Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

První tablet s Chrome OS by mohl být představen brzy

27.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Acer nejspíš připravuje první klasický tablet vybavený Chrome OS, jak naznačuje fotografie z veletrhu v Londýně. Mohlo by jít o cenově dostupný model s přibližně osmipalcovým displejem. V čem by byl lepší než tablety s Androidem?
Chrome OS můžeme označit jako sekundární operační systém od Googlu, který se objevuje hlavně v noteboocích či miniaturních počítačích, naproti tomu tabletům zůstával dosud vyhrazen známější Android. To by se však brzy mohlo změnit, neboť podle dostupných informací je na cestě první tablet s Chrome OS. Teď máme na mysli opravdu klasický tablet, nikoliv konvertibilní zařízení, jako je třeba Google Pixelbook nebo jiné chromebooky s otočným displejem. První fotografie takového tabletu byla pořízena tento týden na veletrhu Bett 2018 v Londýně, který se zaměřuje na využití informačních technologií ve vzdělávání. Není to nic překvapivého, neboť chromebooky jsou často využívány ve školách, takže i nový tablet by mohl cílit na tento segment.
 
 
Fotografii na Twitteru zveřejnil Alister Payne, který se veletrhu zúčastnil, ale nedlouho poté byla smazána. To je náznak, že výrobce či někdo jiný nechtěl, aby se tato informace dostala na světlo světa. Tweet však stihla převzít média z celého světa a danou fotografii už z internetu nikdo nikdy úplně nesmaže. Na snímku můžeme vidět tablet s logem Aceru, který evidentně využívá Chrome OS. Další informace zatím nemáme k dispozici, můžeme pouze hádat, že zařízení disponuje přibližně osmipalcovým displejem s poměrem stran 4:3. A uvnitř nejspíš nebudou žádné high-endové komponenty, spíše můžeme očekávat zaměření na nízkou cenou, které je typické i pro většinu chromebooků.
 
Prodej tabletů s Androidem dlouhodobě klesá, příchod Chrome OS by tedy mohl být významným impulzem. I tento operační systém je už přizpůsoben pro ovládání přes dotykový displej, samozřejmostí je tak virtuální klávesnice či plocha s ikonami, některé další prvky si potom Chrome OS vypůjčil z Androidu. A platí to také o podpoře aplikací z Google Play Store, uživatelé tak mají k dispozici velmi široký výběr titulů. Chrome OS je také považován za jednoduchý, rychlý a bezpečný systém, navíc Google u všech zařízení slibuje pětiletou softwarovou podporu. Ano, na rozdíl od většiny zařízení s Androidem jsou ta s Chromem aktualizována přímo Googlem.
 


reklama