Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Elektromobily Rivian vybraly od investorů dalších 1,3 mld. USD

26.12.2019, Milan Šurkala, aktualita
Automobilka Rivian prozatím neprodala ani jediný vůz, mnohé firmy však jejímu projektu hodně věří a od investorů vybrala další obrovskou částku. Tentokrát šlo o dalších 1,2 miliardy USD, a to i od takové zavedené automobilky, jakou je Ford.
Společnost Rivian Electric se chystá na vstup do světa elektromobilů svými velkými SUV R1T a R1S. K tomu ale potřebuje opravdu hodně peněz a nedávno bylo spuštěno už čtvrté investiční kolo v letošním roce. V minulých kolech do společnosti investovaly např. takové firmy jako Ford nebo Amazon (500 mil. USD, resp. 700 mil. USD počátkem tohoto roku). Zatímco prvně jmenovaná si od toho slibuje i sdílení některých technologií pro své elektromobily nebo elektrifikované vozy, Amazon si už rovnou objednal i 100 tisíc vozů, které by měly být dodávány od roku 2021. V prozatím posledním investičním kole pak bylo vybráno dalších 1,3 mld. USD, což už posouvá celkové investice do firmy na hodnotu 3,5 mld. USD.
 
Rivian R1T
 
Tentokrát přišla nejvyšší investice z T. Rowe Price, která je rovněž velkým investorem v asi největším konkurentovi Rivianu, Tesle. Přesná částka ale nebyla zveřejněna. Víme pak dále akorát to, že i v tomto kole se znovu připojil Amazon a Ford. Mezi mnoha dalšími společnostmi, které do Rivianu vložily své peníze, byly pak i fondy BlackRock.
 
Rivian R1S
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama