www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung už zase propagoval smartphone fotkou z DSLR

Samsung už zase propagoval smartphone fotkou z DSLR
, , aktualita
Výrobci smartphonů se nepoučí. Opět se objevil případ, kdy byl snímek prezentující schopnosti telefonu vyfocen něčím úplně jiným. Malajský Samsung ukazoval sílu efektu rozmazání pozadí na upravené fotografii ze zrcadlovky.
K oblíbeným
reklama
Není to zdaleka poprvé, a patrně ani naposled, co výrobci smartphonů nepravdivě prezentují schopnosti focení svých telefonů pomocí fotografií z úplně jiných přístrojů. Tentokrát se to stalo malajskému zastoupení společnosti Samsung při prezentaci telefonu Galaxy A8 Star. Na stránce je fotografie, u níž jsou dva snímky pořízené údajně při různém nastavení efektu rozmazání jako "background blur" na hodnotě 0 a 7.
 
 
Vyšlo nicméně najevo, že jde snímek z fotobanky EyeEm jehož autorkou je fotografka Dunja Djudjic a svůj případě sdílela na serveru DIYPhotography.net. Samsung použil popředí fotografie a pozadí už nahradil jen dvěma různými verzemi jiného podzimního snímku (jednou v ostré a podruhé v rozmazané podobě). Ať tak či onak, fotografie nebyla pořízena tímto telefonem a uvedené dva snímky neukazují pravý výstup z něj. U Samsungu to zdaleka není poprvé, ale podobné věci se staly např. i Huawei nebo Nokii.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč
Google se pod tlakem EU rozhodl k dalšímu kroku, kterým by měl zabránit monopolnímu chování. Brzy se začne ptát nových i stávajících uživatelů Androidu, jaký internetový prohlížeče a vyhledávač chtějí ve svém telefonu používat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nejlevnější Kindle dostal displej s přisvícením Nejlevnější Kindle dostal displej s přisvícením
Amazon uvedl novou generaci své legendární čtečky e-knih Kindle. Základní model sice podražil, ale zato dostal displej s přisvícením, který usnadní čtení v noci. Vyplatí se tedy ještě vůbec vyšší model Paperwhite?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Apple AirPods 2 podporují Siri a mají i bezdrátové pouzdro Apple AirPods 2 podporují Siri a mají i bezdrátové pouzdro
Apple představil také novou generaci bezdrátových slucháte AirPods 2. Ta přináší několik příjemných vylepšení, jako je např. podpora Siri. Novinkou je také možnost si zakoupit pouzdro s podporou bezdrátového nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Některé smartphony Nokia posílaly data do Číny Některé smartphony Nokia posílaly data do Číny
Finské orgány vyšetřují případ možného porušení GDPR společností HDM Global, některé telefony Nokia totiž měly odesílat uživatelská data na čínské servery. Údajně se jednalo chybu, která měla být opravena začátkem roku.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik