www.svetmobilne.cz
>
>

CEO i CFO Lordstown Motors rezignovali, vaz jim zlomily podezřelé objednávky

CEO i CFO Lordstown Motors rezignovali, vaz jim zlomily podezřelé objednávky
, , aktualita
Projekt elektromobilů Lordstown Motors zažívá další ránu. Projekt opouští jeho CEO i CFO, oba totiž podali rezignaci v souvislosti s podezřelými objednávkami, které vyvolaly neoprávněná očekávání v očích investorů.
K oblíbeným
reklama
Startupy s elektromobily se rojí jako houby po dešti, ale velmi často se dozvídáme, že to zdaleka není tak růžové, jak bylo prezentováno. Problémy se kupí a vytvořit novou automobilku jen tak z ničeho není úplně jednoduché. Už dvakrát se o tom přesvědčil Steve Burns, který nejprve pracoval ve startupu Workhorse (a tam nepředvedl zrovna nejlepší výkony). Ten zažívá vzestupy i pády (např. odmítnutí obrovské zakázky na elektrické dodávky pro americkou poštu) a právě na základě jednoho projektu této společnosti byla založena firma Lordstown Motors. Ta měla dokončit vývoj elektrického pickupu Endurance, ale zatím to nevypadá moc nadějně.
 
Lordstown Endurance
 
Jak CEO Steve Burns, tak i CFO Julio Rodrigez podali rezignaci a na postech je dočasně nahradí Angela Strand a Becky Roof. Jedním z důvodů jsou vleklé problémy související s podezřelými objednávkami na tyto elektrické pickupy. Na nesrovnalosti upozornila společnost Hindenburg Research v březnu letošního roku, což také pomohlo k vyšetřování firmy komisí SEC. Přestože firma vybrala od investorů (včetně GM) celkem téměř 700 milionů USD, stále to vypadá, že to není dost, aby se mohla spustit výroba. Jednou otázkou tak je, kdy (a zda vůbec) se podaří vše dokončit a připravit.
 
Další zásadní otázkou je, kolik je vlastně zájemců. Investorům byly předkládány údaje o 100 tisících objednávkách, ale ukazuje se, že valná část patrně nikdy nebude naplněna. Nešlo o závazné objednávky, ale jen o vyjádření zájmu, a minimálně u jednoho obrovského odběratele se ukazuje, že nebude zdaleka schopen odebrat tak obrovské množství pickupů, které chtěl (pokud vůbec nějaké odebere).
 
I další objednávky jsou příliš nejisté, aby se na jejich základě dala vyvodit nějaká spolehlivější čísla. Vyšlo také najevo, že vedení firmy zaplatilo jiné společnosti, aby fiktivně objednala okolo 1000 vozidel navíc. Není divu, že při takových problémech oba odešli z firmy, nicméně Burns si odnese ještě 18 platů v celkové výši 750 tisíc USD a Rodrigez pak 6měsíční odstupné za celkem 200 tisíc USD. Nyní jen můžeme hádat, zda Burns v budoucnu založí další startup s elektromobily. Hodnota akcií společnosti Lordstown Motors [RIDE] dnes spadla o téměř 19 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů