www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Sony prodalo 600 tisíc telefonů za čtvrtletí, Huawei to prodá za den

Sony prodalo 600 tisíc telefonů za čtvrtletí, Huawei to prodá za den
, , aktualita
Společnosti Sony se v prodejích telefonů opravdu nedaří. Původní plán pro rok 2019 nesplní ani zdaleka, prodává totiž méně než polovinu už tak velmi nízkého plánu. Za poslední čtvrtletí to totiž bylo jen 600 tisíc kusů.
K oblíbeným
reklama
Doba slávy telefonů Sony Xperia je už za námi. Prodeje se stále snižují a už tak nízké plány společnost není schopna plnit. Pro rok 2019 chtěla původně prodat 5 milionů kusů, později ale snížila svůj plán na 4 miliony a nyní už je dokonce jen 3,5 milionu. Za poslední čtvrtletí (od července do září) se totiž prodalo jen 600 tisíc kusů telefonů Xperia, což je opravdu velmi nízké množství. Takový Apple nebo Huawei prodají podobný počet za jediný den.
 
Sony Xperia 5
 
Připomeňme, že za minulý fiskální rok Sony prodalo 6,5 milionu telefonů a jen po jediném roce to bude zhruba polovina. Každopádně není moc jasné, jak chce i těch 3,5 milionu kusů Sony dosáhnout, protože meziroční pokles je prozatím zhruba 58 %, což by napovídalo spíše tomu, že nedosáhne ani na 3 miliony. Radost nemá Sony jistě ani z prodeje fotoaparátů, které také za první pololetí fiskálního roku (duben-září) klesly z 1,9 na 1,7 milionu kusů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala