Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy A5 (2017) bude představovat střední třídu pro náročné

27.12.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Mezi svátky se na internet dostaly informace o nové generaci Samsungu Galaxy A5, která teprve čeká na oficiální představení. Kromě obrázku, který nám ukazuje čtyři barevné varianty, známe také značnou část výbavy.
Je to jen pár dnů, co jsme psali o uniklém modelu Galaxy J7 (2017), který nás zaujal především svým designem. Nyní se objevily informace o dalším smartphonu střední třídy od Samsungu, tentokrát z „áčkové“ řady, která je typická vypůjčením si některých prvků z high-endových přístrojů. Ani nová generace by neměla být výjimkou – již dříve se psalo, že telefony budou mít například skleněnou zadní stranu nebo voděodolnou úpravu. Údaje se sice týkaly především vyššího modelu Galaxy A7 (2017), ale něco málo jsme se dozvěděli také o Galaxy A5 (2017). Nyní si můžeme do skládačky přidat další dílky. Zaprvé je to tedy podoba přední strany a nabídka minimálně čtyř barevných variant, které se dostanou na trh. Půjde o růžovou, černou, bledě modrou a zlatou, vybere si tedy snad každý.

A známe také velkou část výbavy. Samsung Galaxy A5 (2017) by si měl ponechat 5,2“ displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, opět nejspíš půjde o panel technologie Super AMOLED. Přístroj bude údajně poháněn osmijádrovým procesorem Exynos 7880, který obsahuje jádra taktovaná až na 1,8 GHz a grafický akcelerátor Mali-T860 MP4. Přítomná má být rovněž 3GB operační paměť a 32GB interní úložiště, které bude snad rozšiřitelné pomocí micro SD karty. U zadního i předního fotoaparátu je očekáváno shodné rozlišení 16 MPx. Dalším známým parametrem je kapacita baterie, která by měla činit nepříliš přesvědčivých 3 000 mAh. V případě fyzických rozměrů se hovoří o hodnotách 145 x 71 x 7,8 mm.

Naposledy byl telefon spatřen ještě se starším Androidem 6.0 Marshmallow, ale na trh už se snad dostane vybaven alespoň Androidem 7.0 Nougat. Z dřívějška také víme, že by Galaxy A5 (2017) mohlo mít hlasité reproduktory netradičně umístěné na bocích. Chybět by neměl reversibilní port USB Type-C a nejspíš ani čtečka otisků prstů, kterou bychom měli hledat v domovském tlačítku pod displejem. Novinkou má být také voděodolnost potvrzená certifikací IP68. Na čínském trhu je očekávána cena 2 999 juanů, tedy něco málo přes 10 000 Kč bez DPH, u nás bude telefon jistě ještě o něco dražší.

Zdroj: PhoneArena.com
reklama