Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Remix OS Player umožňuje spustit Android aplikace ve Windows

15.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost Jide Technology vydala emulátor, který umožňuje spustit aplikace z Androidu na počítači s Windows. Není přitom nutné přepínat operační systémy, Remix OS Player se tváří jako jakýkoliv jiný program.
Remix OS můžeme zjednodušeně označit jako desktopovou verzi Androidu. Na počítačích nebo noteboocích umožňuje spustit upravený Android, který má plochu či obdobu nabídky Start z Windows. Jenže nevýhodou dosud byla nutnost bootování Remix OS jako nového systému. To se mění s vydáním emulátoru Remix OS Player, který funguje jako jakýkoliv jiný program pro Windows. Nejedná se samozřejmě o náhradu běžného Remix OS, ale spíše o alternativu s výrazně jednodušší instalací. Stačí totiž stáhnout ZIP archiv o velikosti bezmála 2 GB, rozbalit jej a spustit EXE soubor. Následně dojde ke startu „desktopového Androidu“, ale uživatel má možnost kdykoliv jej minimalizovat nebo ukončit a pokračovat v práci ve Windows.

Remix OS Player obsahuje stejné možnosti jako klasický Remix OS, ale nejvíce využití samozřejmě nalezne ke spouštění Android aplikací a her na počítačích s Windows. K dispozici je i Google Play Store, ale nejprve je nutná jeho aktivace. Stojí také za zmínku, že aktuální verze Remix OS je založena na Androidu 6.0 Marshmallow. Pokročilé nastavení umožňuje změnit rozlišení virtuální plochy nebo velikost operační paměti, kterou pro svůj běh může Remix OS využívat. Jenže podle prvních zkušeností není řešení zase tak elegantní, jak se může na první pohled zdát. I počítače s docela solidním výkonem se mohou potýkat se zasekáváním Remix OS Playeru, časté jsou také pády spouštěných aplikací.


Pokud chcete novinku vyzkoušet na vlastní kůži, můžete si potřebný archiv stáhnout ze stránek vývojářů. Vše je opět zdarma. Prozatím je dostupná verze pro Windows, ale v budoucnu se dočkají i majitelé Maců. Remix OS Player samozřejmě není prvním podobným programem pro Windows, existuje poměrně široká škála alternativ, z nichž nejznámější je bezpochyby Bluestacks.

Zdroj: Liliputing.com
reklama