www.svetmobilne.cz
>
>

Lamborghini plánuje automobilové závody s SUV Urus

Lamborghini plánuje automobilové závody s SUV Urus
, , aktualita
Svět automobilových závodů by zanedlouho mohl být doplněn o netradiční závody SUV. Nepůjde však o ledajaké SUV. Závodními auty by totiž měly být velmi rychlé vozy Lamborghini Urus s výkonem 650 koní.
reklama
Závodů nejrůznějších aut očividně není stále dost. Takového názoru je automobilka Lamborghini, která chce připravit netradiční závodní sérii. Seriál bude mít na svědomí oddělení Lamborghini Squadra Corse a závodit se bude v 650koňových bestiích Urus. Tato SUV budou připravena samotnou automobilkou a jezdci jen přijedou na okruh, sednou za volant a zazávodí si (zjednodušeně řečeno). Automobilka totiž pro každý závodní víkend připraví závodní auta a postará se i o technickou podporu.
 
Lamborghini Urus ST-X Concept
 
Vozy budou založeny na právě představeném Urus ST-X Concept. Proti sériovému vozu dostane ten závodní ocelovou bezpečnostní klec, protipožární systém a palivovou nádrž FT3. Přibudou spoilery, výfuky budou vedeny po stranách a nebudou chybět ani 21” kola s pneumatikami Pirelli. Lamborghini dále slibuje snížení hmotnosti vozu o neuvěřitelných 25 %. Pokud jde o motor, ten zůstane sériový. Ostatně maximální výkon 650 koní (478 kW) a točivý moment 850 Nm rozhodně není málo ani pro mnohem těžší sériovou verzi. Vylepšeno bude akorát jeho chlazení.
 
Lamborghini Urus ST-X Concept
 
Závody se budou jezdit nejen na silničních okruzích, ale i na offroad tratích. Finální verze vozu bude představena na 2019 Lamborghini World Finals, závody by se pak měly začít jezdit od roku 2020 v Evropě a na Blízkém východě. Pojedou se pod záštitou FIA.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu
V čínské databázi TENAA byl spatřen dosud nepředstavený smartphone od Xiaomi. A nejspíš půjde o Redmi 7 Pro, které by mělo být vybaveno displejem s kapkovitým výřezem a duálním fotoaparátem na zádech.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855 Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855
Lenovo představilo očekávaný smartphone střední třídy Z5s vybavený třemi zadními fotoaparáty. Ještě více pozornosti ovšem získal vysouvací model Z5 Pro GT, který jako první na světě využívá Snapdragon 855 a až 12GB RAM.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem
Čínská automobilka Nio představila nové SUV ES6, které je menším bratříčkem modelu ES8. Přichází i ve variantě s velkým 84kWh akumulátorem, který by v některých verzích měl poslat dojezd i přes 500 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal varování před softwarem i hardwarem společností Huawei a ZTE. Vadí mu především provázanost s čínskou vládou, která by produkty mohla zneužívat ve svůj prospěch.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake
Lenovo začalo s omlazováním svých pracovních notebooků pro rok 2019. Jako první byly představeny modely ThinkPad L390 a ThinkPad L390 Yoga, které dostaly osmou generaci procesorů Intel Core.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik