www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung už zase propagoval smartphone fotkou z DSLR

Samsung už zase propagoval smartphone fotkou z DSLR
, , aktualita
Výrobci smartphonů se nepoučí. Opět se objevil případ, kdy byl snímek prezentující schopnosti telefonu vyfocen něčím úplně jiným. Malajský Samsung ukazoval sílu efektu rozmazání pozadí na upravené fotografii ze zrcadlovky.
reklama
Není to zdaleka poprvé, a patrně ani naposled, co výrobci smartphonů nepravdivě prezentují schopnosti focení svých telefonů pomocí fotografií z úplně jiných přístrojů. Tentokrát se to stalo malajskému zastoupení společnosti Samsung při prezentaci telefonu Galaxy A8 Star. Na stránce je fotografie, u níž jsou dva snímky pořízené údajně při různém nastavení efektu rozmazání jako "background blur" na hodnotě 0 a 7.
 
 
Vyšlo nicméně najevo, že jde snímek z fotobanky EyeEm jehož autorkou je fotografka Dunja Djudjic a svůj případě sdílela na serveru DIYPhotography.net. Samsung použil popředí fotografie a pozadí už nahradil jen dvěma různými verzemi jiného podzimního snímku (jednou v ostré a podruhé v rozmazané podobě). Ať tak či onak, fotografie nebyla pořízena tímto telefonem a uvedené dva snímky neukazují pravý výstup z něj. U Samsungu to zdaleka není poprvé, ale podobné věci se staly např. i Huawei nebo Nokii.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge
Automobilka Volkswagen chystá spoustu nových elektrických modelů řady I.D. a mezi nimi by se mělo objevit i nové sedmimístné SUV I.D. Lounge. To by mělo být jedním ze tří nových elektrických SUV představených do roku 2022.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“ Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“
Samsung přestavil světově první smartphone, který místo výřezu využívá otvor v displeji pro čelní kameru. K tomu navíc přidává našlapanou výbavu včetně až 8GB RAM nebo trojitého zadního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL
Google připravuje telefon střední třídy, které by měly nabídnout některé výhody Pixelů širímu okruhu zákazníků. Nyní se objevily rendery, které kromě již známého Pixelu 3 Lite ukazují také větší Pixel 3 Lite XL.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM
Elon Musk se nechal slyšet, že by lepší vozy konkurence a případný bankrot Tesly nebral za velký problém, pokud to posune elektromobilitu kupředu. Společnost však chce expandovat a koupit zavřené továrny od GM. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala