www.svetmobilne.cz
>
>

CEO i CFO Lordstown Motors rezignovali, vaz jim zlomily podezřelé objednávky

CEO i CFO Lordstown Motors rezignovali, vaz jim zlomily podezřelé objednávky
, , aktualita
Projekt elektromobilů Lordstown Motors zažívá další ránu. Projekt opouští jeho CEO i CFO, oba totiž podali rezignaci v souvislosti s podezřelými objednávkami, které vyvolaly neoprávněná očekávání v očích investorů.
K oblíbeným
reklama
Startupy s elektromobily se rojí jako houby po dešti, ale velmi často se dozvídáme, že to zdaleka není tak růžové, jak bylo prezentováno. Problémy se kupí a vytvořit novou automobilku jen tak z ničeho není úplně jednoduché. Už dvakrát se o tom přesvědčil Steve Burns, který nejprve pracoval ve startupu Workhorse (a tam nepředvedl zrovna nejlepší výkony). Ten zažívá vzestupy i pády (např. odmítnutí obrovské zakázky na elektrické dodávky pro americkou poštu) a právě na základě jednoho projektu této společnosti byla založena firma Lordstown Motors. Ta měla dokončit vývoj elektrického pickupu Endurance, ale zatím to nevypadá moc nadějně.
 
Lordstown Endurance
 
Jak CEO Steve Burns, tak i CFO Julio Rodrigez podali rezignaci a na postech je dočasně nahradí Angela Strand a Becky Roof. Jedním z důvodů jsou vleklé problémy související s podezřelými objednávkami na tyto elektrické pickupy. Na nesrovnalosti upozornila společnost Hindenburg Research v březnu letošního roku, což také pomohlo k vyšetřování firmy komisí SEC. Přestože firma vybrala od investorů (včetně GM) celkem téměř 700 milionů USD, stále to vypadá, že to není dost, aby se mohla spustit výroba. Jednou otázkou tak je, kdy (a zda vůbec) se podaří vše dokončit a připravit.
 
Další zásadní otázkou je, kolik je vlastně zájemců. Investorům byly předkládány údaje o 100 tisících objednávkách, ale ukazuje se, že valná část patrně nikdy nebude naplněna. Nešlo o závazné objednávky, ale jen o vyjádření zájmu, a minimálně u jednoho obrovského odběratele se ukazuje, že nebude zdaleka schopen odebrat tak obrovské množství pickupů, které chtěl (pokud vůbec nějaké odebere).
 
I další objednávky jsou příliš nejisté, aby se na jejich základě dala vyvodit nějaká spolehlivější čísla. Vyšlo také najevo, že vedení firmy zaplatilo jiné společnosti, aby fiktivně objednala okolo 1000 vozidel navíc. Není divu, že při takových problémech oba odešli z firmy, nicméně Burns si odnese ještě 18 platů v celkové výši 750 tisíc USD a Rodrigez pak 6měsíční odstupné za celkem 200 tisíc USD. Nyní jen můžeme hádat, zda Burns v budoucnu založí další startup s elektromobily. Hodnota akcií společnosti Lordstown Motors [RIDE] dnes spadla o téměř 19 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář