www.svetmobilne.cz
>
>

Lordstown Motors: podezřelé objednávky, elektrický prototyp v plamenech

Lordstown Motors: podezřelé objednávky, elektrický prototyp v plamenech
, , aktualita
Startupů, které chtějí přinést na svět elektrické vozy, je spousta. Jedním z nich je i Lordstown Motors, nicméně mnoho kroků firmy vyvolává pochybnosti. Ani zdaleka neexistuje 100 tisíc údajných objednávek.
K oblíbeným
reklama
Koncem roku 2019 jsme vás informovali o projektu Lordstown Motors, který vznikl téměř "z čistého nebe" a do jednoho roku chtěl začít vyrábět elektrický pickup Endurance. Když uvážíme, že samotné Tesle to trvá několik let, a to už i po prezentaci prototypu, šlo o podezřele optimistické plány. A jak to vypadá, opatrnost je na místě. Společnost Hindenburg Research vydala zprávu, která rozkrývá podezřelé skutečnosti. Zásadní osobou je tu Steve Burns, který kdysi šéfoval společnosti Workhorse. Mimochodem, ta měla získat obrovský kontrakt na elektrické poštovní dodávky pro USPS, ale z toho sešlo a hodnota akcií firmy šla chvilkově dokonce až na čtvrtinu proti hodnotě ze začátku února.
 
Lordstown Endurance
 
Ale zpět k Burnsovi. Ten opustil Workhorse v únoru 2019 kvůli neefektivnímu nakládání s penězi na vývoj a nestíhání termínů. Jen o pár měsíců později založil nový startup Lordstown Motors, který v listopadu prezentoval pickup Endurance. Šlo v podstatě o projekt, který původně vyvíjel u Workhorse a který pak automobilka zrušila, přičemž došlo k převodu duševního vlastnictví na Burnse. To se ale v zásadě týkalo jen designu. Spolu s tím si Burns "odnesl" i 6000 předobjednávek. A zde nastává to nejzajímavější.
 
Lordstown Endurance
 
Ukazuje se, že údajných 100 tisíc předobjednávek se vůbec nezakládá na pravdě a jde jen o vyjádření zájmu. Tedy bez závazku odebrat jakékoli vozy, bez zálohy,... A tak mezi touto stovkou tisíc "předobjednávek" najdeme např. 14 tisíc od společnosti E Squared. Ta má dva zaměstnance a sídlí v bytě jednoho z nich. Když měli zástupci společnosti říci, co vlastně firma dělá, tak nebyli schopni rozumně odpovědět (jakýsi hybridní poskytovatel flotilových vozů, který ale nemá žádnou flotilu). Podobných společností, které vyjádřily zájem nad těmito pickupy, je mnoho. Nezřídka šlo jen o pár měsíců staré firmy s virtuálním sídlem.
 
Kauza pokračuje dál, a tak vozy, které se měly začít vyrábět už na sklonku minulého roku, zatím existují jen v prototypech. Neprošly zatím žádnými homologačními zkouškami a první prototyp navíc při testech v lednu shořel.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elektro Volkswageny v Číně prodejně strádají, nejsou dostatečně "smart" Elektro Volkswageny v Číně prodejně strádají, nejsou dostatečně "smart"
Automobilce Volkswagen se po vleklých softwarových problémech konečně povedlo dostat své nové elektromobily řady ID na trh. Zatímco na starém kontinentě se jim daří, v Číně čelí značnému nezájmu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech
Dnes už bývalá společnost Takata má další obrovský problém. Po aféře s airbagy se zjistilo, že není vše v úplném pořádku ani s jejími bezpečnostními pásy. Firma totiž falšovala údaje o jejich vlastnostech.
21.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi
Žádný operační systém není bezchybný a platí to i pro Apple iOS. Bezpečnostní výzkumník Carl Schou přišel na to, že připojením k bezdrátové sítě se specifickým SSID se dá v iPhonu zrušit Wi-Fi konektivita.
20.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala