www.svetmobilne.cz
>
>

Elektromobily Rivian vybraly od investorů dalších 1,3 mld. USD

Elektromobily Rivian vybraly od investorů dalších 1,3 mld. USD
, , aktualita
Automobilka Rivian prozatím neprodala ani jediný vůz, mnohé firmy však jejímu projektu hodně věří a od investorů vybrala další obrovskou částku. Tentokrát šlo o dalších 1,2 miliardy USD, a to i od takové zavedené automobilky, jakou je Ford.
K oblíbeným
reklama
Společnost Rivian Electric se chystá na vstup do světa elektromobilů svými velkými SUV R1T a R1S. K tomu ale potřebuje opravdu hodně peněz a nedávno bylo spuštěno už čtvrté investiční kolo v letošním roce. V minulých kolech do společnosti investovaly např. takové firmy jako Ford nebo Amazon (500 mil. USD, resp. 700 mil. USD počátkem tohoto roku). Zatímco prvně jmenovaná si od toho slibuje i sdílení některých technologií pro své elektromobily nebo elektrifikované vozy, Amazon si už rovnou objednal i 100 tisíc vozů, které by měly být dodávány od roku 2021. V prozatím posledním investičním kole pak bylo vybráno dalších 1,3 mld. USD, což už posouvá celkové investice do firmy na hodnotu 3,5 mld. USD.
 
Rivian R1T
 
Tentokrát přišla nejvyšší investice z T. Rowe Price, která je rovněž velkým investorem v asi největším konkurentovi Rivianu, Tesle. Přesná částka ale nebyla zveřejněna. Víme pak dále akorát to, že i v tomto kole se znovu připojil Amazon a Ford. Mezi mnoha dalšími společnostmi, které do Rivianu vložily své peníze, byly pak i fondy BlackRock.
 
Rivian R1S
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala