www.svetmobilne.cz
>
>

Elektromobily Rivian vybraly od investorů dalších 1,3 mld. USD

Elektromobily Rivian vybraly od investorů dalších 1,3 mld. USD
, , aktualita
Automobilka Rivian prozatím neprodala ani jediný vůz, mnohé firmy však jejímu projektu hodně věří a od investorů vybrala další obrovskou částku. Tentokrát šlo o dalších 1,2 miliardy USD, a to i od takové zavedené automobilky, jakou je Ford.
K oblíbeným
reklama
Společnost Rivian Electric se chystá na vstup do světa elektromobilů svými velkými SUV R1T a R1S. K tomu ale potřebuje opravdu hodně peněz a nedávno bylo spuštěno už čtvrté investiční kolo v letošním roce. V minulých kolech do společnosti investovaly např. takové firmy jako Ford nebo Amazon (500 mil. USD, resp. 700 mil. USD počátkem tohoto roku). Zatímco prvně jmenovaná si od toho slibuje i sdílení některých technologií pro své elektromobily nebo elektrifikované vozy, Amazon si už rovnou objednal i 100 tisíc vozů, které by měly být dodávány od roku 2021. V prozatím posledním investičním kole pak bylo vybráno dalších 1,3 mld. USD, což už posouvá celkové investice do firmy na hodnotu 3,5 mld. USD.
 
Rivian R1T
 
Tentokrát přišla nejvyšší investice z T. Rowe Price, která je rovněž velkým investorem v asi největším konkurentovi Rivianu, Tesle. Přesná částka ale nebyla zveřejněna. Víme pak dále akorát to, že i v tomto kole se znovu připojil Amazon a Ford. Mezi mnoha dalšími společnostmi, které do Rivianu vložily své peníze, byly pak i fondy BlackRock.
 
Rivian R1S
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů