www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elektrický Ford F-150 utáhl 570tunový vlak

Elektrický Ford F-150 utáhl 570tunový vlak
, , aktualita
Automobilka Ford připravuje elektrický pickup F-150. Legendární vůz dostal elektrický pohon a společnost si dovolila vyzkoušet ho při tažení vlaku. Ten vážil přes 1,25 milionu liber, což je několik stovek tun.
K oblíbeným
reklama
S elektromobily se setkáváme čím dál častěji, představuje je jedna automobilka za druhou. Také Ford se odhodlal k tomu, aby vzal legendární pickup F-150 a místo spalovacího motoru do něj namontoval elektromotory. Aby demonstroval sílu elektromotorů, přizval několik fanoušků tohoto vozu, přistavil 10 vlakových vagónů a vrchní inženýrka Linda Zhang představila elektrický prototyp. Za něj zahákli lano a vagóny.
 
Prototyp elektrického pickupu Ford F-150
 
Už tento vlak měl okolo milionu liber, což je okolo 450 tun. Přestože jde o opravdu velkou hmotnost, vůz byl schopen se rozjet a rychlostí 4,5 mph (asi 7,2 km/h) odtáhl tento vlak na vzdálenost 1000 stop (přes 300 metrů). Poté vlak naložili 42 pickupy Ford F-150, čímž jeho hmotnost vzrostla na více než 1,25 milionu liber (cca 570 tun). I když s tím mělo auto o dost více práce, i tak bylo schopno se rozjet a náklad převézt přes stejnou vzdálenost. Ford pochopitelně dodává, abyste něco podobného "nezkoušeli doma" a za vozem táhli jen tolik, kolik je dovoleno v papírech.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG představuje vyšší low-end K40S a K50S LG představuje vyšší low-end K40S a K50S
Společnost LG představuje dvě novinky do vyššího low-endu, resp. nižšího mainstreamu. Jde o modely K40S a K50S s velkým 6,1”, resp. 6,5” FullVision HD+ displejem a nově i širokoúhlým fotoaparátem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil
Uvedení nových iPhonů se blíží a s tím se začíná i objevovat více a více informací o nich. Např. to vypadá, že by nové telefony mohly přijít s podporou Apple Pencil, patrně ale v nějaké menší variantě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 % Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 %
Vývoj lithiových akumulátorů jde pořád kupředu a hustota energie se sice pomalu, ale stále zvyšuje. Ukazuje to i Chevrolet, kterému se díky novým poznatkům podařilo zvýšit dojezd elektromobilu Bolt o 9 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti
Většina testování autonomních vozidel probíhá v Arizoně, kde je skoro pořád slunečno. Waymo chce ale posunout laťku trochu výš a chce zjistit, co se stane, když začne pořádně pršet. Míří tedy na Floridu za hurikány.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dell XPS 13 dostává procesory Comet Lake Dell XPS 13 dostává procesory Comet Lake
Společnost Dell aktualizovala svůj populární výkonný notebook XPS 13. Ten dostává nové procesory Intel Comet Lake včetně možnosti si objednat model s procesorem Core i7-10710U, který má 6 jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala