Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung se spletl. Neprodal milion kusů Galaxy Fold, ale jen půlku

15.12.2019, Milan Šurkala, aktualita
Nedávno prezident Samsung Electronics ohlásil, že se společnosti podařilo prodat už milion kusů skládacího telefonu Galaxy Fold. Vyšlo ale najevo, že skutečné číslo je poloviční a Young Sohn se spletl v číslech.
Skládací telefon Samsung Galaxy Fold dělá společnosti spíše problémy než radost. Problémy s displejem si vyžádaly dlouhý odklad a ani nová várka nebyla vždy úplně bez potíží. Prezident Samsungu Electronics Young Sohn nicméně nedávno prohlásil, že se společnosti povedlo prodat už milion kusů tohoto telefonu, což na smartphone, který u nás stojí obvykle 70.000 Kč s DPH, není vůbec špatné číslo. Navíc je to o dvě třetiny vyšší číslo, než co se Sony podařilo prodat všech svých telefonů za posledního čtvrt roku.
 
Samsung Galaxy Fold
 
Vyšlo však najevo, že Sohn neříkal pravdu. Mluvčí společnosti totiž později vydal korejským médiím (Yonhap News) prohlášení, že skutečná čísla jsou zhruba poloviční a prezident firmy si popletl čísla. Jeden milion kusů byl totiž jen plán a nikoli skutečný prodej. Prodeje tohoto telefonu tedy zdaleka nejdou podle plánu, nicméně ani půl milionu kusů není špatná hodnota. Připomeňme ještě, že v červenci letošního roku CEO společnosti přiznal, že bylo uvedení telefonu ostudně uspěcháno a nemělo se tak stát tím způsobem, jakým se stalo.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama