www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung se spletl. Neprodal milion kusů Galaxy Fold, ale jen půlku

Samsung se spletl. Neprodal milion kusů Galaxy Fold, ale jen půlku
, , aktualita
Nedávno prezident Samsung Electronics ohlásil, že se společnosti podařilo prodat už milion kusů skládacího telefonu Galaxy Fold. Vyšlo ale najevo, že skutečné číslo je poloviční a Young Sohn se spletl v číslech.
K oblíbeným
reklama
Skládací telefon Samsung Galaxy Fold dělá společnosti spíše problémy než radost. Problémy s displejem si vyžádaly dlouhý odklad a ani nová várka nebyla vždy úplně bez potíží. Prezident Samsungu Electronics Young Sohn nicméně nedávno prohlásil, že se společnosti povedlo prodat už milion kusů tohoto telefonu, což na smartphone, který u nás stojí obvykle 70.000 Kč s DPH, není vůbec špatné číslo. Navíc je to o dvě třetiny vyšší číslo, než co se Sony podařilo prodat všech svých telefonů za posledního čtvrt roku.
 
Samsung Galaxy Fold
 
Vyšlo však najevo, že Sohn neříkal pravdu. Mluvčí společnosti totiž později vydal korejským médiím (Yonhap News) prohlášení, že skutečná čísla jsou zhruba poloviční a prezident firmy si popletl čísla. Jeden milion kusů byl totiž jen plán a nikoli skutečný prodej. Prodeje tohoto telefonu tedy zdaleka nejdou podle plánu, nicméně ani půl milionu kusů není špatná hodnota. Připomeňme ještě, že v červenci letošního roku CEO společnosti přiznal, že bylo uvedení telefonu ostudně uspěcháno a nemělo se tak stát tím způsobem, jakým se stalo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala