Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lamborghini plánuje automobilové závody s SUV Urus

19.11.2018, Milan Šurkala, aktualita
Svět automobilových závodů by zanedlouho mohl být doplněn o netradiční závody SUV. Nepůjde však o ledajaké SUV. Závodními auty by totiž měly být velmi rychlé vozy Lamborghini Urus s výkonem 650 koní.
Závodů nejrůznějších aut očividně není stále dost. Takového názoru je automobilka Lamborghini, která chce připravit netradiční závodní sérii. Seriál bude mít na svědomí oddělení Lamborghini Squadra Corse a závodit se bude v 650koňových bestiích Urus. Tato SUV budou připravena samotnou automobilkou a jezdci jen přijedou na okruh, sednou za volant a zazávodí si (zjednodušeně řečeno). Automobilka totiž pro každý závodní víkend připraví závodní auta a postará se i o technickou podporu.
 
Lamborghini Urus ST-X Concept
 
Vozy budou založeny na právě představeném Urus ST-X Concept. Proti sériovému vozu dostane ten závodní ocelovou bezpečnostní klec, protipožární systém a palivovou nádrž FT3. Přibudou spoilery, výfuky budou vedeny po stranách a nebudou chybět ani 21” kola s pneumatikami Pirelli. Lamborghini dále slibuje snížení hmotnosti vozu o neuvěřitelných 25 %. Pokud jde o motor, ten zůstane sériový. Ostatně maximální výkon 650 koní (478 kW) a točivý moment 850 Nm rozhodně není málo ani pro mnohem těžší sériovou verzi. Vylepšeno bude akorát jeho chlazení.
 
Lamborghini Urus ST-X Concept
 
Závody se budou jezdit nejen na silničních okruzích, ale i na offroad tratích. Finální verze vozu bude představena na 2019 Lamborghini World Finals, závody by se pak měly začít jezdit od roku 2020 v Evropě a na Blízkém východě. Pojedou se pod záštitou FIA.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama