Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Návrat legendy? Lenovo zvažuje retro verzi ThinkPadu

2.7.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Co byste řekli na ThinkPad, který svým vzhledem a některými použitými prvky připomíná legendární modely, ale uvnitř běží nejnovější hardware? Právě s takovou myšlenkou si v současné době pohrává Lenovo.
Letos je to 23 let od doby, kdy společnost IBM představila vůbec první notebook ThinkPad. Značka ThinkPad se od té doby stala jednou z nejznámějších a nejrespektovanějších ve světě počítačů. Od roku 1992 se ThinkPady značně proměnily, některé poznávací znaky ovšem zůstávají, i když často v modernější podobě. Značka v současné době patří čínské společnosti Lenovo, které divizi IBM zabývající se výrobou počítačů, koupilo v roce 2004.

S nápadem návratu ke kořenům přišel David Hill, současný vicepresident korporátní identity a designu společnosti Lenovo. Nový retro ThinkPad by se měl z původních modelů vzít jen to nejlepší, co uživatelům dnešních ThinkPadů chybí, ať z důvodu praktičnosti nebo čirého sentimentu. Nemusíme se ovšem bát, že by se novinka ve svém předchůdci inspirovala ve vysoké tloušťce nebo hmotnosti.

Koncept retro ThinkPadu počítá s využitím klasického hranatého designu a displeje s úhlopříčkou 16:10. Dále by neměla chybět sedmiřadá klávesnice s modře zbarvenou klávesou Enter, samostatnými tlačítky pro změnu hlasitosti a velkým množstvím nejrůznějších stavových diod. Samotné tělo by mělo mít tloušťku 18 mm a pogumovanou povrchovou úpravu; přítomny by měly být i nezakryté šrouby.

Místo klávesnice s LED podsvícením by retro model měl využívat dvojici lampiček ThinkLights. Samozřejmostí je také klasické barevné logo ThinkPad, na těle notebooku ovšem nalezneme i logo Lenovo. Inspirovaný předchůdci by ale měl zůstat jen zevnějšek, uvnitř totiž nalezneme moderní procesor i další komponenty, které rozhodně nejsou retro.

David Hill si je vědom toho, že retro model nebude pro každého, své zákazníky si ale jistě najde. Notebook je v současné době jen ve stádiu konceptu a dost možná tomu tak i zůstane. Není ovšem vyloučeno ani to, že Lenovo retro ThinkPad v budoucnu opravdu představí nebo se alespoň inspirujeme některými prvky a použije je v současných modelech.

Zdroj: Blog.lenovo.com
reklama