www.svetmobilne.cz
>
>

Rozpoznávání obličeje místo otisků prstů. Výrobci smartphonů mají nový trend

Rozpoznávání obličeje místo otisků prstů. Výrobci smartphonů mají nový trend
, , aktualita
Po představení iPhonu X údajně několikanásobně vzrostla poptávka výrobců smartphonů po technologií 3D snímání obličeje. Možná půjde o ještě výraznější trend než u senzorů otisků prstů ukrytých v displeji.reklama
Apple už mnohokrát nastolil trendy, které si velmi rychle oblíbili výrobci smartphonů s Androidem, ač třeba s danou technologií nepřišel jako první, ale ji dostatečně zdokonalil nebo zpropagoval. Výjimkou nejspíš nebude ani iPhone X, který k zabezpečení využívá 3D snímání obličeje namísto čtečky otisků prstů. Analytik Ming-Chi Kuo předpokládá, že rozpoznávání obličeje se stane novým trendem především u high-endových smartphonů.
 
 
Face ID na novém iPhonu X
 
Ještě nedávno se přitom věřilo, že technologií blízké budoucnosti je senzor otisků prstů ukrytý v displeji, takže by k ověření identity došlo po přiložení prstu na určité místo na displeji. Na vývoji této technologie se pracuje už několik let, ale ani v tuto chvíli ještě není připravena pro běžné nasazení. Někteří výrobci přitom s využitím tohoto snímače počítali u letošních vlakových lodí, výsledkem je proto třeba podivně umístěná čtečka otisků prstů u Samsungu Galaxy S8 nebo Galaxy Note 8.
 
Na svém senzoru, který by umožňoval snímat otisky prstů při umístění pod displej, údajně pracoval také Apple, než se rozhodl pro 3D skenování obličeje. A zatímco Samsung možná počítá s revoluční čtečkou otisků prstů (i z toho důvodu, že využívá OLED panely, se kterými lze nový senzor snadno kombinovat), jiní výrobci nejspíš u svých high-endových modelů využijí spíše rozpoznávání obličeje. Po představení iPhonu X (mimochodem, čtete název této novinky správně?) měla poptávka po technologii 3D skenování mezi výrobci smartphonů s Androidem vzrůst více než třikrát. Výhodou je rovněž jeho univerzálnost, kromě zabezpečení může posloužit také pro potřeby rozšířené reality, jako ukázal Apple na příkladu Animoji – emotikonů, které se přizpůsobí náladě uživatele.
 
Jaké technologii zabezpečení byste u svého příštího smartphonu dali přednost vy?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy
WhatsApp vydal na vybraných trzích svou novou aplikaci zaměřenou na menší firmy a podnikatele, kteří jejím prostřednictvím mohou snáze komunikovat se svými zákazníky. V čem se WhatsApp Business liší?
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí? MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik