Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tradice pokračuje: Samsung představil „véčko“ Galaxy Folder 2

11.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
S vyklápěcími mobily se v dnešní době moc často nesetkáváme, ale to neznamená, že by neexistovaly. Jedním z posledních výrobců, který udržuje tuto tradici, je Samsung. Jeho nejnovějším přírůstkem je model Galaxy Folder 2 s Androidem 6.0.
Véčkové smartphony jsou raritou, ale existují. Alespoň tedy na některých asijských trzích, kde tento typ modelů nabízí například Samsung. Výrobce tento týden v Číně oznámil druhou generaci telefonu Galaxy Folder, která se drží tradiční vyklápěcí konstrukce. 3,8“ displej o rozlišení 800 x 480 pixelů sice patří k tomu nejmenšímu ve světě smartphonů, ale na poměry „véček“ už jde o hraniční hodnotu – po otevření je totiž Galaxy Folder 2 už opravdu obrovským telefonem, jak ostatně naznačuje i jedna z produktových fotografií.

Kromě dotykového displeje získají uživatelé klasickou numerickou klávesnici a řadu dalších tlačítek, které slouží k posouvání, přijmutí či odmítnutí hovoru apod. K těmto účelům musel být samozřejmě upraven i použitý operační systém Android 6.0 Marshmallow. O pohon se stará čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 425 taktovaný na 1,4 GHz, kterému dělá společnost 2GB RAM a 16GB vnitřní úložiště rozšiřitelné pomocí micro SD karty. Zadní fotoaparát má rozlišení 8MPx, autofokus a LED blesk, přední snímač na selfie si vystačí s 5 MPx.

Výrobce použil baterii o kapacitě 1 950 mAh, u které je slibována výdrž až 318 hodin v pohotovostním režimu. Nechybí ani podpora funkce Dual SIM, naopak podpora LTE nebyla potvrzena. V zavřeném stavu měří telefon 122 x 60,2 x 15,4 mm, zatímco hmotnost se zastavila na hodnotě 160 g. Samsung Galaxy Folder 2 se začne v blízké době prodávat na čínském trhu, a to za dosud neoznámenou cenu. Dostupnost na evropských trzích je velmi nepravděpodobná.

Zdroj: Phonearena.com
reklama