Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung jede, Galaxy S7 v USA úspěšnější než iPhone 6S

16.7.2016, Milan Šurkala, aktualita
Společnosti Samsung se v mobilních telefonech opět dost daří a v USA, tradiční zemi iPhonů, dokázala překonat Apple. Její Galaxy S7 a S7 edge je prodávanější než konkurenční řešení iPhone 6S a 6S Plus. Samsung vede i celkově.
Minulý týden bylo ohlášeno, že společnost Samsung znatelně navyšuje zisky mobilní divize zejména díky vysokým prodejům smartphonů Galaxy S7 a S7 edge. Nyní byly zveřejněny i počty prodaných kusů a vidíme, že v USA, kde tradičně vedl Apple se svými iPhony, už korejská společnost dokázala docela znatelně překonat svého amerického konkurenta. Za tři měsíce březen - květen 2016 dosáhlo duo Galaxy S7 a S7 edge na 16% tržní zastoupení, a to se ještě neprodávalo celou dobu (prodeje zde začaly 11. března). Naproti tomu Apple iPhone 6S a 6S Plus za tuto dobu dosáhly na 14,6 %.

Samsung Galaxy S7 a S7 edge

To ale zdaleka není vše. Samsung má 37% zastoupení zdejšího trhu, zatímco Apple se musí spokojit s 29 %. Oba výrobci nicméně okupují Top 10 prodávaných modelů telefonů a do Top 20 se vešel už jen jeden další výrobce, LG. Ve většině jde o zákazníky, kteří upgradují na novější model stejné značky. U Samsungu chce při příštím nákupu zůstat 86 % lidí, u Apple pak 88 %. Pokud jde o přeběhlíky, pak bývalí majitelé Applu tvoří jen 5 % nových zákazníků Samsungu. O něco více se přebíhá od Samsungu k Applu, kde zákazníci Applu měli předchozí mobil od Samsungu ve 14 % případů.

Větší zájem o Galaxy S7 je dán také tím, že jde o nový model z března 2016, zatímco iPhone 6S je jen inovací předchozího iPhone 6S a zákazníci čekají na nový iPhone 7, který by se měl představit v září. Pokud Apple přijde se zajímavým telefonem, dá se očekávat, že iPhony budou zase nějakou dobu ve vedení.

Zdroj: betanews.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama