www.svetmobilne.cz
>
>

Lamborghini plánuje automobilové závody s SUV Urus

Lamborghini plánuje automobilové závody s SUV Urus
, , aktualita
Svět automobilových závodů by zanedlouho mohl být doplněn o netradiční závody SUV. Nepůjde však o ledajaké SUV. Závodními auty by totiž měly být velmi rychlé vozy Lamborghini Urus s výkonem 650 koní.
reklama
Závodů nejrůznějších aut očividně není stále dost. Takového názoru je automobilka Lamborghini, která chce připravit netradiční závodní sérii. Seriál bude mít na svědomí oddělení Lamborghini Squadra Corse a závodit se bude v 650koňových bestiích Urus. Tato SUV budou připravena samotnou automobilkou a jezdci jen přijedou na okruh, sednou za volant a zazávodí si (zjednodušeně řečeno). Automobilka totiž pro každý závodní víkend připraví závodní auta a postará se i o technickou podporu.
 
Lamborghini Urus ST-X Concept
 
Vozy budou založeny na právě představeném Urus ST-X Concept. Proti sériovému vozu dostane ten závodní ocelovou bezpečnostní klec, protipožární systém a palivovou nádrž FT3. Přibudou spoilery, výfuky budou vedeny po stranách a nebudou chybět ani 21” kola s pneumatikami Pirelli. Lamborghini dále slibuje snížení hmotnosti vozu o neuvěřitelných 25 %. Pokud jde o motor, ten zůstane sériový. Ostatně maximální výkon 650 koní (478 kW) a točivý moment 850 Nm rozhodně není málo ani pro mnohem těžší sériovou verzi. Vylepšeno bude akorát jeho chlazení.
 
Lamborghini Urus ST-X Concept
 
Závody se budou jezdit nejen na silničních okruzích, ale i na offroad tratích. Finální verze vozu bude představena na 2019 Lamborghini World Finals, závody by se pak měly začít jezdit od roku 2020 v Evropě a na Blízkém východě. Pojedou se pod záštitou FIA.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik