www.svetmobilne.cz
>
>
>

Xiaomi Mi PowerBank 2S 10000 mAh: bílá stylovka

Xiaomi Mi PowerBank 2S 10000 mAh: bílá stylovka
, , recenze
Dnes otestujeme oblíbenou powerbanku od čínské společnosti Xiaomi. Půjde o model Mi PowerBank 2S 10000 mAh. Přináší stylový tenký design, nízkou hmotnost a přitom i slušné množství uložené energie. Jaká bude?
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Xiaomi Mi PowerBank 2S 10000 mAh: bílá stylovka
  2. Praktické testy
  3. Závěr
reklama
V minulosti jsme se už podívali na powerbanku od společnosti Adata PV110 s kapacitou lehce přesahující 10000 mAh, dnes učiníme něco podobného a do testu jsme vzali powerbanku Mi PowerBank 2S 10000 mAh od Xiaomi. Produkty této značky jsou u nás velmi populární díky velmi příznivému poměru ceny a výkonu, a to ať už mluvíme o telefonech, powerbankách nebo třeba robotických vysavačích. Kam se Xiaomi vrhne, tam boduje. Také dnes testovaný kousek je jedním z nejpopulárnějších produktů svého druhu na našem trhu.
 
Xiaomi Mi PowerBank 2S 10000mAh
 
Xiaomi má nyní na trhu 3 powerbanky řady Mi PowerBank 2. Nabídka začíná u 5000mAh modelu Mi PowerBank 2, který má rozměry 125×69×9,9 mm a hmotnost 156 g. Počítejte u něj s jediným výstupním USB-A portem a cenou okolo 300 Kč. 10000mAh model Mi PowerBank 2S už přináší o něco větší rozměry 147×71,2×14,2 mm a 243 g. Tady už jsou dva výstupní porty a cena pohybující se obvykle mezi 450 až 500 Kč. A nakonec tu máme největší 20000mAh verzi Mi PowerBank 2C. Tato varianta je o něco tlustší, má míry 149,5×69,6×23,9 mm a hmotnost stoupla na 360 g. Zvládne 2 zařízení a cena je obvykle okolo 600 Kč, takže není divu, že je z této trojice i nejoblíbenější s nejlepším poměrem kapacity a ceny.
 
 
My se budeme věnovat prostřední variantě. Už podle vzhledu je jasné, že nemá tradiční Li-Ion články 18650 jako většina konkurence (to poznáte podle typické větší tloušťce, viz zmíněná Adata PV110), ale má články Li-Pol, které jsou k dispozici v menších rozměrech, a powerbanka tak nemusí mít typické cca 2 cm na výšku a 10 cm na délku při 10000mAh kapacitě.  V tomto případě máme na délku sice téměř 15 cm, ale na výšku jen okolo 14 mm a powerbanka tak svými rozměry připomíná spíše tlustý mobilní telefon. Většina dnešních telefonů položených na powerbanku s ní bude docela pěkně lícovat.
 
Xiaomi Mi PowerBank 2S 10000mAh
 
Tělo je vyrobeno z eloxovaného hliníku a spolu s bílou přídí, zádí a velmi jednoduchým designem bez dalších prvků tak Xiaomi drží styl typický např. pro produkty Apple. Mít zde nakousnuté jablko, asi by nikdo nepochyboval, že jde o produkt vyvinutý v Cupertinu a nikoli z dílem Číňanů. Na přídi najdete tlačítko Power Check, kterým se powerbanka nezapíná, nýbrž se jen kontroluje stav jejího nabití. Tento stav pak signalizuje čtveřice bílých LED. Po připojení zařízení se tak automaticky spustí jeho nabíjení, není třeba na nic klikat.
 
Pokud však powerbanku nabíjíte a připojíte zařízení, může se stát, že to se nezačne nabíjet. Stiskem tohoto tlačítka se pak powerbanka vzpamatuje a začne nabíjet. Dvojitý stisk pak má powerbanku přepnout do režimu nízkoproudového nabíjení, které je nutné např pro nabití zařízení, jako jsou některé chytré náramky. Vyzkoušel jsem Xiaomi Mi Band 3 a ten nic takového nevyžadoval. Začal se nabíjet okamžitě.
 
Xiaomi Mi PowerBank 2S 10000mAh
 
K nabíjení samotné powerbanky tu slouží klasický micro USB port. Dle údajů výrobce je možné použít nejen 5V napětí s proudem maximálně 2,0 A (10 W), ale také 9 V s 2,0 A (18 W) nebo dokonce 12 V, zde je to ale omezeno maximálně na 1,5 A (18 W).
 
Xiaomi Mi PowerBank 2S 10000mAh
 
Pokud jde o výstup z powerbanky, výrobce udává 5 V s proudem dokonce 2,4 A (tj. 12 W). Možný je ale i výstup s 9V napětím a proudem 1,6 A (14,4 W) nebo 12 V a 1,2 A (14,4 W). Toto vše platí v případě, že využíváte jeden USB-A port. Pokud využíváte oba dva, je možné na obou dosáhnout 5V/2,4A, ale nikoli současně (takový výstup může nabídnout první nebo druhý, ale nikoli oba najednou). Maximální společný výstup je omezen na 15 W. Aspoň takové jsou papírové údaje. S powerbankou je dodáván krátký asi 30cm micro USB kabel (na obrázku ten, který nabíjí fotoaparát).
 
Xiaomi Mi PowerBank 2S 10000mAh
 
Powerbanka má tedy kapacitu 10000 mAh, ale takový údaj je docela k ničemu, pokud k němu není uvedeno také napětí. To činí 3,7 V a Mi PowerBank 2S tak tedy nabídne uložení 37 Wh elektrické energie (10 Ah × 3,7 V = 37 Wh). Jak vzájemně fungují tyto veličiny, jak se podle nich spočítá celkové množství energie nebo doba nabití, najdete v našem předchozím článku.
reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik