www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung už zase propagoval smartphone fotkou z DSLR

Samsung už zase propagoval smartphone fotkou z DSLR
, , aktualita
Výrobci smartphonů se nepoučí. Opět se objevil případ, kdy byl snímek prezentující schopnosti telefonu vyfocen něčím úplně jiným. Malajský Samsung ukazoval sílu efektu rozmazání pozadí na upravené fotografii ze zrcadlovky.
reklama
Není to zdaleka poprvé, a patrně ani naposled, co výrobci smartphonů nepravdivě prezentují schopnosti focení svých telefonů pomocí fotografií z úplně jiných přístrojů. Tentokrát se to stalo malajskému zastoupení společnosti Samsung při prezentaci telefonu Galaxy A8 Star. Na stránce je fotografie, u níž jsou dva snímky pořízené údajně při různém nastavení efektu rozmazání jako "background blur" na hodnotě 0 a 7.
 
 
Vyšlo nicméně najevo, že jde snímek z fotobanky EyeEm jehož autorkou je fotografka Dunja Djudjic a svůj případě sdílela na serveru DIYPhotography.net. Samsung použil popředí fotografie a pozadí už nahradil jen dvěma různými verzemi jiného podzimního snímku (jednou v ostré a podruhé v rozmazané podobě). Ať tak či onak, fotografie nebyla pořízena tímto telefonem a uvedené dva snímky neukazují pravý výstup z něj. U Samsungu to zdaleka není poprvé, ale podobné věci se staly např. i Huawei nebo Nokii.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný
Zájem o zlevněnou výměnu baterií u telefonů Apple iPhone byl až 10krát větší, než Apple očekával. I to se projevilo na zhoršených odhadech hospodářských výsledků pro poslední čtvrtletí. Program vyšel Apple hodně draho.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid
Mnichovská automobilka představila facelift luxusního sedanu BMW řady 7. Ten se na první pohled liší obrovskými, o 40 % většími ledvinkami. V nabídce bude nadále motor V12 a dostane se také na hybridní verzi.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem
Pokud je vám výdrž nových iPhonů málo, pak má pro vás výrobce nová oficiální pouzdra, která výdrž těchto telefonů značně prodlouží. Obsahují totiž vestavěný akumulátor a podporují i bezdrátové nabíjení.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář