Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Retro ThinkPad od Lenova se odhaluje v předstihu

1.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Výroční ThinkPad s retro prvky se nakonec opravdu stane skutečností, představen by měl být už příští týden. Na legendární modely by měl navazovat například svou sedmiřádkovou klávesnicí nebo barevným logem.
Pracovní notebooky ThinkPad slaví letos v říjnu 25 let od svého vzniku. Tuto legendární značka dnes využívá Lenovo, ale stále se hlásí k odkazu legendárních modelů vzniklých ještě za dob IBM. Už za pár dnů by čínský výrobce měl představit výroční ThinkPad 25, moderní pracovní notebook, který však některými svými prvky naváže na starší kousky. O retro ThinkPadu jsme mohli poprvé slyšet v roce 2015, letos v létě potom Lenovo potvrdilo svůj záměr, nezveřejnilo ovšem mnoho podrobností o chystaném modelu. Z jiných zdrojů jsme se však nyní téměř vše podstatné dozvěděli.
 
 
ThinkPad 25 by mohl být založen na stávajícím modelu ThinkPad T470, od kterého se bude patrně odlišovat svým šasi a klávesnicí. V těle o tloušťce přibližně 20 mm a hmotnosti pod 1,6 kg údajně nalezneme 14" IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD). Standardům dnešních pracovních notebooků bude odpovídat také další hardware, ať už se jedná o procesory Intel Core (až Core i7-7500U), maximálně 16GB operační paměť, 512GB SSD nebo grafickou kartu Nvidia GeForce 940MX. O vysoké zabezpečení se údajně postará čtečka otisků prstů a infračervená kamera pro rozpoznání obličeje, které umožní přihlášení přes službu Windows Hello. Široká nabídka v oblasti konektivity by měla zahrnovat Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2, Gigabit Ethernet, HDMI, porty USB 3.0 nebo rozhraní Thunderbolt 3.
 
 
Retro prvků bohužel není tolik, kolik bychom očekávali. ThinkPad 25 se od ostatních současných ThinkPadů odlišuje sedmiřádkovou klávesnicí s modře zvýrazněnou klávesou Enter, vyjímatelnou 48Wh baterií a barevným logem ThinkPad. Marně byste hledali systém osvětlení klávesnice pomocí lampiček ThinkLight nebo displej s poměrem stran 4:3. Nový notebook by měl být představen už ve čtvrtek 5. října a Lenovo při této příležitosti uspořádá na své oficiální facebookové stránce narozeninové živé vysílání. Podle dosupných informací bude ThinkPad 25 oficiálně dostupný jen na vybraných trzích, mezi kterými bohužel nenalezneme Českou republiku ani Slovensko. Počkejme si ovšem na představení retro ThinkPadu, které nám snad konečně představí také cenu.
 


reklama