www.svetmobilne.cz
>
>

Rivian: zatím prodal 156 elektromobilů, hodnotou překonává Ford nebo GM

Rivian: zatím prodal 156 elektromobilů, hodnotou překonává Ford nebo GM
, , aktualita
Na scénu se dostává další elektrický startup. Rivian, který chce vyrábět elektrický pickup a SUV, před pár dny vstoupil na americkou burzu. Svou hodnotou už překonává i takové velikány, jakými je Ford nebo GM.
K oblíbeným
reklama
Společnost Rivian, která vznikla v roce 2009 a v těchto týdnech začala dodávat své první vozy, vstoupila před pár dny na americkou burzu. Tím získala další investice na svůj rozvoj a zvyšuje své šance stát se další velkou americkou automobilkou, která bude vyrábět výhradně elektromobily. Společnost, za kterou stojí Amazon a Ford, prozatím dodala 156 vozů, které navíc putovaly především k zaměstnancům firmy.
 
Rivian R1T
 
Proto mnoho lidí asi překvapí informace, že hodnota firmy na trhu dosahuje už 127 miliard USD. Pro srovnání, General Motors má hodnota 92 mld. USD, Ford pak 78 mld. USD. Pokud jde o Teslu, ta je na 1038 miliardách USD. Jak se firmě povede, to ukáže pochopitelně až budoucnost. Někteří v tom vidí další Teslu (stejně jako např. v čínské firmě NIO), jiní jsou více skeptičtí. Vypadá to však na životaschopnější projekt než Lordstown Motors, který měl za sebou kontroverzní osoby (ty už odešly) a podezřelé objednávky. Nicméně i zde se nejspíš svítá na lepší časy, firma se totiž stěhuje pod křídla Foxconnu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů