www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Sony prodalo 600 tisíc telefonů za čtvrtletí, Huawei to prodá za den

Sony prodalo 600 tisíc telefonů za čtvrtletí, Huawei to prodá za den
, , aktualita
Společnosti Sony se v prodejích telefonů opravdu nedaří. Původní plán pro rok 2019 nesplní ani zdaleka, prodává totiž méně než polovinu už tak velmi nízkého plánu. Za poslední čtvrtletí to totiž bylo jen 600 tisíc kusů.
K oblíbeným
reklama
Doba slávy telefonů Sony Xperia je už za námi. Prodeje se stále snižují a už tak nízké plány společnost není schopna plnit. Pro rok 2019 chtěla původně prodat 5 milionů kusů, později ale snížila svůj plán na 4 miliony a nyní už je dokonce jen 3,5 milionu. Za poslední čtvrtletí (od července do září) se totiž prodalo jen 600 tisíc kusů telefonů Xperia, což je opravdu velmi nízké množství. Takový Apple nebo Huawei prodají podobný počet za jediný den.
 
Sony Xperia 5
 
Připomeňme, že za minulý fiskální rok Sony prodalo 6,5 milionu telefonů a jen po jediném roce to bude zhruba polovina. Každopádně není moc jasné, jak chce i těch 3,5 milionu kusů Sony dosáhnout, protože meziroční pokles je prozatím zhruba 58 %, což by napovídalo spíše tomu, že nedosáhne ani na 3 miliony. Radost nemá Sony jistě ani z prodeje fotoaparátů, které také za první pololetí fiskálního roku (duben-září) klesly z 1,9 na 1,7 milionu kusů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé
Rok po uvedení elektrického SUV e-tron přichází Audi s jeho sportovněji tvarovanou variantou e-tron Sportback. Toto 5dvéřové kupé může nabídnout výkon až 300 kW, má i solidní dojezd hodně přes 400 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru? Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru?
Navzdory všem novým emisním normám se výrobcům nadále daří zvyšovat výkon motoru, přestože sám motor má obvykle menší objem. Dnešní době vládne downsizing a my se podíváme, jak se v průběhu 20 let změnily objemy motorů.
Včera, článek, Milan Šurkala2 komentáře
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala