www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung už zase propagoval smartphone fotkou z DSLR

Samsung už zase propagoval smartphone fotkou z DSLR
, , aktualita
Výrobci smartphonů se nepoučí. Opět se objevil případ, kdy byl snímek prezentující schopnosti telefonu vyfocen něčím úplně jiným. Malajský Samsung ukazoval sílu efektu rozmazání pozadí na upravené fotografii ze zrcadlovky.
K oblíbeným
reklama
Není to zdaleka poprvé, a patrně ani naposled, co výrobci smartphonů nepravdivě prezentují schopnosti focení svých telefonů pomocí fotografií z úplně jiných přístrojů. Tentokrát se to stalo malajskému zastoupení společnosti Samsung při prezentaci telefonu Galaxy A8 Star. Na stránce je fotografie, u níž jsou dva snímky pořízené údajně při různém nastavení efektu rozmazání jako "background blur" na hodnotě 0 a 7.
 
 
Vyšlo nicméně najevo, že jde snímek z fotobanky EyeEm jehož autorkou je fotografka Dunja Djudjic a svůj případě sdílela na serveru DIYPhotography.net. Samsung použil popředí fotografie a pozadí už nahradil jen dvěma různými verzemi jiného podzimního snímku (jednou v ostré a podruhé v rozmazané podobě). Ať tak či onak, fotografie nebyla pořízena tímto telefonem a uvedené dva snímky neukazují pravý výstup z něj. U Samsungu to zdaleka není poprvé, ale podobné věci se staly např. i Huawei nebo Nokii.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní
Renault představil vylepšenou variantu svého sportovního kupé Alpine A110S. Dostává mnohem vyšší výkon 292 koní díky vyššímu plnícímu tlaku turbodmychadla. Má i upravený podvozek a nové designové prvky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují efektivně skladovat energii, kterou se pak nabíjí automobily. Tesla zvažuje, že pro vykrývání špiček a nabíjení mimo špičku začne využívat moderní olověné akumulátory, což by mělo vše zlevnit.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka
O nový elektromobil Honda e vyjádřilo zájem už více než 30 tisíc lidí a automobilka nyní zveřejnila další technické detaily vozu. Místo zrcátek bude mít kamery, podporovat bude i rychlé dobíjení a na 80 % bude za 30 minut.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře