Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Smartphone Energizer s obří baterií skončil jako totální propadák

5.5.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Zdá se, že zákazníci nemají zájem o smartphony s extrémně velkými baterie. Tedy alespoň ne v provedení, jaké ukázal model Energizer P18K. Tato cihla měla mít kapacitu 18 000 mAh a fungovat také jako powerbanka, ale kampaň na Indiegogo skončila fiaskem.
Energizer P18K byl představen na veletrhu MWC 2019 v Barceloně, kde vzbudil poměrně velký rozruch. Reakce byly rozporuplné. Na jednu stranu mnozí ocenili gigantickou baterii, se kterou bylo možné dobíjet i jiná zařízení, ale na druhou stranu vadila velmi vysoká tloušťka smartphonu. Francouzská společnost Avenir Telecom, která stojí za smartphony s logem Energizer, proto uvedla, že novinku uvede na trh pouze při dostatečném zájmu zákazníků. A rozhodla se to otestovat prostřednictvím crowdfundingové kampaně na webu Indiegogo. Psalo se o tom v mnoha oborových médiích po celém světě. I my jsme vás informovali, že smartphone měl několik dnů po zahájení kampaně pouze tři zájemce.
 
 
Tento týden kampaň na Indiegogo skončila jako naprostý propadák. Stanovený cíl 1,2 milionu dolarů se povedlo splnit pouze z 1 %. Jedenáct zájemců o telefon přispělo v součtu asi 15 tisíc dolarů. Model P18K (na Indiegogo se opravdu objevil bez loga Energizer) se tedy na trh nedostane, neboť zájem ze strany zákazníků byl naprosto mizivý. Přesto se výrobce nevzdává a plánuje vylepšit design i tloušťku zařízení, která mohla být hlavní překážkou v úspěchu. Možná se tedy s obdobným smartphonem setkáme někdy v budoucnu. Připomeňme, že Energizer P18K měl využívat baterii o kapacitě 18 000 mAh, tedy přibližně pětkrát více ve srovnání s běžnými smartphony. Na jedno nabití by tedy vydržel 90 hodin hovoru, 100 hodin poslechu hudby, 2 dny přehrávání videa nebo 50 dnů v pohotovostním režimu. Zároveň by bylo možné používat přebytečnou energii k nabíjení jiných zařízení, a proměnit tak telefon v power banku.
 
 
Na přední straně se výrobci podařilo dosáhnout tenkých rámečků okolo 6,2" displeje. Zásluhu na tom má vysouvací duální selfie kamera. Další trojice fotoaparátů se potom měla nacházet na zádech smartphonu. Počítalo se také s procesorem MediaTek Helio P70, 6GB RAM, 128GB vnitřním úložištěm, čtečkou otisků prstů na boku telefonu nebo Androidem 9.0 Pie. Vzhledem k vysoké kapacitě baterie by se hodila 18W technologie rychlého nabíjení přes USB-C. Energizer P18K měl mít prodejní cenu 699 dolarů, ale pro nejrychlejší na Indiegogo byly k dispozici kusy už za 549 dolarů.
 


reklama