Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy J7 (2017) se odhaluje: překvapí originálním designem?

22.12.2016, Jáchym Šlik, aktualita
V prvním čtvrtletí příštího roku bude patrně představen nástupce populárního modelu střední třídy Galaxy J7 (2016), který svou podobou s netradičním pruhem na zadní straně vystoupí z davu. Objevilo se také pár střípků z výbavy.
Poměrně často můžeme slýchat stížnosti na to, že všechny dnešní smartphony vypadají až na výjimky stejně, nebo alespoň velmi podobně. Něco na tomto tvrzení určitě bude, vždyť se stačí podívat do střední či nižší třídy, kde jsou si některé modely natolik podobné, že by stačilo zaměnit logo výrobce, a nikdo by to snad ani nepoznal. Druhá strana však oponuje tím, že na placatých zařízeních s displejem na přední straně toho po designové stránce příliš změnit nelze. Jak ovšem ukazují některé případy, někdy stačí i malý detail k ozvláštnění jinak fádního designu, a telefon hned vypadá jinak. Za přílišnou podobnost jsou obvykle kritizovány modely od Samsungu, u svého připravovaného přístroje Galaxy J7 (2017) by ovšem jihokorejský výrobce mohl využít nový designový směr.

Nasvědčují tomu alespoň počítačové rendery, které byly patrně vytvořeny na základě interních informací. Zatímco přední strana bílého smartphonu s oválným domovským tlačítkem pod displejem se příliš nezměnila, na zádech si můžeme všimnout zajímavého prvku v podobě jinak barevného pruhu, který se táhne z jedné strany na druhou v místech objektivu fotoaparátu a přisvětlovacích diod. Tento prvek by navíc mohl být vyroben z kovu, zatímco zbytek zařízení zdá být z plastu – finální produkt se ovšem od tohoto návrhu může ještě lišit. V tuto chvíli se píše o rozměrech 151,34 x 76,2 x 8 mm, což jsou velmi podobné hodnoty jako má aktuálně prodávané Galaxy J7 (2016). Hmotnost prozatím zůstává, stejně jako většina výbavy. Pár informací se však na internet přece jen dostalo z nejrůznějších zdrojů.

Kupříkladu indická databáze dovozních a vývozních artiklů Zauba nám potvrdila, že si Galaxy J7 (2017) ponechá 5,5“ úhlopříčku displeje. Panel by měl zůstat typu Super AMOLED, ale tentokrát snad již s kvalitnějším rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD). Údaje z Wi-Fi certifikace zase hovoří o použití osmijádrového procesoru, až 3GB RAM, 16GB interního úložiště, 13MPx zadního a 5MPx předního fotoaparátu nebo operačního systému Android 7.0 Nougat. Na trh by se novinka podle odhadů měla dostat až v dubnu příštího roku.


Zdroj: Phonearena.com
reklama