www.svetmobilne.cz
>
>

Lordstown Endurance: další elektrický pickup na obzoru

Lordstown Endurance: další elektrický pickup na obzoru
, , aktualita
Do elektromobilů fušuje kdekdo a nyní se objevuje další startup Lordstown Motors, který chce také přijít se svým elektrickým pickupem. Ten má konkurovat nové Tesle, Rivianu i dalším připravovaným elektrickým pickupům.
K oblíbeným
reklama
Máme tu jeden elektrický pickup za druhým. Vedle Tesly Cybertruck je tu také už loni ohlášený Rivian R1T a s těmito technologiemi koketují i zavedené automobilky jako Ford. Ani jeden však není na trhu. Dalším do party je společnost Lordstown Motors, která připravuje pickup Endurance. Jak je už ale u těchto projektů zvykem, plány jsou smělé, ale prozatím se toho moc neví. Vůz by se přitom měl začít vyrábět už koncem příštího roku (Q4/2020). Vypadá to na odvážný plán, protože vůz na první pohled spadl z čistého nebe a rozjetí do jednoho roku zníaž příliš optimisticky, na druhou stranu jde o firmu vzniklou oddělením ze společnosti Workhorse a bude využívat její technologie v licenci.
 
Lordstown Endurance
 
Automobilka koupila továrnu v Lordstownu, Ohiu od General Motors teprve v březnu 2019. V plánu má nabrat většinu zaměstnanců, kteří byli propuštěni z předchozí továrny GM. Pokud jde o techniku nového pickupu, tak víme jen to, že by měl měl mít jeden elektromotor na každé kolo. Na automobil mohou zájemci složit zálohu $1000, přičemž výsledná cena má činit $52500. Americká vláda nicméně na elektromobily dává úlevu $7500, takže výsledná cena se dostane na $45000.
 
Lordstown Endurance
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu
Od společnosti Xiaomi a její podznačky Redmi jsme se dočkali nového smartphonu střední třídy Redmi K30 5G. Ten má 120Hz displej, podporuje 5G připojení a má i 6 fotoaparátů včetně dvou hloubkových senzorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem
Také letectví chce přecházet na elektrický pohon, pro které ale v nynější podobě není vůbec vhodný zejména kvůli těžkým akumulátorům. Společnost Habrour Air nicméně spouští první komerční lety s elektrickými letadly.
12.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně
Ať se nám to líbí nebo ne, automobily pomalu přechází na model "auto jako služba". Vedle operativního leasingu to začíná být i pravidelné placení za některé funkce vozu. Tesla takto zavádí prémiovou konektivitu.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta
Autopilot ve vozech Tesla má možná další průšvih během posledních pár dnů. Pokud je výpověď řidiče pravdivá, pak autopilot nepoznal odstavené policejní auto a vrazil to přímo do něj. Přední část Tesly je napadrť.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek
Kontroverzní Tesla Cybertruck Elona Muska se opět objevila v reálném provozu. Tentokrát vůz řídil sám Musk na večeři v Malibu. Vyvolal velký zájem veřejnosti, nicméně ještě více zaujal tím, že se mu při výjezdu z parkoviště povedlo převrhnout patník.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala