www.svetmobilne.cz
>
>
>

Smartphone Energizer s obří baterií skončil jako totální propadák

Smartphone Energizer s obří baterií skončil jako totální propadák
, , aktualita
Zdá se, že zákazníci nemají zájem o smartphony s extrémně velkými baterie. Tedy alespoň ne v provedení, jaké ukázal model Energizer P18K. Tato cihla měla mít kapacitu 18 000 mAh a fungovat také jako powerbanka, ale kampaň na Indiegogo skončila fiaskem.
K oblíbeným
reklama
Energizer P18K byl představen na veletrhu MWC 2019 v Barceloně, kde vzbudil poměrně velký rozruch. Reakce byly rozporuplné. Na jednu stranu mnozí ocenili gigantickou baterii, se kterou bylo možné dobíjet i jiná zařízení, ale na druhou stranu vadila velmi vysoká tloušťka smartphonu. Francouzská společnost Avenir Telecom, která stojí za smartphony s logem Energizer, proto uvedla, že novinku uvede na trh pouze při dostatečném zájmu zákazníků. A rozhodla se to otestovat prostřednictvím crowdfundingové kampaně na webu Indiegogo. Psalo se o tom v mnoha oborových médiích po celém světě. I my jsme vás informovali, že smartphone měl několik dnů po zahájení kampaně pouze tři zájemce.
 
 
Tento týden kampaň na Indiegogo skončila jako naprostý propadák. Stanovený cíl 1,2 milionu dolarů se povedlo splnit pouze z 1 %. Jedenáct zájemců o telefon přispělo v součtu asi 15 tisíc dolarů. Model P18K (na Indiegogo se opravdu objevil bez loga Energizer) se tedy na trh nedostane, neboť zájem ze strany zákazníků byl naprosto mizivý. Přesto se výrobce nevzdává a plánuje vylepšit design i tloušťku zařízení, která mohla být hlavní překážkou v úspěchu. Možná se tedy s obdobným smartphonem setkáme někdy v budoucnu. Připomeňme, že Energizer P18K měl využívat baterii o kapacitě 18 000 mAh, tedy přibližně pětkrát více ve srovnání s běžnými smartphony. Na jedno nabití by tedy vydržel 90 hodin hovoru, 100 hodin poslechu hudby, 2 dny přehrávání videa nebo 50 dnů v pohotovostním režimu. Zároveň by bylo možné používat přebytečnou energii k nabíjení jiných zařízení, a proměnit tak telefon v power banku.
 
 
Na přední straně se výrobci podařilo dosáhnout tenkých rámečků okolo 6,2" displeje. Zásluhu na tom má vysouvací duální selfie kamera. Další trojice fotoaparátů se potom měla nacházet na zádech smartphonu. Počítalo se také s procesorem MediaTek Helio P70, 6GB RAM, 128GB vnitřním úložištěm, čtečkou otisků prstů na boku telefonu nebo Androidem 9.0 Pie. Vzhledem k vysoké kapacitě baterie by se hodila 18W technologie rychlého nabíjení přes USB-C. Energizer P18K měl mít prodejní cenu 699 dolarů, ale pro nejrychlejší na Indiegogo byly k dispozici kusy už za 549 dolarů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala