Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prvním Samsungem s duálním fotoaparátem nebude Galaxy Note 8

31.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Jednou z očekávaných funkcí phabletu Galaxy Note 8 je duální zadní fotoaparát. Tuto funkcionalitu však patrně nenabídne jako první telefon od Samsungu, ještě před ním by se měla objevit v modelu Galaxy C10, který bude určen pro asijské trhy.
Jednou z očekávaných funkcí phabletu Galaxy Note 8 je duální zadní fotoaparát. Tuto funkcionalitu však patrně nenabídne jako první telefon od Samsungu, ještě před ním by se měla objevit v modelu Galaxy C10, který bude určen pro asijské trhy.Galaxy C je v Evropě takřka neznámá řada smartphonů, která se svou výbavou mnohdy vyrovná vlajkovým lodím Galaxy S či Galaxy Note a někdy je dokonce překoná. Samsung s těmito modely cílí na čínský trh, kde mají „céčka“ konkurovat smartphonům domácích výrobců. Galaxy C9 Pro se tak v loňském roce stal vůbec prvním telefonem od Samsungu s 6GB operační pamětí. A nyní si tato řada pravděpodobně připíše další prvenství.

Připravovaný telefon Galaxy C10 by měl nabídnout duální fotoaparát, který se zatím u žádného jiného modelu značky Samsung neobjevil. V tomto ohledu tedy Galaxy C10 nejspíš předběhne Galaxy Note 8, u kterého je tato funkcionalita taktéž očekávána. Jihokorejský výrobce si tak novinku může otestovat nejprve na méně důležitém modelu.

Samsung Galaxy C10 se před pár dny objevil na renderech, které byly zveřejněny prostřednictvím známého twitterového účtu @OnLeaks. Kromě statických obrázků se na světlo světa dostalo také 360stupňové, kde si lze rovněž prohlédnout design připravovaného smartphonu. Telefon by měl mít rozměry 152,5 x 74,8 x 7,68 mm, ze kterých můžeme odhadnout úhlopříčku displeje 5,5“. Samotné tělo by mohlo být z kovu, zmiňovaný modul duálního fotoaparátu by měl mírně vystupovat z povrchu zadní strany. Pod displejem patrně nalezneme domovské tlačítko, které bude zároveň sloužit jako čtečka otisků prstů.

Pohled na boční strany smartphonu nám odhalil nejen standardní tlačítka napájení a změny hlasitosti, ale také speciální tlačítko určené pro potřeby inteligentního asistenta Bixby, který měl premiéru v Galaxy S8 a Galaxy S8+. Zatímco horní hrana Galaxy C10 nejspíš zůstane takřka prázdná, do spodní části se podle renderů vtěsná hlasitý reproduktor, port USB Type-C i 3,5mm audio jack na sluchátka. O další výbavě smartphonu nic nevíme, ale můžeme očekávat velmi solidní parametry. V případě procesoru lze odhadovat spíše některý ze Snapdragonů 6xx, nikoliv Snapdragony 8xx. Operačním systémem se s největší pravděpodobností stane Android Nougat.


Samsung Galaxy C10 by mohl být představen v nejbližších dnech až týdnech. I tento model nejspíš bude nabízen jen v Asii.

Zdroj: Androidcommunity.com
reklama