Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei opět fotil zrcadlovkou, snímek prezentoval jako z telefonu Nova 3

20.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei se nejspíš nepoučil ze svých předchozích chyb a ve své nové reklamě na modely Nova 3/3i se rozhodl použít ukázky fotografií, které nebyly pořízeny smartphonem, ale profesionální zrcadlovkou.
Před pár dny jsme psali o Samsungu, který se snažil vydávat obrázky z fotobanky za snímky pořízené jeho telefonem Galaxy A8 (2018). Vzpomněli jsme si přitom na dva roky starý případ Huawei, který pořídil některé ukázkové snímky z vlajkové lodi P9 velmi drahou zrcadlovkou. Neuplynulo ani několik dnů a historie se opakuje, i když v trochu obměněné podobě. Egyptské zastoupení Huawei zveřejnilo na YouTube reklamu, která prezentuje nové modely střední třídy Nova 3 a Nova 3i. Ve videu nalezneme šťastný pár, který si na různých místech fotí selfie. Reklama je sledována z pohledu třetí osoby, ale vždy je krátce ukázán i samotný snímek, který měl být pořízen předním fotoaparátem v telefonu.
 
 
Huawei chce svou reklamou prezentovat nejlepší vlastnosti předního fotoaparátu, jako je rozpoznání scén a zkrášlení obličeje prostřednictvím umělé inteligence, efekt rozostřeného pozadí nebo režim HDR s vyšším kontrastem. Výsledné fotky vypadají velmi pěkně, až se skoro nechce věřit, že jsou opravdu pořízený předním fotoaparátem smartphonu... K jejich vyfocení totiž reklamní agentura, která video vytvářela, použila profesionální zrcadlovku, která bude jistě mnohonásobně dražší než smartphony Nova 3. Zatímco minule se Huawei prozradil pomocí dat EXIF, které zapomněl smazat, tentokrát k odhalení pomohla egyptská herečka Sarah Elshamy, která v reklamě hrála něžnou polovičku šťastného páru.
 
 
Herečka na svém Instagramu zveřejnila fotku ze zákulisí natáčení, ve které neúmyslně ukáže, jak reklama vznikala. Ve scéně s make-upem má muž místo pořizování selfie jen nataženou ruku a snaží se tak napodobit, že v ruce drží telefon. Před ním potom stojí fotograf, který snímek pořizuje pomocí zrcadlovky připevněné na stativu. Můžeme předpokládat, že podobným způsobem vznikly všechny selfie ukázané v reklamě. Egyptské zastoupení Huawei se zatím k odhalení nevyjádřilo. Výrobce sice nikde výslovně neuvádí, že jsou fotografie pořízeny telefonem Huawei Nova 3 nebo Nova 3i, ale minimálně se je tak snaží (bez upozornění např. na ilustrační snímky) prezentovat.
 
 
Opět si tedy připomeňme zásadu, že výrobcům smartphonů se zkrátka v reklamách nedá věřit. A vybírat podle oficiálních ukázkových snímků z telefonu není zrovna dobrý nápad.
 


reklama