www.svetmobilne.cz
>
>

Rozpoznávání obličeje místo otisků prstů. Výrobci smartphonů mají nový trend

Rozpoznávání obličeje místo otisků prstů. Výrobci smartphonů mají nový trend
, , aktualita
Po představení iPhonu X údajně několikanásobně vzrostla poptávka výrobců smartphonů po technologií 3D snímání obličeje. Možná půjde o ještě výraznější trend než u senzorů otisků prstů ukrytých v displeji.reklama
Apple už mnohokrát nastolil trendy, které si velmi rychle oblíbili výrobci smartphonů s Androidem, ač třeba s danou technologií nepřišel jako první, ale ji dostatečně zdokonalil nebo zpropagoval. Výjimkou nejspíš nebude ani iPhone X, který k zabezpečení využívá 3D snímání obličeje namísto čtečky otisků prstů. Analytik Ming-Chi Kuo předpokládá, že rozpoznávání obličeje se stane novým trendem především u high-endových smartphonů.
 
 
Face ID na novém iPhonu X
 
Ještě nedávno se přitom věřilo, že technologií blízké budoucnosti je senzor otisků prstů ukrytý v displeji, takže by k ověření identity došlo po přiložení prstu na určité místo na displeji. Na vývoji této technologie se pracuje už několik let, ale ani v tuto chvíli ještě není připravena pro běžné nasazení. Někteří výrobci přitom s využitím tohoto snímače počítali u letošních vlakových lodí, výsledkem je proto třeba podivně umístěná čtečka otisků prstů u Samsungu Galaxy S8 nebo Galaxy Note 8.
 
Na svém senzoru, který by umožňoval snímat otisky prstů při umístění pod displej, údajně pracoval také Apple, než se rozhodl pro 3D skenování obličeje. A zatímco Samsung možná počítá s revoluční čtečkou otisků prstů (i z toho důvodu, že využívá OLED panely, se kterými lze nový senzor snadno kombinovat), jiní výrobci nejspíš u svých high-endových modelů využijí spíše rozpoznávání obličeje. Po představení iPhonu X (mimochodem, čtete název této novinky správně?) měla poptávka po technologii 3D skenování mezi výrobci smartphonů s Androidem vzrůst více než třikrát. Výhodou je rovněž jeho univerzálnost, kromě zabezpečení může posloužit také pro potřeby rozšířené reality, jako ukázal Apple na příkladu Animoji – emotikonů, které se přizpůsobí náladě uživatele.
 
Jaké technologii zabezpečení byste u svého příštího smartphonu dali přednost vy?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skládacího smartphone od Huawei? Už existuje funkční prototyp Skládacího smartphone od Huawei? Už existuje funkční prototyp
Huawei je dalším výrobcem, který chce v blízké budoucnosti přinést na trh skládací smartphone. Šéf společnosti Richard Yu dokonce potvrdil, že takové zařízení už existuje, ale před uvedením na trh potřebuje vylepšit.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nejekologičtější telefony dělá Apple, čínští výrobci propadli Nejekologičtější telefony dělá Apple, čínští výrobci propadli
Nejšetrnější k životnímu prostředí jsou při výrobě spotřební elektroniky společnosti Fairphone a Apple, naopak příliš dobře nedopadl Google, Samsung ani Huawei. Vůbec nejhorší známku potom získalo několik čínských výrobců včetně Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67 HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67
HTC letos příliš mnoho nových modelů nepředstavilo, ale vše se bude společnost snažit dohnat koncem roku. Jednou z z očekávaných novinek je HTC U11 Plus, o kterém toho víme už dost a znovu se objevují také spekulace o HTC U11 Life.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG postaví ve Vratislavi největší evropskou továrnu na baterie pro elektromobily LG postaví ve Vratislavi největší evropskou továrnu na baterie pro elektromobily
Jen pár desítek kilometrů od českých hranic vyroste v příštím největší továrna na lithium-iontové články v Evropě. Postará se o ni divize LG Chem a vyrobené baterie zamíří do elektromobilů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000 Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000
Mnoho společností má své bug bounty programy, kdy hackeři, kteří naleznou závažnou bezpečnostní chybu v jejich produktech, dostanou peněžitou odměnu. Google Play nyní spouští pro vybrané aplikace program, kdy můžete dostat až $1000.
Včera, aktualita, Milan Šurkala