www.svetmobilne.cz
>
>

Lamborghini plánuje automobilové závody s SUV Urus

Lamborghini plánuje automobilové závody s SUV Urus
, , aktualita
Svět automobilových závodů by zanedlouho mohl být doplněn o netradiční závody SUV. Nepůjde však o ledajaké SUV. Závodními auty by totiž měly být velmi rychlé vozy Lamborghini Urus s výkonem 650 koní.
K oblíbeným
reklama
Závodů nejrůznějších aut očividně není stále dost. Takového názoru je automobilka Lamborghini, která chce připravit netradiční závodní sérii. Seriál bude mít na svědomí oddělení Lamborghini Squadra Corse a závodit se bude v 650koňových bestiích Urus. Tato SUV budou připravena samotnou automobilkou a jezdci jen přijedou na okruh, sednou za volant a zazávodí si (zjednodušeně řečeno). Automobilka totiž pro každý závodní víkend připraví závodní auta a postará se i o technickou podporu.
 
Lamborghini Urus ST-X Concept
 
Vozy budou založeny na právě představeném Urus ST-X Concept. Proti sériovému vozu dostane ten závodní ocelovou bezpečnostní klec, protipožární systém a palivovou nádrž FT3. Přibudou spoilery, výfuky budou vedeny po stranách a nebudou chybět ani 21” kola s pneumatikami Pirelli. Lamborghini dále slibuje snížení hmotnosti vozu o neuvěřitelných 25 %. Pokud jde o motor, ten zůstane sériový. Ostatně maximální výkon 650 koní (478 kW) a točivý moment 850 Nm rozhodně není málo ani pro mnohem těžší sériovou verzi. Vylepšeno bude akorát jeho chlazení.
 
Lamborghini Urus ST-X Concept
 
Závody se budou jezdit nejen na silničních okruzích, ale i na offroad tratích. Finální verze vozu bude představena na 2019 Lamborghini World Finals, závody by se pak měly začít jezdit od roku 2020 v Evropě a na Blízkém východě. Pojedou se pod záštitou FIA.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu
Náramek Mi Band 3 čínského Xiaomi jde u nás opravdu na dračku. V dnešní recenzi se podíváme, co nabízí a zda opravdu stojí za to. Cenově jde o velmi levnou záležitost, přesto slibuje dost funkcí.
Včera, recenze, Milan Šurkala
Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty
Honor přinesl nové špičkové modely zaměřené na focení. Jeden z nich nabízí na zádech celkem čtyři fotoaparáty, z toho jeden pro makro. Další z foťáků se zase vyznačuje rekordní světelností. To vše doplněno o známý procesor Kirin 980.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře