Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo oslaví výročí ThinkPadem v retro designu, plánuje také flexibilní notebook

26.6.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Pracovní notebooky ThinkPad jsou s námi na světě už 25 let a Lenovo se rozhodlo toto výročí oslavit retro modelem. Výrobce také ukázal, jak by mohly vypadat ThinkPady budoucnosti s flexibilním displejem.
ThinkPady jsou patrně nejlegendárnější řadou notebooků, která navíc byla zachována také poté, po změnách v IBM přešla pod křídla Lenova. A postupně se vyvíjí nejen jejich interní komponenty, ale také design. Dnešní ThinkPady jsou tak nesrovnatelně rychlejší a zároveň tenčí i lehčí než jejich předchůdci. Stále však zůstávají některé tradiční prvky i pověst spopehlivého pracovního stroje. Už v roce 2015 si Lenovo začalo pohrávat s myšlenkou retro ThinkPadu a nyní začíná tato představa dostávat reálnější obrysy. Letošní rok si čínský výrobce nevybral náhodou, v říjnu totiž ThinkPady oslaví 25 let od představení prvního modelu.
 

Možná podoba retro ThinkPadu z roku 2015
 
Právě na podzim by tedy mohl být představen tento retro model, který by vracel některé typické prvky této řady a kombinoval je s moderním hardwarem i funkcemi z nedávných ThinkPadů. Lenovo v minulosti nasbíralo inspiraci od fanoušků, kteří mohli navrhovat funkce ze starších ThinkPadů, na než rádi vzpomínají. Nedávno šéf designu v Lenovu David Hill naznačil pár detailů o připravovaném retro ThinkPadu. Notebook by měl podle něj mít černé pogumované tělo, tři ovladače TrackPoint a velmi kvalitní klávesnici. Zástupce společnosti nešetřil superlativy, nic konkrétnějšího ovšem neprozradil.
 
“Lenovo nikdy nezveřejňovalo detaily o nepředstavených produktech,” prohlásil David Hill s tím, že retro ThinkPad nebude v tomto ohledu výjimkou v politice společnosti. Přesto jsme se ještě jednu informaci dozvěděli, a to alespoň velmi přibližnou cenu. Výroční ThinkPad by neměl stát 5 000 dolarů, cena bude výrazně nižší. Nejspíš tak s trochou nadsázky reagoval na astronomické sumy, za které se notebooky prodávaly dříve. Konkrétní částka prozatím nebyla stanovena, ale náš velmi hrubý odhad je někde mezi 1 000 a 1 500 dolary.
 
 
Lenovo odhalilo minulý týden ještě jednu zajímavost, která má zatím k realizaci ještě dále. Jedná se o koncept notebooku budoucnosti, který by měl být vybaven flexibilním displejem namísto klasických pantů. Kromě toho údajně notebook nabídne pokročilé hlasové ovládání. Prozatím není jasné, kdy se koncept dočká realizace, ale pravděpodobně to nebude dříve než za pár let.
 
reklama