www.svetmobilne.cz
>
>

Elektromobily Rivian vybraly od investorů dalších 1,3 mld. USD

Elektromobily Rivian vybraly od investorů dalších 1,3 mld. USD
, , aktualita
Automobilka Rivian prozatím neprodala ani jediný vůz, mnohé firmy však jejímu projektu hodně věří a od investorů vybrala další obrovskou částku. Tentokrát šlo o dalších 1,2 miliardy USD, a to i od takové zavedené automobilky, jakou je Ford.
K oblíbeným
reklama
Společnost Rivian Electric se chystá na vstup do světa elektromobilů svými velkými SUV R1T a R1S. K tomu ale potřebuje opravdu hodně peněz a nedávno bylo spuštěno už čtvrté investiční kolo v letošním roce. V minulých kolech do společnosti investovaly např. takové firmy jako Ford nebo Amazon (500 mil. USD, resp. 700 mil. USD počátkem tohoto roku). Zatímco prvně jmenovaná si od toho slibuje i sdílení některých technologií pro své elektromobily nebo elektrifikované vozy, Amazon si už rovnou objednal i 100 tisíc vozů, které by měly být dodávány od roku 2021. V prozatím posledním investičním kole pak bylo vybráno dalších 1,3 mld. USD, což už posouvá celkové investice do firmy na hodnotu 3,5 mld. USD.
 
Rivian R1T
 
Tentokrát přišla nejvyšší investice z T. Rowe Price, která je rovněž velkým investorem v asi největším konkurentovi Rivianu, Tesle. Přesná částka ale nebyla zveřejněna. Víme pak dále akorát to, že i v tomto kole se znovu připojil Amazon a Ford. Mezi mnoha dalšími společnostmi, které do Rivianu vložily své peníze, byly pak i fondy BlackRock.
 
Rivian R1S
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji
Některé státy umožňují řidičům si zvolit pro svého plechového miláčka registrační značky na přání. V americkém Vermontu míří ke schválení návrh zákona, který má dovolit dokonce i nejrůznější smajlíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE
Produkty Apple jsou známy dlouhodobou podporou a vypadá to, že v případě iPhonů 6S a SE na tom budou telefony opravdu hodně dobře. I ty by totiž měly dostat připravovaný operační systém iOS 14, tedy už šestou verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m. Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6 Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6
Společnost Qualcomm rozšířila nabídku mobilních procesorů o nové modely Snapdragon 720G, 662 a 460. Všechny podporují Wi-Fi 6 i indický polohový systém NavIC. Nezájem ale panuje v oblasti 5G.
23.1.2020, aktualita, Milan Šurkala