www.svetmobilne.cz
>
>
>

Smartphone Energizer s obří baterií skončil jako totální propadák

Smartphone Energizer s obří baterií skončil jako totální propadák
, , aktualita
Zdá se, že zákazníci nemají zájem o smartphony s extrémně velkými baterie. Tedy alespoň ne v provedení, jaké ukázal model Energizer P18K. Tato cihla měla mít kapacitu 18 000 mAh a fungovat také jako powerbanka, ale kampaň na Indiegogo skončila fiaskem.
K oblíbeným
reklama
Energizer P18K byl představen na veletrhu MWC 2019 v Barceloně, kde vzbudil poměrně velký rozruch. Reakce byly rozporuplné. Na jednu stranu mnozí ocenili gigantickou baterii, se kterou bylo možné dobíjet i jiná zařízení, ale na druhou stranu vadila velmi vysoká tloušťka smartphonu. Francouzská společnost Avenir Telecom, která stojí za smartphony s logem Energizer, proto uvedla, že novinku uvede na trh pouze při dostatečném zájmu zákazníků. A rozhodla se to otestovat prostřednictvím crowdfundingové kampaně na webu Indiegogo. Psalo se o tom v mnoha oborových médiích po celém světě. I my jsme vás informovali, že smartphone měl několik dnů po zahájení kampaně pouze tři zájemce.
 
 
Tento týden kampaň na Indiegogo skončila jako naprostý propadák. Stanovený cíl 1,2 milionu dolarů se povedlo splnit pouze z 1 %. Jedenáct zájemců o telefon přispělo v součtu asi 15 tisíc dolarů. Model P18K (na Indiegogo se opravdu objevil bez loga Energizer) se tedy na trh nedostane, neboť zájem ze strany zákazníků byl naprosto mizivý. Přesto se výrobce nevzdává a plánuje vylepšit design i tloušťku zařízení, která mohla být hlavní překážkou v úspěchu. Možná se tedy s obdobným smartphonem setkáme někdy v budoucnu. Připomeňme, že Energizer P18K měl využívat baterii o kapacitě 18 000 mAh, tedy přibližně pětkrát více ve srovnání s běžnými smartphony. Na jedno nabití by tedy vydržel 90 hodin hovoru, 100 hodin poslechu hudby, 2 dny přehrávání videa nebo 50 dnů v pohotovostním režimu. Zároveň by bylo možné používat přebytečnou energii k nabíjení jiných zařízení, a proměnit tak telefon v power banku.
 
 
Na přední straně se výrobci podařilo dosáhnout tenkých rámečků okolo 6,2" displeje. Zásluhu na tom má vysouvací duální selfie kamera. Další trojice fotoaparátů se potom měla nacházet na zádech smartphonu. Počítalo se také s procesorem MediaTek Helio P70, 6GB RAM, 128GB vnitřním úložištěm, čtečkou otisků prstů na boku telefonu nebo Androidem 9.0 Pie. Vzhledem k vysoké kapacitě baterie by se hodila 18W technologie rychlého nabíjení přes USB-C. Energizer P18K měl mít prodejní cenu 699 dolarů, ale pro nejrychlejší na Indiegogo byly k dispozici kusy už za 549 dolarů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik