reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Xiaomi Black Shark Halo: herní smartphone s 10GB RAM

, , aktualita
Xiaomi Black Shark Halo: herní smartphone s 10GB RAM
Po pouhém půl roce přichází druhý herní smartphone od Xiaomi. Black Shark Halo sice představuje jen drobný upgrade ve srovnání s předchůdcem, ale naznačuje, že tento segment trhu má naději na úspěch.
Xiaomi Black Shark Halo: herní smartphone s 10GB RAM
Nejprve přišel Razer Phone, ale reakce konkurence jako Xiaomi, Nubia či Asus na sebe nenechala dlouho čekat. Xiaomi využilo svou novou herní značku Black Shark a vydalo první herní smartphone letos v dubnu. Nástupce tedy přichází přibližně po půl roce, což je poměrně krátká doba na nějaký revoluční upgrade. I proto nedostala novinka název Black Shark 2, jak se původně spekulovalo, ale jmenuje se Black Shark Halo. Přesto si nelze nevšimnou výrazné designové proměny, a to především na zadní straně, kde nyní nalezneme převážně sklo se zajímavým vzorkem. Až do zad ovšem výrazně zasahuje také hliník, který byl použit pro rám telefonu. Xiaomi se tedy podařilo vytvořit smartphone s poměrně originálním designem, což u dnešních modelů můžeme vidět jen zřídkakdy.
 
 
Po vzoru herních počítačů a příslušenství využívá Black Shark Halo barevné podsvícení loga a boních okrajů pomocí RGB diod. Toto podsvícení lze ovládat pomocí aplikace, kde může uživatel „světýlka“ také zcela vypnout, aby ušetřil cenná procenta baterie. K dispozici je také adaptivní režim, který využívá umělou inteligenci k úpravě barev a efektů podle právě hrané hry. Při designování smartphonu musel být kladen důraz také na odvod tepla, aby se vnitřní komponenty nepřehřívaly. K tomuto účelu je využíváno „neviditelné“ chlazení pomocí kapaliny. Pro náruživé hráče, kterým by se telefon přesto přehříval, je připraven volitelný kryt s párem ventilátorů.
 
 
V případě procesoru neměl výrobce možnost upgradu, takže v útrobách telefonu zůstal Snapdragon 845: Tentokrát mu ovšem může dělat společnost až 10GB RAM, takže jde o patrně první telefon světa s takovou porcí operační paměti. Xiaomi nešetřilo ani interním úložištěm které může mít velikost až 256 GB. Šestipalcový AMOLED displej dostal rozlišení 2160 x 1080 pixelů (Full HD+) a poměr stran 18:9. Abychom měli základní výbavu smartphonu kompletní, sluší se doplnit informace o duálním zadním fotoaparátu (10 MPx + 2 MPx), čtečce otisků prstů, 4000mAh baterii nebo čtečce otisků prstů. K dalšímu dostupnému příslušenství patří ochranný kryt s gamepadem, který se připojuje po obou stranách telefonu.
 
 
Xiaomi Black Shark Halo se začne prodávat každým dnem na čínském trhu, a to za cenu od 3 199 juanů (10 400 Kč bez DPH) do 4 199 juanů (13 700 Kč) podle zvolené konfigurace.