reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Razer Phone 3 nejspíš nebude

, , aktualita
Razer Phone 3 nejspíš nebude
Jeden z průkopníků herních smartphonů nejspíš rozpouští svou mobilní divizi. Nejspíš se tedy nedočkáme modelu Razer Phone 3, ale podpora předchozího modelu bude pokračovat. Brzy totiž vyjde Android 9.0 Pie pro Razer Phone 2.
Razer Phone 3 nejspíš nebude
Na podzim 2017 byl představen první smartphone od Razeru, známého výrobce herních notebooků a periferií. Mobilní divize vznikla akvizicí společnosti Nextbit, které se sázka na smartphone s netradičním designem a cloudovými službami příliš nevyvedla. Podobně neúspěšně možná skončí i pokus samotného Razeru na trhu s mobilními telefony. Zdá se, že třetí model už nebude představen. Ačkoliv to zatím nebylo oficiálně potvrzeno, nasvědčují tomu kroky v mobilní divizi. Část zaměstnanců odešla, další část byla přiřazena k jiným projektům. V rámci reorganizace mělo společnost opustit okolo 30 lidí, tedy 2 % zaměstnanců.
 
 
Razer tvrdí, že nadále bude pokračovat investicemi v mobilní kategorii, a to v oblasti hardwaru i softwaru. V současné době pracuje na několika projektech, ale neupřesnil, o co se jedná. Na trhu by měl zatím zůstat Razer Phone 2 a společnost bude pokračovat v jeho softwarové podpoře. Aktualizace na nejnovější Android 9.0 Pie by měla na tento model dorazit do týdne. Připomeňme, že Razer se stal průkopníkem kategorie herních smartphonů. Jenže prodeje obou modelů nejspíš nebyly přesvědčivé, nestačil třeba ani 120Hz displej. Otázkou totiž zůstává, zda herní telefony nabízejí dostatek důvodů ke koupi ve srovnání s běžnými vlajkovými loděmi.
 
Nápadu s herními smartphony se od té doby chytla i konkurence včetně Xiaomi. Až příští měsíce ukážou, zda alespoň v jejich případě šlo o úspěšný krok.