Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Škoda ukázala teaser na nový malý crossover

17.1.2019, Milan Šurkala, aktualita
Škoda si do Ženevy chystá nový crossover, jehož náznaky představila už ve studii Vision X. Nyní představuje první oficiální teaser nového automobilu, který by se měl představit už za necelé dva měsíce.
Už za necelé dva měsíce, v první polovině března, by se měl na autosalonu v Ženevě představit nový malý crossover od Škody. Nyní byl představen také první oficiální teaser, který je tradičně zahalen výraznými stíny a vidět lze akorát siluetu, rozsvícená světla a pokud si snímek prosvětlíte v fotografickém editoru, uvidíte také lépe tvar přední masky. Je ale velmi pravděpodobné, že vůz bude vypadat až na detaily stejně jako v březnu 2018 představený Vision X.
 
Nový crossover Škody
 
Nebylo by to totiž poprvé, kdy se koncept téměř beze změn přetavil do sériového vozu. Příkladem může být např. Vision RS a výsledná Scala. Rozdíly jsou v podstatě jen ve spodní části nárazníku a prahů, takže tento teaser nejspíš napovídá o mnoho méně než Vision X před rokem.
 
Škoda Vision X
 
Ostatně porovnejte tvary z teaseru a tvary Vision X na loňské fotografii. Proto přidáme i snímek zadní části loňského konceptu, který bude také asi hodně napovídat o tom, jak bude vypadat výsledek. Koncept měl motor 1.5 G-TEC s výkonem 95 kW a točivým momentem 250 Nm, který poháněl přední kola a pohon zadních kol řešit elektromotor o výkonu maximálně 20 kW a momentu 70 Nm. Akumulátor měl 1,5 kWh. Sériový vůz, který patrně ponese jméno začínající na "K" a končící na "Q", bude mít patrně i klasické motorizace bez hybridu. To ale ukáže až březnová premiéra nebo nějaký dřívější únik informací.
 
Škoda Vision X
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama