Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Remix Singularity: obdoba Windows Continuum, ale na Androidu

23.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Smartphone s Androidem, který jednoduše připojíte k monitoru a přidáte periferie, čímž z něj uděláte počítač s desktopovou verzí systému. Nebo v kombinaci s televizorem může stejný telefon posloužit jako set-top box. To by měl přinést systém Remix Singularity.
V minulosti se objevila řada pokusů, jak propojit mobilní a desktopový operační systém. Většina skončila ve fázi nerealizovaných konceptů nebo v rané fázi vývoje. Nejdále v tomto ohledu došel Microsoft se svou funkcí Windows 10 Continuum. Uživatel může telefon připojit k monitoru a spustit na něm téměř plnohodnotný operační systém. Podmínkou je ovšem vlastnit potřebné příslušenství, především dok. Podporovaný jsou také pouze některé smartphony s Windows 10 Mobile, které mají dostatečný výkon. Rozšíření platformy od Microsoftu je navíc ve srovnání s konkurencí minimální, a tak zůstává Continuum spíše okrajovou záležitostí.

V poslední době se však objevují snahy, jak podobnou funkci přinést také na zařízení s operačním systémem Android. Už z několika zdrojů bylo potvrzeno, že takovou vychytávku nabídne připravovaný Samsung Galaxy S8. A nyní své plány oznámila také společnost Jide stojící za desktopovým systémem Remix OS založeným na Androidu a programu Remix Player, který umožňuje spustit Android přímo ve Windows. Poslední počin, který se jmenuje Remix Singularity, je zatím pouze ve stádiu vývoje a není jasné, kdy bude vydán. Na smartphonu či tabletu by měl mít systém velmi podobný čistému Androidu, to znamená žádné větší úpravy uživatelského rozhraní ani příliš mnoho jiných aplikací než předinstalovaných Googlem.

To pravé kouzlo ovšem nastane až ve chvíli, kdy telefon připojíte k monitoru. Dojde totiž ke spuštění desktopové verze systému, která nabízí plochu s ikonami, volně přesouvatelná okna, taskbar a další prvky známé například z Windows. A jelikož nabídka aplikací pro Android je opravdu široká (včetně kancelářského balíku Microsoft Office nebo editoru Adobe Photoshop), může smartphone s Remix Singularity teoreticky dokonce úplně nahradit počítač. A nebo lze ze zařízení stejně jednoduše udělat set-top box připojitelný k televizoru, který nahradí například Google Chromecast nebo jiná multimediální centra.

Remix Singularity se nejspíš neobjeví už na MWC 2017, ale až někdy později. Zatím nebyl bohužel zveřejněn ani orientační termín vydání.


Zdroj: Liliputing.com
reklama