www.svetmobilne.cz
>
>

Rozpoznávání obličeje místo otisků prstů. Výrobci smartphonů mají nový trend

Rozpoznávání obličeje místo otisků prstů. Výrobci smartphonů mají nový trend
, , aktualita
Po představení iPhonu X údajně několikanásobně vzrostla poptávka výrobců smartphonů po technologií 3D snímání obličeje. Možná půjde o ještě výraznější trend než u senzorů otisků prstů ukrytých v displeji.
reklama
Apple už mnohokrát nastolil trendy, které si velmi rychle oblíbili výrobci smartphonů s Androidem, ač třeba s danou technologií nepřišel jako první, ale ji dostatečně zdokonalil nebo zpropagoval. Výjimkou nejspíš nebude ani iPhone X, který k zabezpečení využívá 3D snímání obličeje namísto čtečky otisků prstů. Analytik Ming-Chi Kuo předpokládá, že rozpoznávání obličeje se stane novým trendem především u high-endových smartphonů.
 
 
Face ID na novém iPhonu X
 
Ještě nedávno se přitom věřilo, že technologií blízké budoucnosti je senzor otisků prstů ukrytý v displeji, takže by k ověření identity došlo po přiložení prstu na určité místo na displeji. Na vývoji této technologie se pracuje už několik let, ale ani v tuto chvíli ještě není připravena pro běžné nasazení. Někteří výrobci přitom s využitím tohoto snímače počítali u letošních vlakových lodí, výsledkem je proto třeba podivně umístěná čtečka otisků prstů u Samsungu Galaxy S8 nebo Galaxy Note 8.
 
Na svém senzoru, který by umožňoval snímat otisky prstů při umístění pod displej, údajně pracoval také Apple, než se rozhodl pro 3D skenování obličeje. A zatímco Samsung možná počítá s revoluční čtečkou otisků prstů (i z toho důvodu, že využívá OLED panely, se kterými lze nový senzor snadno kombinovat), jiní výrobci nejspíš u svých high-endových modelů využijí spíše rozpoznávání obličeje. Po představení iPhonu X (mimochodem, čtete název této novinky správně?) měla poptávka po technologii 3D skenování mezi výrobci smartphonů s Androidem vzrůst více než třikrát. Výhodou je rovněž jeho univerzálnost, kromě zabezpečení může posloužit také pro potřeby rozšířené reality, jako ukázal Apple na příkladu Animoji – emotikonů, které se přizpůsobí náladě uživatele.
 
Jaké technologii zabezpečení byste u svého příštího smartphonu dali přednost vy?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První detaily o Galaxy Note 9 a Galaxy S10 jsou tady První detaily o Galaxy Note 9 a Galaxy S10 jsou tady
Samsung nespí a v současné době pilně pracuje na dalším špičkovém modelu Galaxy Note 9, který by měl přijít se znatelně větší baterií. A začíná se mluvit také o Galaxy S10, ačkoliv do jeho představení zbývá skoro rok.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
ZTE přijde o plnohodnotný Android, Huawei chystá odchod z USA ZTE přijde o plnohodnotný Android, Huawei chystá odchod z USA
Problémy čínských výrobců pokračují. ZTE, které nemůže používat americké komponenty ani software, nejspíš přijde o Android se službami Googlu. Po řadě problémů se chce z amerického trhu nejspíš stáhnout Huawei.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Instagram je zpět pro Windows 10 Mobile Instagram je zpět pro Windows 10 Mobile
Nejnovější verze aplikace Instagram není dostupná pro telefony s Windows, funguje už jen na počítačích. Uživatelé této služby a systému se tedy musejí spolehnout na stránky Instagramu v internetovém prohlížeči. Doplněno o návrat mobilní aplikace.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Apple zažaloval servis kvůli neoriginálním dílům pro iPhony, ale narazil Apple zažaloval servis kvůli neoriginálním dílům pro iPhony, ale narazil
Applu se příliš nelíbí, že existují servisy, které opravují iPhony s využitím neoriginálních dílů. Na jednu menší norskou společnost si Apple posvítil podrobněji a dokonce ji zažaloval, ale ani armáda pěti právníků nepomohla k vítězství u soudu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi přinese ještě levnější mobil s duálním foťákem Xiaomi přinese ještě levnější mobil s duálním foťákem
Xiaomi Redmi S2 má být chystaný model s ještě atraktivnějším poměrem cena/výbava než řada Redmi 5. K dispozici by měl mít displej 18:9, duální fotoaparát a nejnovější Android. Objevilo se také datum představení Xiaomi Mi 6X.
17.4.2018, aktualita, Jáchym Šlik