Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lordstown Endurance: další elektrický pickup na obzoru

26.11.2019, Milan Šurkala, aktualita
Do elektromobilů fušuje kdekdo a nyní se objevuje další startup Lordstown Motors, který chce také přijít se svým elektrickým pickupem. Ten má konkurovat nové Tesle, Rivianu i dalším připravovaným elektrickým pickupům.
Máme tu jeden elektrický pickup za druhým. Vedle Tesly Cybertruck je tu také už loni ohlášený Rivian R1T a s těmito technologiemi koketují i zavedené automobilky jako Ford. Ani jeden však není na trhu. Dalším do party je společnost Lordstown Motors, která připravuje pickup Endurance. Jak je už ale u těchto projektů zvykem, plány jsou smělé, ale prozatím se toho moc neví. Vůz by se přitom měl začít vyrábět už koncem příštího roku (Q4/2020). Vypadá to na odvážný plán, protože vůz na první pohled spadl z čistého nebe a rozjetí do jednoho roku zníaž příliš optimisticky, na druhou stranu jde o firmu vzniklou oddělením ze společnosti Workhorse a bude využívat její technologie v licenci.
 
Lordstown Endurance
 
Automobilka koupila továrnu v Lordstownu, Ohiu od General Motors teprve v březnu 2019. V plánu má nabrat většinu zaměstnanců, kteří byli propuštěni z předchozí továrny GM. Pokud jde o techniku nového pickupu, tak víme jen to, že by měl měl mít jeden elektromotor na každé kolo. Na automobil mohou zájemci složit zálohu $1000, přičemž výsledná cena má činit $52500. Americká vláda nicméně na elektromobily dává úlevu $7500, takže výsledná cena se dostane na $45000.
 
Lordstown Endurance
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama