Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Energizer P18K s 18000mAh baterií chtějí jen 3 zájemci

26.3.2019, Milan Šurkala, aktualita
Na trhu by se měl objevit nový smartphone Energizer P18K, který se má pochlubit extrémně velkým 18000mAh akumulátorem. Jenže, velká baterka není všechno. Zájem o něj mají na serveru Indiegogo pouze 3 lidé.
Nedávno byl představen nový smartphone Energizer P18K, který měl nalákat zákazníky na obří 18000mAh akumulátor, což je mnohonásobně více, než je dnes zvykem. Poněvadž jde ale vlastně o dost velkou powerbanku s přilepeným telefonem, není divu, že jde také o pořádnou cihlu. Telefon má totiž tloušťku 18 milimetrů a i když neznáme přesnou hmotnost, powerbanky s podobnou kapacitou se obvykle pohybují někde kolem 400 gramů, takže bychom mohli předpokládat hmotnost telefonu někde kolem půl kila. 
 
Energizer P18K
 
Výrobce tvrdí, že akumulátor je pomocí rychlého nabíjení nabit za 8,5 hodiny a takto pak vydrží na 90 hodin volání, 100 hodin poslechu hudby, 2 dny sledování videa nebo 50 dní ve standby režimu. I když se snaží zaujmout i 5 fotoaparáty (3 vzadu a 2 vepředu), velkou 6GB RAM pamětí a 128GB úložištěm, zákazníci o novinku projevili takový extrémní nezájem, až je to překvapivé. I když asi jen málokdo předpokládal, že se autorům podaří vybrat 1,2 milionu dolarů v kampani na serveru Indiegogo, v podstatě nulový zájem je hodně studenou sprchou.
 
K tomuto okamžiku se totiž z cílové částky podařilo vybrat $2725, což je pouhých 0,23 %. Celkem projevili zájem po celém světě pouze 3 lidé! Celkově je objednáno 5 kusů, jeden zájemce si totiž zamluvil tři kusy. Pro zajímavost, cena telefonu má činit $699, nicméně v rámci kampaně je k dispozici za zvýhodněných $549.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama