www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung představil nové high-endové véčko s Androidem

Samsung představil nové high-endové véčko s Androidem
, , aktualita
Mohlo by se zdát, že telefony tzv. véčkové konstrukkce to mají sečtené a na trhu už pouze dožívají v kategorii „hloupých“ mobilů. Samsung se nás však opakovaně snaží přesvědřit o opaku. Tento týden představil další takový model se špičkovou výbavou.
reklama
Samsung je snad jediným výrobcem, který má v nabídce špičkově výbavená véčka. Jedná se o opravdu exotické kousky, které lze koupit výhradně na čínském trhu. Výjimkou bohužel není ani tento týden představený model označovaný jako Leadership 8 (doslovný překlad z čínštiny do angličtiny) nebo SM-G9298, který je určen pro mobilního operátora China Mobile. Víceméně se jedná o vylepšení loňského modelu Samsung W2017. Telefon se vyznačuje luxusně vypadající kovovým tělem a cílí především na manažery či podobná zaměstnání. I z toho důvodu se výrobce zaměřil na zabezpečení telefonu, které je kromě čtečky otisků prstů (ukryté na zadní straně) reprezentováno nalříklad dedikovaným šifroavacím čipem, data uživatele by tak měla být v naprostém bezpečí.
 
 
Není ničím výjimečným, že je véčkový telefon vybaven dvěma displeji. V době, kdy byla tato konsturkce v módě, měl ovšem vnější displej velmi mizerné parametry, neboť sloužil maximálně k zobrazené času či jména volajícího. Novinka od Samsungu ovšem disponuje vnějším i vnitřním displejem se shodnými parametry – v obou případech se jedná o 4,2" panel typu Super AMOLED s Full HD rozlišením. Je tedy jedno, zda uživatel bude používat telefon otevřený či uzavřený, jen v prvním případě navíc získá numerickou klávesnici. Uvnitř potom nalezneme komponenty odpovídající loňským vlajkovým lodím, jako je procesor Qualcomm SNapdragon 821, 4GB RAM nebo 64GB inerní úložiště.
 
K dispozici je 12MPx zadní fotoaparát se světelností f/1.7, který má tedy ambice pořizovat kvalitní snímky i za horšího osvětlení. Nesmí chybět ani 5MPx přední kamerka na selfie a videohovory. Nepříjemně překvapí kapacita baterie, která se zastavila na hodnotě 2 300 mAh. Dosáhnout alespoň celodenní výdrže tak nejspíš bude pro uživatele pořádně tvrdý oříšek. Potěší alespoň podpora bezdrátového nabíjení, která umožní dobití telefonu pouhým položením na speciální podložku. Samsung Leadership 8 je vybaven blže neupřesněnou verzí Androidu. Cena na čínském trhu prozatím nebyla zveřejněna.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab S4 bude větší a výkonnější Samsung Galaxy Tab S4 bude větší a výkonnější
Benchmark nám prozradil, že Samsung připravuje další high-endový tablet s Androidem. Galaxy Tab S4 bude mít o necelý palec větší úhlopříčku než aktuální Tab S3, ale to není jediná očekávaná změna.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HTC U12+ oficiálně: nejlepší duálního foťák světa v průsvitném těle HTC U12+ oficiálně: nejlepší duálního foťák světa v průsvitném těle
HTC právě oficiálně představilo svou jedinou letošní vlajkovou loď, která se jmenuje U12+. Přichází se skleněným tělem, které mírně mění barvy a dokonce může být průsvitné. Po stránce výbavy potěší návrat k duálnímu fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mobilní aplikace s AI nejen pro hluché rodiče pozná důvod pláče miminka Mobilní aplikace s AI nejen pro hluché rodiče pozná důvod pláče miminka
Zejména neslyšící rodiče mají velký problém s pláčem svých dětí. Neslyší jej a pokud jej i rozpoznají např. s pomocí technologií detekce hluku, mají potíže rozpoznat důvod pláče. Nová aplikace z Kalifornské univerzity to díky AI pozná.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května
Xiaomi zveřejnilo teaser na svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. V něm potvrzuje předchozí spekulace, že novinka se bude jmenovat Mi 8 a nikoliv MI 7. K oficiálnímu představení dojde v poslední květnový den.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik