Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spekulace o Xiaomi Redmi Note 5 jsou zpět

27.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Představí Xiaomi nástupce svého modelu Redmi Note 4? Dosud se počítalo s tím, že jím je Redmi 5 Plus, ale nyní se zase začalo mluvit o Redmi Note 5. Telefon by měl mít duální fotoaparát a výkonnější procesor.
Před časem se objevila informace, že žádné Xiaomi Redmi Note 5 nebude, neboť místo něj má čínský výrobce v nabídce Redmi 5 Plus. Zní to poměrně logicky, neboť tento nový model svými parametry navazuje na Redmi Note 4. Přece jen se však zdálo podezřelé, že by se Xiaomi dobrovolně vzdalo této velmi populární řady, jejíž poslední zástupce se dostal na přední místa nejprodávanějších modelů v mnoha zemích světa. Z Indie pocházejí náznaky, že by tam mohlo být Redmi 5 Plus přejmenováno na Redmi Note 5. Prozatím se tento model oficiálně prodává pouze v Číně, ale od února se nejspíš začne dostávat na mezinárodní trhy. Připomeňme, že především v Indii se jednalo o extrémně populární model a především jeho zásluhou Xiaomi na tamním trhu poprvé překonalo Samsung v počtu prodaných telefonů. Navíc pro Xiaomi není přejmenování modelů pro určité trhy ničím neznámým.
 
 
Podle informací z čínské povinné certifikace CCC (3C) by však Redmi Note 5 nemuselo být jen přejmenované Redmi 5 Plus, ale nový model s jinou výbavou. Co by však mělo zůstat stejné je 5,99” displej s rozlišením 2160 x 1080 pixelů a poměrem stran 18:9. O pohon se údajně postará procesor Qualcomm Snapdragon 636 doplněný o 4GB RAM a 64GB interní úložiště. Na zadní straně nejspíš nalezneme duální fotoaparát kombinující 16MPx hlavní a 5MPx pomocný snímač pro fotky s efektem rozostřeného pozadí. Dále by měl být k dispozici 8MPx přední fotoaparát, baterie o kapacitě 4 100 mAh podporující 18W rychlé nabíjení a operační systém Google Android překrytý nejnovější uživatelskou nadstavbou MIUI 9. K dispozici má být také možnost odemykání prostřednictvím rozpoznání obličeje.
 
Na trhu se nejspíš objeví také levnější varianta Redmi Note 5 vybavená vybavená procesorem Snapdragon 630, 3GB RAM a 32GB úložištěm. Cena je odhadována na 1499 juanů (4 800 Kč bez DPH), respektive 1799 juanů (5 800 Kč bez DPH) podle zvolené varianty. Můžeme očekávat, že k představení smartphonu dojde v následujících týdnech a vzhledem k většímu zaměření Xiaomi na mezinárodní trhy se jistě dočkáme také verze podporující všechna LTE pásma používaná v Evropě.
 


reklama