www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung představil nové high-endové véčko s Androidem

Samsung představil nové high-endové véčko s Androidem
, , aktualita
Mohlo by se zdát, že telefony tzv. véčkové konstrukkce to mají sečtené a na trhu už pouze dožívají v kategorii „hloupých“ mobilů. Samsung se nás však opakovaně snaží přesvědřit o opaku. Tento týden představil další takový model se špičkovou výbavou.reklama
Samsung je snad jediným výrobcem, který má v nabídce špičkově výbavená véčka. Jedná se o opravdu exotické kousky, které lze koupit výhradně na čínském trhu. Výjimkou bohužel není ani tento týden představený model označovaný jako Leadership 8 (doslovný překlad z čínštiny do angličtiny) nebo SM-G9298, který je určen pro mobilního operátora China Mobile. Víceméně se jedná o vylepšení loňského modelu Samsung W2017. Telefon se vyznačuje luxusně vypadající kovovým tělem a cílí především na manažery či podobná zaměstnání. I z toho důvodu se výrobce zaměřil na zabezpečení telefonu, které je kromě čtečky otisků prstů (ukryté na zadní straně) reprezentováno nalříklad dedikovaným šifroavacím čipem, data uživatele by tak měla být v naprostém bezpečí.
 
 
Není ničím výjimečným, že je véčkový telefon vybaven dvěma displeji. V době, kdy byla tato konsturkce v módě, měl ovšem vnější displej velmi mizerné parametry, neboť sloužil maximálně k zobrazené času či jména volajícího. Novinka od Samsungu ovšem disponuje vnějším i vnitřním displejem se shodnými parametry – v obou případech se jedná o 4,2" panel typu Super AMOLED s Full HD rozlišením. Je tedy jedno, zda uživatel bude používat telefon otevřený či uzavřený, jen v prvním případě navíc získá numerickou klávesnici. Uvnitř potom nalezneme komponenty odpovídající loňským vlajkovým lodím, jako je procesor Qualcomm SNapdragon 821, 4GB RAM nebo 64GB inerní úložiště.
 
K dispozici je 12MPx zadní fotoaparát se světelností f/1.7, který má tedy ambice pořizovat kvalitní snímky i za horšího osvětlení. Nesmí chybět ani 5MPx přední kamerka na selfie a videohovory. Nepříjemně překvapí kapacita baterie, která se zastavila na hodnotě 2 300 mAh. Dosáhnout alespoň celodenní výdrže tak nejspíš bude pro uživatele pořádně tvrdý oříšek. Potěší alespoň podpora bezdrátového nabíjení, která umožní dobití telefonu pouhým položením na speciální podložku. Samsung Leadership 8 je vybaven blže neupřesněnou verzí Androidu. Cena na čínském trhu prozatím nebyla zveřejněna.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy
WhatsApp vydal na vybraných trzích svou novou aplikaci zaměřenou na menší firmy a podnikatele, kteří jejím prostřednictvím mohou snáze komunikovat se svými zákazníky. V čem se WhatsApp Business liší?
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí? MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik