Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung se chlubil fotkami ze svého telefonu, ale byly z fotobanky

17.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung si uřízl pořádnou ostudu, když se chtěl pochlubit kvalitou fotoaparátu svého smartphonu Galaxy A8 (2018). Snímky zveřejněné na sociální síti totiž pocházely z fotobanky a tímto modelem tedy rozhodně nebyly pořízeny.
Brazilské zastoupení Samsungu se na svém twitterovém účtu chlubilo dvojicí selfie, které měly být pořízeny předním duálním fotoaparátem telefonu Galaxy A8 (2018). Jenže jeden z pozorných fanoušků si všiml, že se jedná o fotografie z fotobanky, u kterých Samsung upravil barvy a přidal své logo. První ze snímků měl být zveřejněn už v roce 2015 s popisem „Portrét krásného hipsterského páru vypadajícího šťastně„. Záhy na to byl objeven i původ druhého obrázku, který nese ve fotobance popis „Přítel a přítelkyně pořizují selfie, nesená na zádech“. Za použití obou snímků patrně Samsung zaplatil fotobance Getty Images necelých 1 000 dolarů, v přepočtu 22 500 Kč.
 
 
Původ fotografií odhalil uživatel s přezdívkou @feliperas, který svůj objev přidal jako veřejnou reakci na tweet. Příspěvky však z Twitteru překvapivě nezmizely, brazilské zastoupení Samsungu se pouze omluvilo a uvedlo, že předchozí popisek nebyl přesný. Společnost se také dušuje, že mnoho fotografií, které zveřejňuje na sociálních sítích, je pořízeno jejími smartphony. Jak ovšem dodává, to není případ těchto snímků, které místo toho mají vyjadřovat „postoj cílového publika“. Nenechte se proto zlákat oficiálními fotografiemi údajně pořízených smartphonem, které výrobci prezentují na sociálních sítích nebo svých webových stránkách. Ne vždy totiž opravdu musejí pocházet z daného modelu.
 
Fanoušci se však nenechají tak snadno napálit. Své o tom ví i Huawei, který se před dvěma lety chlubil fotografiemi, které měly být vyfoceny jeho vlajkovou lodí P9. Jenže z dat EXIF bylo zjištěno, že minimálně jeden z krásně vypadajících snímků nebyl pořízeným zmiňovaným smartphonem, ale mnohonásobně dražší zrcadlovkou.
 


reklama