Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung zvyšuje zisky, pomáhají vysoké prodeje Galaxy S7

8.7.2016, Milan Šurkala, aktualita
Společnosti Samsung se opět začíná dařit a výrazněji navyšuje své zisky. Zásluhu na tom má i velmi úspěšný smartphone Samsung Galaxy S7 a S7 edge. Pomohly i úspory v oblasti marketingu a některé další divize.
Není tomu tak dávno, co se Samsungu v telefonech přestávalo dařit a mnozí mu předpokládali relativně brzké opuštění tohoto trhu. Výrobce ale přišel s úspěšnými modely Galaxy S6 a S6 edge, které později nahradily S7 a S7 edge. Ty pokračují ve velmi úspěšném tažení. Podle posledních zpráv by Samsung měl dosáhnout zisku 8,1 trilionu wonů za poslední čtvrtletí (zhruba 7 miliard dolarů). To je výrazně více než 6,9 trilionu wonů v předchozím roce a překonalo to i odhady analytiků, kteří hovořili o 7,38 trilionu.

Samsung Galaxy S7 a S7 edge

Nemalou měrou se na tom podílí telefony Samsung Galaxy S7 a S7 edge, kterých se za poslední čtvrtletí prodalo téměř 16 milionů kusů (jen okolo 10 milionů se prodalo při zahájení prodeje v březnu). Připomeňme pro srovnání, že LG za poslední čtvrtletí prodalo jen 2,2 milionů modelů G5, což způsobilo zemětřesení na vedoucích pozicích její mobilní divize. Samsungu pomohlo i to, že představuje telefony dříve než Apple (v podstatě se střídají, Samsung na jaře, Apple na podzim), má tedy aktuálně na trhu novější telefon než jeho konkurent. Dá se ale předpokládat, že na podzim se to s uvedením iPhone 7 zase obrátí.

Celá mobilní divize vykazuje zisk 4,23 trilionu wonů (tedy přes polovinu zisku společnosti). Absence nového iPhonu také způsobila to, že samotní operátoři propagují nový telefon od Samsungu a ten tak může dále ušetřit na marketingu. Na druhou stranu zisk z výroby polovodičových součástek klesl o čtvrtinu na 11,2 trilionu wonů, nicméně, stále je v zisku. V tom je i výroba OLED displejů, která byla minulý rok ve ztrátě.

Zdroj: bloomberg.com, phys.org


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama