Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Redmi Note 5 možná nebude, náhradou je Redmi 5 Plus

21.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Čekáte na Xiaomi Redmi Note 5? Na fóru MIUI se objevila informace, že tento model nakonec Xiaomi nepředstaví, místo něj na trh míří model Redmi 5 Plus s dostatečně velkým displejem i baterií.
Xiaomi Redmi Note 4 je velmi úspěšným smartphonem střední třídy, o to více překvapí, že nebude mít přímého nástupce. Podle spekulací mělo být Redmi Note 5 odhaleno do konce letošního roku, který se však velmi rychle chýlí ke konci a očekávaná novinka na stále nikdy. Důvod se možná objevil na oficiálním internetovém fóru MIUI, kde se setkává celosvětová komunita fanoušků značky Xiaomi. A právě tam jeden ze „super moderátorů“ uvedl, že Xiaomi pro tuto chvíli končí s řadou Redmi Note. Páté generace tohoto telefonu se tedy údajně nedočkáme, nesmíme však zapomenout, že se nejedná o oficiální prohlášení čínského výrobce. Daný moderátor však jistě má velmi dobrý přehled o zařízeních této značky a také spolehlivé zdroje.
 
 
Xiaomi Redmi 5 Plus
 
Informace však není zase tak překvapivá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Stačí se podívat na výbavu nedávno představeného Xiaomi Redmi 5 Plus. Najdeme v ní 5,99" displej s rozlišením 2160 x 1080 pixelů a poměrem stran 18:9, procesor Snapdragon 625, 3GB až 4GB RAM, 12MPx zadní a 5MPx přední fotoaparát nebo 4000mAh baterii. Otázkou zůstává, zda by model Redmi Note 5 vůbec dával smysl. Displej by totiž už nemohl o mnoho vyrůst, nabízelo by se tak už jen vylepšení některých dalších parametrů. A i tady by se výrobce musel držet zkrátka, aby udržel známou cenovou dostupnost modelů Redmi Note. Úplný konec této řady to však rozhodně nemusí znamenat, třeba se „pětky“ dočkáme někdy v příštím roce.
 
Redmi Note 5 by ve srovnání s Redmi 5 Plus mohl nabídnout modernější procesor, neboť Snapdragon 625 se objevuje už v několika generacích smartphonů od Xiaomi.
 


reklama