www.svetmobilne.cz
>
>
>

Remix OS Player umožňuje spustit Android aplikace ve Windows

Remix OS Player umožňuje spustit Android aplikace ve Windows
, , aktualita
Společnost Jide Technology vydala emulátor, který umožňuje spustit aplikace z Androidu na počítači s Windows. Není přitom nutné přepínat operační systémy, Remix OS Player se tváří jako jakýkoliv jiný program.
K oblíbeným
reklama
Remix OS můžeme zjednodušeně označit jako desktopovou verzi Androidu. Na počítačích nebo noteboocích umožňuje spustit upravený Android, který má plochu či obdobu nabídky Start z Windows. Jenže nevýhodou dosud byla nutnost bootování Remix OS jako nového systému. To se mění s vydáním emulátoru Remix OS Player, který funguje jako jakýkoliv jiný program pro Windows. Nejedná se samozřejmě o náhradu běžného Remix OS, ale spíše o alternativu s výrazně jednodušší instalací. Stačí totiž stáhnout ZIP archiv o velikosti bezmála 2 GB, rozbalit jej a spustit EXE soubor. Následně dojde ke startu „desktopového Androidu“, ale uživatel má možnost kdykoliv jej minimalizovat nebo ukončit a pokračovat v práci ve Windows.

Remix OS Player obsahuje stejné možnosti jako klasický Remix OS, ale nejvíce využití samozřejmě nalezne ke spouštění Android aplikací a her na počítačích s Windows. K dispozici je i Google Play Store, ale nejprve je nutná jeho aktivace. Stojí také za zmínku, že aktuální verze Remix OS je založena na Androidu 6.0 Marshmallow. Pokročilé nastavení umožňuje změnit rozlišení virtuální plochy nebo velikost operační paměti, kterou pro svůj běh může Remix OS využívat. Jenže podle prvních zkušeností není řešení zase tak elegantní, jak se může na první pohled zdát. I počítače s docela solidním výkonem se mohou potýkat se zasekáváním Remix OS Playeru, časté jsou také pády spouštěných aplikací.


Pokud chcete novinku vyzkoušet na vlastní kůži, můžete si potřebný archiv stáhnout ze stránek vývojářů. Vše je opět zdarma. Prozatím je dostupná verze pro Windows, ale v budoucnu se dočkají i majitelé Maců. Remix OS Player samozřejmě není prvním podobným programem pro Windows, existuje poměrně široká škála alternativ, z nichž nejznámější je bezpochyby Bluestacks.

Zdroj: Liliputing.com
reklama
Nejnovější články
Rekordní Tesla se "pokazila", na Nürburgring musela odtahovka Rekordní Tesla se "pokazila", na Nürburgring musela odtahovka
Tesla se snaží vyvíjet novou sportovní verzi Modelu S s režimem Plaid na Severní smyčce Nürburgring, kde měla drtivě překonat časy konkurenčního Porsche Taycan. Jenže ne vše jde podle plánu, pro jeden z vozů si přijel odtah.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu
Huawei představil nové výkonné smartphony Mate 30 a Mate 30 Pro. Nově tu najdeme i 5G verzi, naopak tu kvůli Trumpově administrativě a banům ze strany USA nenajdeme žádné aplikace od Googlu.
20.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima
Telefony jsme už odemykali otisky prstů nebo tvářemi, tentokrát to chtějí vědci z University at Buffalo provádět pomocí speciálních sluchátek a uší. Biometrickým znakem tu totiž bude tvar ušního kanálku.
20.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund
Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.
18.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář