www.svetmobilne.cz
>
>

Rozpoznávání obličeje místo otisků prstů. Výrobci smartphonů mají nový trend

Rozpoznávání obličeje místo otisků prstů. Výrobci smartphonů mají nový trend
, , aktualita
Po představení iPhonu X údajně několikanásobně vzrostla poptávka výrobců smartphonů po technologií 3D snímání obličeje. Možná půjde o ještě výraznější trend než u senzorů otisků prstů ukrytých v displeji.
reklama
Apple už mnohokrát nastolil trendy, které si velmi rychle oblíbili výrobci smartphonů s Androidem, ač třeba s danou technologií nepřišel jako první, ale ji dostatečně zdokonalil nebo zpropagoval. Výjimkou nejspíš nebude ani iPhone X, který k zabezpečení využívá 3D snímání obličeje namísto čtečky otisků prstů. Analytik Ming-Chi Kuo předpokládá, že rozpoznávání obličeje se stane novým trendem především u high-endových smartphonů.
 
 
Face ID na novém iPhonu X
 
Ještě nedávno se přitom věřilo, že technologií blízké budoucnosti je senzor otisků prstů ukrytý v displeji, takže by k ověření identity došlo po přiložení prstu na určité místo na displeji. Na vývoji této technologie se pracuje už několik let, ale ani v tuto chvíli ještě není připravena pro běžné nasazení. Někteří výrobci přitom s využitím tohoto snímače počítali u letošních vlakových lodí, výsledkem je proto třeba podivně umístěná čtečka otisků prstů u Samsungu Galaxy S8 nebo Galaxy Note 8.
 
Na svém senzoru, který by umožňoval snímat otisky prstů při umístění pod displej, údajně pracoval také Apple, než se rozhodl pro 3D skenování obličeje. A zatímco Samsung možná počítá s revoluční čtečkou otisků prstů (i z toho důvodu, že využívá OLED panely, se kterými lze nový senzor snadno kombinovat), jiní výrobci nejspíš u svých high-endových modelů využijí spíše rozpoznávání obličeje. Po představení iPhonu X (mimochodem, čtete název této novinky správně?) měla poptávka po technologii 3D skenování mezi výrobci smartphonů s Androidem vzrůst více než třikrát. Výhodou je rovněž jeho univerzálnost, kromě zabezpečení může posloužit také pro potřeby rozšířené reality, jako ukázal Apple na příkladu Animoji – emotikonů, které se přizpůsobí náladě uživatele.
 
Jaké technologii zabezpečení byste u svého příštího smartphonu dali přednost vy?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem
Alcatel následuje trendy. Tento týden uvedl svůj první smartphone s výřezem displeje, který kombinuje s nízkou cenou. Pro její dosažení se ovšem muselo v lecčems šetřit, přesto se papírově jedná o slušný telefon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite
Xiaomi příští týden představí nový produkt pro globální trhy a nejspíš půjde o telefon Mi A2 s čistým Androidem. Po jeho boku by mohla být představena ještě jedna novinka v podobě Mi A2 Lite.
16.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Volvo M, nová platforma pro car-sharing Volvo M, nová platforma pro car-sharing
Automobilka Volvo rozšiřuje portfolio svých služeb a nechce svá auta jen prodávat, ale i nabídnout majitelům možnost svá auta sdílet s ostatními. Proto spouští novou platformu Volvo M pro stále populárnější car-sharing. 
5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon? Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon?
Zajímá vás, zda se právě váš smartphone či tablet může těšit na nový Android 8.0 Oreo? Podívejte se do našeho obsáhlého a pravidelně doplňovaného seznamu modelů, který jsme pro vás připravili. Naposledy doplněno 30. 6. 2018.
30.6.2018, článek, Jáchym Šlik7 komentářů
Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru
Elektromobily nemají rády přílišnou zimu, ale ani přílišné vedro. Mercedes-Benz tak chystané elektrické SUV EQC v rámci testů prohnal nejen třeskutými mrazy, ale a nyní i 50stupňovými vedry ve Španělsku.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář