Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Energizer překvapuje telefonem s 18 000mAh baterií a vysouvacími foťáky

15.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Nabídka smartphonů s logem Energizer se výrazně rozrůstá. Nejzajímavější novinkou je model Power Max P18K Pop, který nabízí více než pětkrát vyšší kapacitu baterie než je dnes běžné. A k tomu přidává zajímavou konstrukci s vysouvacími selfie kamerami.
Na evropském trhu s mobilními telefony můžeme pár let najít také značku Energizer. Slavný výrobce baterií propůjčil svou značku francouzské společnosti Avenir Télécom, která pro veletrh MWC 2019 chystá až 26 nových modelů. Mezi nimi nalezneme také smartphone Energizer Power Max P18K Pop, který se na trhu rozhodně neztratí.
 
 
Jedná se o model s patrně nejvyšší kapacitou baterie na trhu – 18 000 mAh. Běžná kapacita baterie v dnešních smartphonech se přitom pohybuje okolo 3 500 mAh, to znamená na přibližně pětkrát menší hodnotě. Výrobce slibuje výdrž až čtyři dny nepřetržitého přehrávání hudby nebo dva dny videa, případně 50 dnů v pohotovostním režimu. Pokud se ukazatel baterie přece jen přiblíží nule, lze využít 18W rychlé nabíjení přes USB-C. Nechybí ani možnost proměnit smartphone v power banku k dobíjení jiných zařízení. Extrémně vysoká kapacita baterie si ovšem vyžádala daň v podobě 18mm tloušťky telefonu.
 
Slovo „Pop“ v názvu modelu označuje vysouvací dvojici předních fotoaparátů o rozlišení 16 MPx a 2 MPx. Díky tomu bylo dosaženo relativně tenkých rámečků okolo displeje i bez použití nevzhledného výřezu. Při otočení telefonu bychom mohli spatřit tři další fotoaparáty, které se nacházejí na zádech. Jejich rozlišení činí 12 MPx, 5 MPx a 2 MPx, podrobnosti o jejich využití nám ovšem zatím chybí. Videa půjde nahrávat maximálně ve Full HD, takže na 4K můžete zapomenout. Uživatelé by měli také počítat s chybějícím 3,5mm audio jackem, sluchátka tedy půjde připojit jen bezdrátově nebo přes USB-C.
 
 
Co se týče další zveřejněné výbavy, Energizer Power Max P18K Pop spoléhá na 6,2" IPS displej o rozlišení Full HD+ a osmijádrový procesor MediaTek Helio P70. S velikostí pamětí výrobce nešetřil, neboť 6GB RAM a 128GB vnitřní úložiště patří k nadprůměru. Navíc nebude chybět slot na microSD karty, který umožní úložiště až zdvojnásobit. Informace o ceně ani dostupnosti zatím nebyly prozrazeny, ale snad se více dozvíme koncem února na MWC 2019.
 


reklama