www.svetmobilne.cz
>
>

Jaguar uvedl elektrické SUV I-PACE s 90kWh baterií

Jaguar uvedl elektrické SUV I-PACE s 90kWh baterií
, , aktualita
Automobilka Jaguar vchází do světa elektromobilů novým SUV s názvem I-PACE. Novinka je rozhodně velmi ambiciózní a přináší jak vysoký výkon 400 koní, tak i nadprůměrně velkou 90kWh baterii s téměř 500km dojezdem.
reklama
Další automobilkou, která se chce prosadit v elektromobilitě, je Jaguar. Zkouší to novým SUV elektromobilem I-PACE, který rozhodně nebude jen nesmělým pokusem, ale jde naopak o útok více než smělý. Jaguar se rozhodl vytvořit dobře použitelný elektromobil s nadprůměrným dojezdem podobně, jak to dělá např. Tesla. Najdete zde tedy 90kWh baterii, která je ve světě elektromobilů rozhodně jedním z největších čísel. I díky tomu automobilka slibuje 480km dojezd podle nové normy WLTP.
 
Jaguar I-PACE
 
Při 100kW rychlonabíjení Jaguar slibuje dobití 80 % kapacity během 40 minut, resp. za 15 minut můžete počítat s nabitím dojezdu na dalších 100 kilometrů. Pokud použijete standardní 7kW pomalé nabíjení, pak budete nabíjet baterii celou noc. Baterie je uložena mezi nápravami a výrobci se podařilo dosáhnout rozložení hmotnosti 50:50.
 
Jaguar I-PACE zadní pohled
 
Pozadu nezůstává ani samotná pohonná soustava skládající se ze dvou elektromotorů o souhrnném výkonu až 400 koní (294 kW) a maximálním točivém momentu 696 Nm. Každý z motorů se stará o jednu nápravu, jde tedy logicky o SUV s pohonem všech čtyř kol. Zrychlení z 0 na 100 km/h má zabrat jen 4,8 sekundy. V konstrukci se použil hliník, odpružení může být za příplatek vzduchové.
 
Jaguar I-PACE interiér
 
Zajímavý je i design automobilu. Přestože jde o SUV, koeficient aerodynamického odporu dosahuje hodnoty pouhých 0,29 Cd. Velká přední maska se může zavírat v případě, že není třeba chlazení a naopak otevřít v případě jeho nutnosti. Výhodou interiéru je absence středového tunelu, místo toho je zde 10,5litrový úložný prostor. Zavazadlový prostor pak má nadprůměrných 656 litrů, takže jde i o dost praktický vůz. Po sklopení zadních sedadel můžete počítat dokonce s 1453 litry. V přední části vozu je ještě dalších 27 litrů.
 
Jaguar I-PACE interiér vzadu
 
Jaguar I-PACE přináší infotainment systém Touch Pro Duo s využitím dotykové obrazovky. Smart Settings je pak názvem "umělé inteligence", která se učí řidičovy preference, podle nichž pak upravuje chování auta. Systém je také kompatibilní s Amazon Alexa, takže s pomocí aplikace Jaguar InControl Remote se dá hlasově auta doptat na to, zda je zamčeno, jak moc je nabito a podobně. Jaguar bude také nabízet automatické over-the-air aktualizace.
 
Jaguar I-PACE ovládání smartphonem
 
Ve výbavě budou 18" (výbava S) nebo dokonce 20" litá kola (SE, HSE), každá z výbav bude mít i jinou technologii LED předních světel. Lišit se budou také v nastavitelnosti sedadel, a to v 8, 10 nebo dokonce 18 směrech. Nebude chybět ani navigační systém nebo bezdrátové sítě 4G s Wi-Fi.
 
Jaguar I-PACE v jízdě
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia
Indická média informovala o incidentu, při kterém přišla o život osmnáctiletá dívka. Příčinou má být výbuch telefonu Nokia 5233, ke kterému došlo po jeho připojení do nabíječky. Společnost HMD Global se od problému distancovala.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi
Xiaomi začalo vydávat další aktualizaci své uživatelské nadstavby MIUI, která přináší na telefony Xiaomi nové funkce notifikací dostupné na jiných Androidech už dávno. Podívejte se na kompletní seznam aktualizovatelných modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny
HTC představilo dvojici cenově dostupných smartphonů z řady Desire. Překvapí nepřehlédnutelným designem inspirovaným vlajkovými loděmi, ale o výbavě to samé říct nemůžeme, neboť výrobce šetřil, kde se dalo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje
Oppo R15, Oppo R15 Dream Mirror Edition a Vivo X21 je trojice novinek, která byla představena na čínském trhu. Společným znakem všech telefonů je 6,3" OLED displej s výřezem pro umístění předního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
19.3.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře