www.svetmobilne.cz
>
>

Lordstown Endurance: další elektrický pickup na obzoru

Lordstown Endurance: další elektrický pickup na obzoru
, , aktualita
Do elektromobilů fušuje kdekdo a nyní se objevuje další startup Lordstown Motors, který chce také přijít se svým elektrickým pickupem. Ten má konkurovat nové Tesle, Rivianu i dalším připravovaným elektrickým pickupům.
K oblíbeným
reklama
Máme tu jeden elektrický pickup za druhým. Vedle Tesly Cybertruck je tu také už loni ohlášený Rivian R1T a s těmito technologiemi koketují i zavedené automobilky jako Ford. Ani jeden však není na trhu. Dalším do party je společnost Lordstown Motors, která připravuje pickup Endurance. Jak je už ale u těchto projektů zvykem, plány jsou smělé, ale prozatím se toho moc neví. Vůz by se přitom měl začít vyrábět už koncem příštího roku (Q4/2020). Vypadá to na odvážný plán, protože vůz na první pohled spadl z čistého nebe a rozjetí do jednoho roku zníaž příliš optimisticky, na druhou stranu jde o firmu vzniklou oddělením ze společnosti Workhorse a bude využívat její technologie v licenci.
 
Lordstown Endurance
 
Automobilka koupila továrnu v Lordstownu, Ohiu od General Motors teprve v březnu 2019. V plánu má nabrat většinu zaměstnanců, kteří byli propuštěni z předchozí továrny GM. Pokud jde o techniku nového pickupu, tak víme jen to, že by měl měl mít jeden elektromotor na každé kolo. Na automobil mohou zájemci složit zálohu $1000, přičemž výsledná cena má činit $52500. Americká vláda nicméně na elektromobily dává úlevu $7500, takže výsledná cena se dostane na $45000.
 
Lordstown Endurance
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala