www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elektrický Ford F-150 utáhl 570tunový vlak

Elektrický Ford F-150 utáhl 570tunový vlak
, , aktualita
Automobilka Ford připravuje elektrický pickup F-150. Legendární vůz dostal elektrický pohon a společnost si dovolila vyzkoušet ho při tažení vlaku. Ten vážil přes 1,25 milionu liber, což je několik stovek tun.
K oblíbeným
reklama
S elektromobily se setkáváme čím dál častěji, představuje je jedna automobilka za druhou. Také Ford se odhodlal k tomu, aby vzal legendární pickup F-150 a místo spalovacího motoru do něj namontoval elektromotory. Aby demonstroval sílu elektromotorů, přizval několik fanoušků tohoto vozu, přistavil 10 vlakových vagónů a vrchní inženýrka Linda Zhang představila elektrický prototyp. Za něj zahákli lano a vagóny.
 
Prototyp elektrického pickupu Ford F-150
 
Už tento vlak měl okolo milionu liber, což je okolo 450 tun. Přestože jde o opravdu velkou hmotnost, vůz byl schopen se rozjet a rychlostí 4,5 mph (asi 7,2 km/h) odtáhl tento vlak na vzdálenost 1000 stop (přes 300 metrů). Poté vlak naložili 42 pickupy Ford F-150, čímž jeho hmotnost vzrostla na více než 1,25 milionu liber (cca 570 tun). I když s tím mělo auto o dost více práce, i tak bylo schopno se rozjet a náklad převézt přes stejnou vzdálenost. Ford pochopitelně dodává, abyste něco podobného "nezkoušeli doma" a za vozem táhli jen tolik, kolik je dovoleno v papírech.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala