www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung představil nové high-endové véčko s Androidem

Samsung představil nové high-endové véčko s Androidem
, , aktualita
Mohlo by se zdát, že telefony tzv. véčkové konstrukkce to mají sečtené a na trhu už pouze dožívají v kategorii „hloupých“ mobilů. Samsung se nás však opakovaně snaží přesvědřit o opaku. Tento týden představil další takový model se špičkovou výbavou.reklama
Samsung je snad jediným výrobcem, který má v nabídce špičkově výbavená véčka. Jedná se o opravdu exotické kousky, které lze koupit výhradně na čínském trhu. Výjimkou bohužel není ani tento týden představený model označovaný jako Leadership 8 (doslovný překlad z čínštiny do angličtiny) nebo SM-G9298, který je určen pro mobilního operátora China Mobile. Víceméně se jedná o vylepšení loňského modelu Samsung W2017. Telefon se vyznačuje luxusně vypadající kovovým tělem a cílí především na manažery či podobná zaměstnání. I z toho důvodu se výrobce zaměřil na zabezpečení telefonu, které je kromě čtečky otisků prstů (ukryté na zadní straně) reprezentováno nalříklad dedikovaným šifroavacím čipem, data uživatele by tak měla být v naprostém bezpečí.
 
 
Není ničím výjimečným, že je véčkový telefon vybaven dvěma displeji. V době, kdy byla tato konsturkce v módě, měl ovšem vnější displej velmi mizerné parametry, neboť sloužil maximálně k zobrazené času či jména volajícího. Novinka od Samsungu ovšem disponuje vnějším i vnitřním displejem se shodnými parametry – v obou případech se jedná o 4,2" panel typu Super AMOLED s Full HD rozlišením. Je tedy jedno, zda uživatel bude používat telefon otevřený či uzavřený, jen v prvním případě navíc získá numerickou klávesnici. Uvnitř potom nalezneme komponenty odpovídající loňským vlajkovým lodím, jako je procesor Qualcomm SNapdragon 821, 4GB RAM nebo 64GB inerní úložiště.
 
K dispozici je 12MPx zadní fotoaparát se světelností f/1.7, který má tedy ambice pořizovat kvalitní snímky i za horšího osvětlení. Nesmí chybět ani 5MPx přední kamerka na selfie a videohovory. Nepříjemně překvapí kapacita baterie, která se zastavila na hodnotě 2 300 mAh. Dosáhnout alespoň celodenní výdrže tak nejspíš bude pro uživatele pořádně tvrdý oříšek. Potěší alespoň podpora bezdrátového nabíjení, která umožní dobití telefonu pouhým položením na speciální podložku. Samsung Leadership 8 je vybaven blže neupřesněnou verzí Androidu. Cena na čínském trhu prozatím nebyla zveřejněna.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skládacího smartphone od Huawei? Už existuje funkční prototyp Skládacího smartphone od Huawei? Už existuje funkční prototyp
Huawei je dalším výrobcem, který chce v blízké budoucnosti přinést na trh skládací smartphone. Šéf společnosti Richard Yu dokonce potvrdil, že takové zařízení už existuje, ale před uvedením na trh potřebuje vylepšit.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nejekologičtější telefony dělá Apple, čínští výrobci propadli Nejekologičtější telefony dělá Apple, čínští výrobci propadli
Nejšetrnější k životnímu prostředí jsou při výrobě spotřební elektroniky společnosti Fairphone a Apple, naopak příliš dobře nedopadl Google, Samsung ani Huawei. Vůbec nejhorší známku potom získalo několik čínských výrobců včetně Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67 HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67
HTC letos příliš mnoho nových modelů nepředstavilo, ale vše se bude společnost snažit dohnat koncem roku. Jednou z z očekávaných novinek je HTC U11 Plus, o kterém toho víme už dost a znovu se objevují také spekulace o HTC U11 Life.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG postaví ve Vratislavi největší evropskou továrnu na baterie pro elektromobily LG postaví ve Vratislavi největší evropskou továrnu na baterie pro elektromobily
Jen pár desítek kilometrů od českých hranic vyroste v příštím největší továrna na lithium-iontové články v Evropě. Postará se o ni divize LG Chem a vyrobené baterie zamíří do elektromobilů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000 Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000
Mnoho společností má své bug bounty programy, kdy hackeři, kteří naleznou závažnou bezpečnostní chybu v jejich produktech, dostanou peněžitou odměnu. Google Play nyní spouští pro vybrané aplikace program, kdy můžete dostat až $1000.
Včera, aktualita, Milan Šurkala