www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elektrický Ford F-150 utáhl 570tunový vlak

Elektrický Ford F-150 utáhl 570tunový vlak
, , aktualita
Automobilka Ford připravuje elektrický pickup F-150. Legendární vůz dostal elektrický pohon a společnost si dovolila vyzkoušet ho při tažení vlaku. Ten vážil přes 1,25 milionu liber, což je několik stovek tun.
K oblíbeným
reklama
S elektromobily se setkáváme čím dál častěji, představuje je jedna automobilka za druhou. Také Ford se odhodlal k tomu, aby vzal legendární pickup F-150 a místo spalovacího motoru do něj namontoval elektromotory. Aby demonstroval sílu elektromotorů, přizval několik fanoušků tohoto vozu, přistavil 10 vlakových vagónů a vrchní inženýrka Linda Zhang představila elektrický prototyp. Za něj zahákli lano a vagóny.
 
Prototyp elektrického pickupu Ford F-150
 
Už tento vlak měl okolo milionu liber, což je okolo 450 tun. Přestože jde o opravdu velkou hmotnost, vůz byl schopen se rozjet a rychlostí 4,5 mph (asi 7,2 km/h) odtáhl tento vlak na vzdálenost 1000 stop (přes 300 metrů). Poté vlak naložili 42 pickupy Ford F-150, čímž jeho hmotnost vzrostla na více než 1,25 milionu liber (cca 570 tun). I když s tím mělo auto o dost více práce, i tak bylo schopno se rozjet a náklad převézt přes stejnou vzdálenost. Ford pochopitelně dodává, abyste něco podobného "nezkoušeli doma" a za vozem táhli jen tolik, kolik je dovoleno v papírech.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elektro Volkswageny v Číně prodejně strádají, nejsou dostatečně "smart" Elektro Volkswageny v Číně prodejně strádají, nejsou dostatečně "smart"
Automobilce Volkswagen se po vleklých softwarových problémech konečně povedlo dostat své nové elektromobily řady ID na trh. Zatímco na starém kontinentě se jim daří, v Číně čelí značnému nezájmu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech
Dnes už bývalá společnost Takata má další obrovský problém. Po aféře s airbagy se zjistilo, že není vše v úplném pořádku ani s jejími bezpečnostními pásy. Firma totiž falšovala údaje o jejich vlastnostech.
21.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi
Žádný operační systém není bezchybný a platí to i pro Apple iOS. Bezpečnostní výzkumník Carl Schou přišel na to, že připojením k bezdrátové sítě se specifickým SSID se dá v iPhonu zrušit Wi-Fi konektivita.
20.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala