Jaguar bude také nabízet automatické over-the-air aktualizace.
 
Jaguar I-PACE ovládání smartphonem
 
Ve výbavě budou 18" (výbava S) nebo dokonce 20" litá kola (SE, HSE), každá z výbav bude mít i jinou technologii LED předních světel. Lišit se budou také v nastavitelnosti sedadel, a to v 8, 10 nebo dokonce 18 směrech. Nebude chybět ani navigační systém nebo bezdrátové sítě 4G s Wi-Fi.
 
Jaguar I-PACE v jízdě
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu" Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu
ZTE a Trumpovy zákazy a dohody jsou docela pěkná komedie. Poslední Trumpova dohoda s Čínou se totiž z bezpečnostního hlediska nelíbí Senátu, a tak to vypadá, že naděje pro ZTE opět pohasíná.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť
Uvedení nového telefonu Samsung Galaxy Note 9 se pomalu blíží a s tím se objevuje i více a více uniklých informací. Ty poslední hovoří např. o 4000 mAh baterii a možnosti jej sehnat i s obrovskou 512GB vnitřní pamětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu
Automobilka Audi dnes představila svůj nový malý hatchback A1. Dostal agresivnější design, naopak nedostal do nabídky žádný naftový motor. K dispozici budou jen tři přeplňované benzinové motory ve čtyřech verzích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje
Elon Musk v neděli večer rozeslal všem zaměstnancům Tesly e-mail o tom, že ve společnosti byl nalezen sabotér. Ten dělal změny v operačním systému firmy a také kradl interní data pro třetí strany.
Včera, aktualita, Milan Šurkala