www.svetmobilne.cz
>
>

Lordstown Endurance: další elektrický pickup na obzoru

Lordstown Endurance: další elektrický pickup na obzoru
, , aktualita
Do elektromobilů fušuje kdekdo a nyní se objevuje další startup Lordstown Motors, který chce také přijít se svým elektrickým pickupem. Ten má konkurovat nové Tesle, Rivianu i dalším připravovaným elektrickým pickupům.
K oblíbeným
reklama
Máme tu jeden elektrický pickup za druhým. Vedle Tesly Cybertruck je tu také už loni ohlášený Rivian R1T a s těmito technologiemi koketují i zavedené automobilky jako Ford. Ani jeden však není na trhu. Dalším do party je společnost Lordstown Motors, která připravuje pickup Endurance. Jak je už ale u těchto projektů zvykem, plány jsou smělé, ale prozatím se toho moc neví. Vůz by se přitom měl začít vyrábět už koncem příštího roku (Q4/2020). Vypadá to na odvážný plán, protože vůz na první pohled spadl z čistého nebe a rozjetí do jednoho roku zníaž příliš optimisticky, na druhou stranu jde o firmu vzniklou oddělením ze společnosti Workhorse a bude využívat její technologie v licenci.
 
Lordstown Endurance
 
Automobilka koupila továrnu v Lordstownu, Ohiu od General Motors teprve v březnu 2019. V plánu má nabrat většinu zaměstnanců, kteří byli propuštěni z předchozí továrny GM. Pokud jde o techniku nového pickupu, tak víme jen to, že by měl měl mít jeden elektromotor na každé kolo. Na automobil mohou zájemci složit zálohu $1000, přičemž výsledná cena má činit $52500. Americká vláda nicméně na elektromobily dává úlevu $7500, takže výsledná cena se dostane na $45000.
 
Lordstown Endurance
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 % Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 %
Prodeje elektrifikovaných vozů rychle rostou a máme zde např. zajímavá data z Velké Británie za březen letošního roku. Elektrifikovaná auta zde mají více než 41% tržní podíl, nabíjecí se pak dostala na téměř 14 %.
7.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG oficiálně končí se smartphony, divize byla dlouhodobě ztrátová LG oficiálně končí se smartphony, divize byla dlouhodobě ztrátová
Společnost LG dlouhodobě strádala na trhu s mobilními telefony. Tato divize už šestým rokem přinášela firmě jen ztráty, prodeje klesaly, a tak není divu, že se nyní s telefony rozloučí. Oznamuje oficiální konec svých telefonů.
5.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQS nabídne elektrický dojezd až 770 km Mercedes-Benz EQS nabídne elektrický dojezd až 770 km
Automobilka Mercedes-Benz poodhalila techniku nového luxusního elektrického sedan EQS. Novinka má nabídnout elektrický dojezd až 770 km. V prodeji bude i jako čtyřkolka a záruka na akumulátor bude na ujetí 250 tisíc km.
4.4.2021, aktualita, Milan Šurkala