Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung představil nové high-endové véčko s Androidem

3.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Mohlo by se zdát, že telefony tzv. véčkové konstrukce to mají sečtené a na trhu už pouze dožívají v kategorii „hloupých“ mobilů. Samsung se nás však opakovaně snaží přesvědčit o opaku. Tento týden představil další takový model se špičkovou výbavou.
Samsung je snad jediným výrobcem, který má v nabídce špičkově vybavená véčka. Jedná se o opravdu exotické kousky, které lze koupit výhradně na čínském trhu. Výjimkou bohužel není ani tento týden představený model označovaný jako Leadership 8 (doslovný překlad z čínštiny do angličtiny) nebo SM-G9298, který je určen pro mobilního operátora China Mobile. Víceméně se jedná o vylepšení loňského modelu Samsung W2017. Telefon se vyznačuje luxusně vypadající kovovým tělem a cílí především na manažery či podobná zaměstnání. I z toho důvodu se výrobce zaměřil na zabezpečení telefonu, které je kromě čtečky otisků prstů (ukryté na zadní straně) reprezentováno například dedikovaným šifrovacím čipem, data uživatele by tak měla být v naprostém bezpečí.
 
 
Není ničím výjimečným, že je véčkový telefon vybaven dvěma displeji. V době, kdy byla tato konstrukce v módě, měl ovšem vnější displej velmi mizerné parametry, neboť sloužil maximálně k zobrazené času či jména volajícího. Novinka od Samsungu ovšem disponuje vnějším i vnitřním displejem se shodnými parametry – v obou případech se jedná o 4,2" panel typu Super AMOLED s Full HD rozlišením. Je tedy jedno, zda uživatel bude používat telefon otevřený či uzavřený, jen v prvním případě navíc získá numerickou klávesnici. Uvnitř potom nalezneme komponenty odpovídající loňským vlajkovým lodím, jako je procesor Qualcomm Snapdragon 821, 4GB RAM nebo 64GB inerní úložiště.
 
K dispozici je 12MPx zadní fotoaparát se světelností f/1.7, který má tedy ambice pořizovat kvalitní snímky i za horšího osvětlení. Nesmí chybět ani 5MPx přední kamerka na selfie a videohovory. Nepříjemně překvapí kapacita baterie, která se zastavila na hodnotě 2 300 mAh. Dosáhnout alespoň celodenní výdrže tak nejspíš bude pro uživatele pořádně tvrdý oříšek. Potěší alespoň podpora bezdrátového nabíjení, která umožní dobití telefonu pouhým položením na speciální podložku. Samsung Leadership 8 je vybaven blíže neupřesněnou verzí Androidu. Cena na čínském trhu prozatím nebyla zveřejněna.
 


reklama